Seyahat güvenliği görevini yerine getirmek için bir seyahat yönetim şirketi kullanmanın faydaları

Daha fazla kontrole uyumun arttırılması

Seyahat Politikası Oluşturma: Şirketinizin iş seyahatine özgü etkili bir seyahat politikası oluşturması çok önemlidir. Örneğin, yüksek riskli bölgelere seyahat eden şirketler, seyahat eden çalışanların şehir merkezinin belirli bir yarıçapındaki otellerde kalmasını isteyebilir.Seyahat Yönetim Şirketleri, çeşitli düzeylerde kısıtlamalar gerektiren müşteriler ile çalışır ve bu endişeleri yansıtan politikalar geliştirir.

Seyahat eden çalışanlarınızı koruyun

7/24 Destek: Küresel bir ayak izine sahip seyahat yönetim şirketi ile işbirliği gerçekleştirmek, desteğe her zaman her yerden erişebileceğiniz anlamına gelmektedir. İster doğal bir felaketten kaçınmak için daha erken bir uçuş süresi olsun ister farklı bir acil yardım isteyin, bir seyahat yönetim şirketi yüksek stresli durumlarda seyahat eden çalışanlarınıza ve seyahat asistanlarınıza yardımcı olabilir.

Risk Uyarıları: Seyahat yönetim şirketleri , riskli durumları hafifletme konusunda uzmanlığa sahiptirler. Seyahatlerinizi etkileyebilecek olayların ve sorunların uyarılarıyla yaklaşan seyahatler için risk değerlendirmeleri gerçekleştirirler.Seyahat etmeden önce seyahat edecek çalışanlarınızı güvende tutmanın bir diğer yoludur.

Gerçek zamanlı izleme

Yolcu Takibi: Gerektiğinde yardımın sağlanmasını sağlamak için seyahat eden çalışanlarınızın nerede olduğunu bilmek önemlidir. Travel Tracker gibi araçlara sahip seyahat yönetim şirketleri, seyahat edenlerin uçak ve otel güzergahlarından dünyanın herhangi bir yerinde bilgi alabilir.

Bilet İşlemleri Takibi: Deneyimli ekibimiz paylaştığınız seyahat politikaları doğrultusunda sizleri her zaman en uygun uçuşa yönlendirerek, uçuş maliyetlerinizi minimum seviyede tutmanızı sağlar. E-ticket reclaim, alınan iptal iade takibi gibi olası her türlü havayolu işlemlerinizin takibini gerçekleştirir.

THY Corona Virüs (covit19) Kaynaklı Uçuş İptalleri:

27 Mart 2020 saat 23.59 (TSİ) itibarıyla tüm dış hat uçuşlar geçici bir süreliğine durdurulmuştur.

29 Mart 2020 tarihinde hiçbir iç hat seferi yapılmayacaktır.

30 Mart 2020 itibariyle iç hatlarda yalnızca Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van uçuşları kısıtlı şekilde gerçekleştirilecek olup diğer tüm iç hat uçuşlarımız geçici bir süreliğine durdurulmuştur.

29 Mart 2020 saat 06:00 (TSİ) itibariyle iç hat uçuşlarda tüm yolculardan Seyahat İzin Kurulu tarafından düzenlenen Seyahat İzin Belgesi talep edilecektir. Seyahat İzin Belgesi bulunmayan yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.

Yurtiçi seyahatlerde İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelgeye uygun olarak THY web sitesinde ve mobil uygulamaları üzerinden bilet satışı ve check-in işlemlerine 17 Nisan 2020 tarihine dek ara verilmiştir.

Seyahat İzin Belgesi bulunan yolcularımıza bilet satışları havalimanlarında bulunan satış ofislerinde gerçekleştirilecek olup, check-in işlemlerinizi havalimanlarında bulunan check-in kontuarlarımıza Seyahat İzin Belgeniz ile birlikte başvurarak yapabilirsiniz.

İç hat uçuşlarda Seyahat İzin Belgesi ile seyahat edecek yolcularımızdan belge sahibi olanların kalkış saatinden en az 2 saat, olmayanların ise işlemlerini tamamlamak üzere 4 saat önce havalimanında hazır bulunmaları gerekmektedir.

Seyahat İzin Belgesi Başvuruları E-Devlet'te

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, coronavirüs tedbirleri kapsamında Seyahat İzin Belgesi başvurularının e-Devlet'ten yapılabileceğini duyurdu.

Corona Virüs (covit19) ile mücadele kapsamında başvuru kabul etmeyen konsolosluklar

Aşağıda yer alan ülkeler kısıtlı başvuru kabul etmekle birlikte harici tüm ülkeler başvuru kabul etmemekte ve süresiz kapalıdır.

İngiltere: 31 Mart 2020 ve 2 Nisan 2020 tarihlerinde sadece pasaport dağıtımı yapmak için açık olacak ve akabinde ikinci bir duyuruya kadar süresiz kapalı olacaktır.

İtalya: Sadece Altunizade başvuru merkezinden Temmuz ve sonrası seyahatler için başvuru kabul ediliyor.

Yunanistan: 1 Haziran ve sonrası seyahatler için başvuru kabul edilmektedir.

Online Gezilebilecek Müzeler

Online gezme ya da eserlerini sesli olarak tanıtan müzelere corona salgını nedeniyle çok daha fazla alternatif eklendi. Ücretsiz olarak online gezebileceğiniz ya da eserlerini izleyebileceğiniz müzeleri sitelerinden ziyaret edebilmeniz için sizlerle paylaşmak istedik.

British Museum
Van Gogh Museum
Solomon R. Guggenheim Museum
National Gallery of Art
National Museum of Modern and Contemporary Art, Korea
Göreme Açık Hava Müzesi
Anadolu Medeniyetleri Müzesi
Zeugma
Ayasofya
Yerebatan Sarnıcı

Uluslararası Amsterdam Belgesel Film Festivali (IDFA)

Uluslararası Amsterdam Belgesel Film Festivali (IDFA), belgesel film dünyasından yerli ve uluslararası eserleri tanıtan ünlü bir uluslararası film festivalidir. Corona salgını nedeniyle evde kalan kişiler için belgesel arşivini online ortamda ücretsiz bir şekilde kullanıcılarıyla paylaştı. Link

Kumbaracı150

Kumbaracı150 hafta içi her gün saat 20:30 - 22:00 saatleri arasında Youtube kanalları üzerinden ertelenen tiyatro oyunlarının yerine “Kapı açık kalmış” adlı canlı yayınlar yapacaklarını paylaştı. Link

El Hamra Sarayı

İslam mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan ve Granada’da yer alan El Hamra Sarayı’nı internet sayfalarından ziyaret edebilirsiniz. Link

Google Arts & Culture

Dünya çapında 500’den fazla müze ve galeriyi çevrimiçi olarak sanal tur ile gezebilmenizi sağlıyor. Ayrıca online konserler ve erişime açık olan kütüphaneler ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Link

www.vikingturizm.com.tr
E: info@vikingturizm.com.tr   •   T: +90 212 334 26 26   •   F: +90 212 334 26 60
Huzur Mah. Fazıl Kaftanoğlu Cad. No: 9, Kat: 3 34396 Sarıyer / İstanbul / Türkiye