Safranbolu Amasra Gurme Turu

16.05.2021

 

2 Gece 3 Gün

Otobüs ile

Program

1.Gün: İstanbul-Amasra-Safranbolu (otobüsle, yak. 417 km)

Sabah saat 04.30’da Bakırköy’de (İncirli, Ömür Plaza önü), 05.00’te Harbiye’de (Askeri Müze karşısı), 05.30’da Kadıköy’de (Evlendirme Dairesi otoparkı), 06.00’da Kartal Köprüsü’nde buluşup yola çıkacağız. Sterilize edilmiş özel otobüslerimizle Adapazarı, Düzce, Bolu, Yeniçağa, Mengen, Devrek, Bartın güzergâhı üzerinden yolculuğumuza devam edecek, adını mitolojiye göre bir Amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan ve Fatih Sultan Mehmet’in ‘’Lala Lala Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) bu mu ola?’’ sözleriyle hayranlığını ifade ettiği, “Uyuyan Prenses” lakaplı Amasra’ya ulaşacağız. Batı Karadeniz’in en güzel beldelerinden biri olan, 3.000 yıllık geçmişiyle pek çok medeniyete başkentlik yapan, tarih boyunca Sesamos, Amastris, Samastro gibi isimlerle anılan Amasra’ya girişte Bakacak Tepesi’nde duracak ve doyumsuz manzaranın keyfine varacağız. Yerleşim merkezine vardıktan sonra anakara ile adayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü’ne ve Boztepe’ye geçeceğiz. Adeta bir açık hava müzesi olan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken eskiden kilise olarak kullanılan camiyi, surları, Ceneviz armalarını göreceğiz. Ardından bölgenin simgesi olan ahşap el sanatı ürünlerini bir arada görmenin mümkün olduğu Çekiciler Çarşısı’na gideceğiz. Öğle yemeği için Amasra’nın pek çok ünlü balık lokantasından birinde mola verecek, sabah tutulmuş Karadeniz balıklarının tadını çıkaracağız. Mükemmel bir yemeğin ardından serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte buluştuktan sonra yola çıkacak, önce Bartın’dan geçecek, sonra da yol kenarına dizilen ağaçların doğal ve romantik bir tünel oluşturduğu, Türkiye’deki en keyifli seyahat rotalarından birini izleyerek Ahmet Usta Geçidi üzerinden Safranbolu’ya ulaşacak, dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.

2.Gün: Safranbolu

Otelde yapılacak kahvaltının ardından şehir turu yapmak üzere yürüyüşümüze başlayacağız. Evlerin birbirlerinin güneş almasını engellemeyecek şekilde inşa edildiği, ahşap kemerli, bembeyaz Safranbolu evlerinin manzarası eşliğinde yapacağımız gezimizde, 1994 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları Listesi’ne alınarak müze-kent unvanı verilen Safranbolu’yu keşfetmeye başlayacağız. İlk durağımız 1893 yılında yapılan ve manzarası ile herkesi büyüleyen Kaymakamlar Konağı olacak. Konağın “Hayat”, “Haremlik” ve “Selamlık” bölümlerini gezecek ve sonra bölgenin tarihi dokusunu oluşturan Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler çarşılarını, kentin merkezinde bulunan kanyonlardan biri olan Akçasu Kanyonu’nu ve şaşırtıcı öyküsüyle İzzet Mehmet Paşa Camii’ni göreceğiz. Günümüzde otel olarak da kullanılan Cinci Hanı panoramik görme fırsatı bulacağımız gezimiz sırasında Tarihi Safranbolu Çarşısı’na, bahçesindeki güneş saati ile dikkat çeken Köprülü Mehmet Paşa Camii’ne ve Yemeniciler Arastasına gideceğiz. Yöresel el sanatı ürünlerinin en zarif örneklerini görebileceğimiz ve en az Safranbolu kadar ünlü olan lokum çeşitlerini tadabileceğimiz çarşıya girdiğimizde rehberimizin belirteceği saate kadar serbest zaman olacak. Buluştuktan sonra doyumsuz lezzetiyle kuyu kebabını tatmak üzere restorana gideceğiz (rehberimiz tarafından belirlenecektir). Yemekten sonra serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Kristal Cam Teras gezimizi yapmak üzere Tokatlı Kanyonu’na gitmek üzere yola çıkacağız. Yerden 80 metre yüksekliğe kurulan 11 metre genişliğinde ve camdan yapılmış seyir terasında kanyonun harika manzarasına bakacak ve muhteşem fotoğraf çekeceğiz. Ardından günün ikinci durağına, Bulak (Mencilis) Mağarası’na gideceğiz. Gayüzü Dağı’nın altında bulunan ve Safranbolu’nun en büyüleyici yerlerinden biri olan, yaklaşık 6 kilometre uzunluğundaki mağarada sarkıt ve dikitlerin oluşturduğu harika görüntüler karşısında doğaya bir kez daha hayranlık duyacağız. Isısı her zaman 15 derece olan mağaranın uyandırdığı çarpıcı hislerle gezimizi sonlandırıp rehberimizin belirleyeceği saatte buluşana kadar dinlenmek üzere otele döneceğiz. Dinlendikten sonra Tadı damağımızda kalan unutulmaz bir akşam yemeği yemek üzere Taşev Sanat ve Şarap Evi’ne gideceğiz. Lezzet ve sohbet dolu bir geceden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz.

3.Gün: Safranbolu-İstanbul

Kahvaltıdan sonra rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından keyifli bir gezi ve harika yemeklerin tadına bakmış olmanın mutluluğu ile Bolu, Düzce, Sakarya, Gebze güzergâhlarını takip ederek İstanbul’a gitmek üzere yola çıkacağız ve akşam saatlerinde İstanbul’a varacağız. Gezimiz sona erecektir.

Yeme-İçme Bilgilendirme Akışı

1.Gün

Kahvaltı: (Ekstra) Mola verilecek dinlenme tesisinde serbest olarak yapılmaktadır.

Öğle Yemeği: (Tur ücretine dâhil) Rehberimizin belirleyeceği özel restoranda yenilmektedir. Mevsim balıkları, meşhur Amasra salatası, helva (doyana kadar balık ve doyana kadar salata) içermektedir.

2.Gün

Kahvaltı: (Tur ücretine dâhil) Açık büfe veya set menü şeklinde olup otelde yapılmaktadır.

Öğle Yemeği: (Tur ücretine dâhil) Rehberimizin belirleyeceği özel restoranda kuyu kebabı ziyafetini kapsamaktadır.

Akşam Yemeği: (Tur ücretine dâhil) Taşev Sanat ve Şarap Evi’nde lezzet şölenini kapsamaktadır. dır.

3.Gün

Kahvaltı: (Tur ücretine dâhil) Açık büfe veya set menü şeklinde olup otelde yapılmaktadır.

Öğle Yemeği: (Ekstra) Mola verilecek dinlenme tesisinde serbest olarak yapılmaktadır.

Oteller

İmren Lokum Konak Butik Hotel Vb.2 ve 3 kişilik oda (kişi başı)Tek kişilik oda farkı3-12 yaş çocuk0-2 yaş çocuk
-0 TL0 TL0 TLFREE

Fiyata Dahil Hizmetler

 • İki (2) gece oda kahvaltı konaklama
 • Rehberlik hizmetleri
 • Araç içi ikramlar
 • 1 (bir) Öğle Yemeği, 2 (iki) Akşam Yemeği (Rehberimiz tarafından belirlenecek özel restoranlarımızda)
 • Çevre gezileri

Fiyata dahil olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
 • Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Tur programının tüm hakları Acentemize aittir. Her hakkı saklıdır.
 • Acente, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 20 (yirmi) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehber inisiyatifi ile herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.
 • Fiyatlara dâhil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
 • Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup bu tip odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür. Üç kişilik odalar bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan türdedir; tur katılımcısı;
 • Üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında çocuk yatağı müsaitlikler doğrultusunda verilir.
 • Misafirlerimiz bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun giysi ve aksesuar (şapka, güneş gözlüğü, bot, terlik, sandalet, yürüyüşe uygun ayakkabı gibi) tercih etmelidirler.
 • Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri gibi haklar iade edilmez.
 • Turumuzda kademeli fiyat artışı mevcuttur.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Mola yerleri çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat ve benzeri mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Tur esnasında kullanılacak araçların standartları önceden belirlenmiştir. Buna göre;

* Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.

 • Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

* Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 • Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
 • Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
 • Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
 • Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
T: +90 212 334 26 26 / F: +90 212 334 26 60
Huzur Mah. Fazıl Kaftanoğlu Cad. No: 9, Kat: 3 34396 Sarıyer / İstanbul / Türkiye
www.vikingturizm.com.tr / info@vikingturizm.com.tr
Facebook Twitter Instagram Linkedin Blogger E-Bültenimize Üye Olun