Değerli İş Ortaklarımız,

Kurumsal seyahat yönetimi çözüm ortağınız olarak bugüne kadar bize duymuş olduğunuz güvenden dolayı çok teşekkür ederiz.

COVID-19'un dünya çapında neden olduğu değişimi, belirsizliğin farkında olarak, en büyük önceliğimiz ekip arkadaşlarımızın sağlığı ve refahı olmakla birlikte işimizin ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını da desteklemektir.

Bu bültenimizde değerli müşterilerimizi, müşterimiz olmayan ancak iş seyahati yapan şirketleri desteklemek için COVID-19 ile gelen ve hayatımızdaki en önemli sabit olan değişimin iş seyahatlerine etkisini konu olarak seçtik.

COVID-19 ile beraber eski düzenimiz, konfor alanımız değişti. Bir çoğumuz evlerimizden çalıştık. İş arkadaşlarımızdan ayrı kaldık. Evlerimizde eğitim aldık, toplantılarımızı online yaptık. Adapte olmaya çalıştık ve alıştık.

Şimdi toparlanmanın ilk aşamalarında olan ülkeler var ve biz de bu olumlu değişimi benimsiyoruz. Artık ofise geri dönüyoruz. Alışık olduğumuz ofis hayatımız olmayacak, müşteri toplantılarımız bir süre daha telekonferans ile yapılacak, toplantı salonlarımızı kullanmayacağız, yemeklerimizi masalarımızda yiyeceğiz. Ancak biliyoruz ki ofis hayatı normale dönecek bunun üstesinden kolayca gelebiliriz. Bu küresel salgının bize getirdiği diğer değişiklikler neler olacak bunlara odaklanmalıyız. COVID-19 çalışma şeklimiz, sosyalleşme şeklimiz ve seyahat şeklimiz üzerinde uzun süreli bir etkiye sahip olacaktır.

1. Yurt içi seyahat artacak; Yurt içi seyahatlerin %15 oranında artacağı öngörülüyor.

2. Seyahatte sosyal mesafe; Bilet alırken, sırada beklerken, havaalanına girişten uçuşun bitimi ve havaalanından çıkışa kadar, otele girerken, konaklama esnasında, restoranlarda seyahatin tüm süreçlerinde yeni kurallara göre hareke edeceğiz.

3. Dijital ödemelerde artış; Dijital ödemeler ve temassız ödemeler vazgeçilmez olacak. Nakit ödemeler azalacak.

4. BT altyapısının iyileşmesi; Dijital dönüşüm hızlanacak. Online rezervasyon sistemleri iyileşecek, çoğalacak.

5.Maliyetler; Bazı etkinliklerimizi online yapmaya devam ederek harcamalarımızı kısarken, özellikle uçak bileti ve otel fiyatlarının artma ihtimalinin kuvvetli olmasından dolayı daha az seyahat etmemize rağmen maliyetlerimiz artabilecek.

6.Güvenlik; Seyahat eden personelin gideceği yerdeki/yerlerdeki her türlü güvenlik konusuna hakim olmamız gerekecek. Seyahat edilen ülkenin/destinasyonun risk seviyesi, otellerin/restoranların/araç kiralama/transfer firmalarının yeni standartlara uyumu çok önemli olacak. Seyahat eden kişilerin sağlığı ve seyahat ettikten sonraki sağlık durumundan sorumlu olacağız.

7.Seyahat Politikaları; Seyahat politikalarımızı, limitleri, kısıtları, onay mekanizmalarını, karar vericileri yeninden düzenlememiz gerekecek.

8.Takip; Raporlar ile seyahat hareketlerimizi, alışkanlıklarımızı, seyahat politikası uyumluluğumuzu, tasarruf noktalarını ve harcamalarımızı takip etmemiz gerekliliği önem kazanacak.

9.İletişim; Hizmet sağlayıcılarımız, yönetim ve personel arasındaki etkin iletişim ve geribildirimi kesintisiz bir süreç haline getirmemiz ve birbirimizi daha çok dinleyip sürekli güncel olmamız ve yenilenmesi gereken süreçleri geç kalmadan yenilememiz kritik olacak.

Bu faktörlerinin olumlu ve/veya zorlayıcı etkilerini hep birlikte yaşayacağız. Bu süreçten daha fazla öğrenerek gelecek için fırsatlar yaratacağız.

Biz hazırız ve heyecanlıyız. Sizlere tüm bu konularda en kusursuz hizmet ve desteği vermek için sabırsızlanıyoruz. Bir sonraki bültenimizde sizlere sorularımız ve önerilerimiz olacak. Şimdiden sorularınız ve ihtiyaçlarınız için bizimle sp@vikingturizm.com.tr adresimiz aracılığı ile iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Viking Turizm

#yanınızdayız

Covid-19 Döneminde Özel Aracınızla Seyahat Edebileceğiniz Destinasyonlar

Yedigöller

Yeşilin her tonunu barındıran doğasıyla, doğal güzelliği ve İstanbul’a yakın konumuyla mutlaka seyahatinizde yer vermenizi tavsiye edeceğimiz bir destinasyon. Milli park statüsündeki Yedigöller’i bahar ya da yaz aylarında ziyaret etmenizi öneririz.

Pürenli Yaylası

Son dönemlerin popüler yerlerinden Düzce’nin Gölyaka ilçesinde yer alan Pürenli Yaylası, yemyeşil doğası ve sakinliğiyle seyahat severleri cezbediyor.Kamp deneyimiyle rahatlayacağınız bir tatil alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz. Yayla ziyareti sırasında Aydınpınar Şelalesi, Güzeldere Şelalesi ve Balıklı Yaylası’nı da görmeyi ihmal etmeyin.

İzmir Karagöl Tabiat Parkı

İzmir ve yakınlarında yaşayanların kaçış mekanı olan Karagöl Tabiat Parkı özellikle yaz ayları yaklaşırken muhteşem bir manzarayla ziyaretçilerini bekliyor. Kamp için de sıklıkla tercih edilen bölgede park yeri, elektrik, restoran, çadır kiralama gibi pek çok olanak bulunuyor.

Ordu

Yaylaları, şelaleleri ve lezzetli yemekleriyle uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir seyahat fırsatı sunan Ordu’da çok fazla aktiviteye katılabilirsiniz. Gurme tatilcilerin, doğa severlerin ve tarih meraklılarının çok sevdiği bir destinasyondur.

Evde Keyifli Vakit Geçirebilmeniz İçin Online Aktiviteler

Dünyanın en küçük ülkesi Vatikan’da yer alan dünyanın en büyük müzesi Vatikan Müzesi

Her yıl binlerce turisti ağırlayan Vatikan Müzesi’ni tamamen gezmek bir gün sürebiliyor. Özellikle Sistine Şapeli’nin tavanındaki işçiliği incelemek için uzun zaman ayırmanız gerekebilir. Müzeyi sanal olarak kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Link

Türkiye’nin ilk panoramik müzesi olan Panorama 1453 Tarih Müzesi

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethettiği anı canlandırmamıza yardımcı oluyor. Mehter Marşı ve top seslerini evinizden duyabilirsiniz. Link

Salvador Dali’nin sürrealist eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi

Salvador Dali’nin ilk sergisini gerçekleştirdiği binada bugün kendisinin sürrealist eserleri sergileniyor. Ressamın 4000 eserden oluşan kendi koleksiyonuna ev sahipliği yapan müzeyi online ziyaret edebilirsiniz. Link

San Diego Hayvanat Bahçesi

Kaliforniya, San Diego’daki Balboa Parkında yer alan San Diego Hayvanat Bahçesi, dünyada bulunan en büyük hayvanat bahçelerinden biridir. 4.000 hayvanı ve 800’den fazla türüyle San Diego Hayvanat Bahçesini bulunduğunuz yerden ziyaret edebilirsiniz. Link

www.vikingturizm.com.tr
E: info@vikingturizm.com.tr   •   T: +90 212 334 26 26   •   F: +90 212 334 26 60
Huzur Mah. Fazıl Kaftanoğlu Cad. No: 9, Kat: 3 34396 Sarıyer / İstanbul / Türkiye