Viking Turizm olarak COVID-19'un kurumsal seyahatin geleceğine etkilerini nasıl görüyoruz?

Şüphesiz, COVID-19'un insanların gelecekte iş ve eğlence amaçlı seyahat etme şekli üzerinde önemli bir etkisi olacaktır. Dünya çapında seyahat endüstrisi, hükümetler ve sağlık kuruluşları hizmetlerini seyahatte “yeni normal” haline gelecek şekilde uyarlamak için yorulmadan çalışıyorlar.

COVID-19'dan sonra iş seyahati geleceğini ele alan yeni bir küresel müşteri anketinde, COVID-19 tarafından getirilen seyahat kısıtlamalarının ticari büyümeyi ve finansal performansını önemli ölçüde etkilemesinin yanı sıra etkin bir şekilde destekleme ve etkileşim kurma yeteneklerini de etkilediği vurgulandı.

Bu bize seyahat etme yeteneğinin iş başarısı için kritik olduğunu ve kurumsal seyahatin ekonomik iyileşmede önemli bir rol oynayacağını söylüyor.

Bu tespit seyahat sektörüne hizmet veren işletmeler için güven verici. Seyahat acenteleri, havaalanları, havayolları, otel ve araba kiralama tedarikçilerinden temizlik, catering, teknoloji, güvenlik, eğlence ve daha fazla destekleyici endüstriye kadar seyahat endüstrisi COVID-19'dan büyük ölçüde etkilendi, ancak şüphesiz adapte olacak, evrim geçirecek ve işletmelerin güvenle seyahat etmeye dönmelerini sağlamak için yeniliklere odaklanacaklar.

Viking Turizm olarak COVID-19'un etkisine nasıl yanıt veriyoruz ?

Kurumsal seyahat yönetimi şirketlerinin rolünün çok daha bütünsel hale gelmesini ve şirketlere seyahat rezervasyonu, raporlama ve tedarikçi yönetiminin ötesinde daha fazla danışmanlık desteği sunmasını bekliyoruz. Viking Turizm olarak müşterilerimizin seyahate dönüşleri ile ilgili endişelerini dinliyor ve müşterilerimize iş seyahatlerine mümkün olduğunca çabuk ve güvenli bir şekilde geri dönmeleri için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlayan yeni çözümler ve teknolojiler sunma yolunda ilerliyoruz.

Gelecekteki seyahat yönetim şirketlerinin işletmelere ve çalışanlarına her zamankinden daha verimli ve uygun maliyetli daha güvenli seyahat edebilmeleri için hükümet sağlığı ve seyahat tavsiyeleri, karantina önlemleri, seyahat edenlerin takibi ve acil durum iletişimi gibi karmaşık risk yönetimi araçlarını kapsayan kesintisiz, entegre seyahat bilgileri ve istihbarat sağlaması gerektiğine inanıyoruz. İş seyahati doğası gereği büyük ölçüde bölgeseldir ve bu nedenle seyahat yönetim şirketlerinin, işletmelerin ve iş amaçlı seyahat edenlerin COVID-19'a yanıt olarak geliştirilen yeni seyahat araçları ve teknolojilerinin ilk uygulayıcıları olmasını bekliyoruz. Bu nedenle ekiplerimiz, müşterilerimizin seyahat güvenini artıracak ve hızla iş iyileşmesine yardımcı olacak daha bilinçli seyahat kararları vermelerini sağlayacak yeni seyahat çözümlerinin geliştirilmesine öncelik veriyor, seyahat tedarikçileri, sektördeki yenilikçilerle yakın bir şekilde çalışıyoruz.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Kontrollü Normalleşme Süreci Bilgilendirme

Dünya Sağlık Örgütü tarafından "Pandemi" kapsamına alınan Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kontrollü normalleşme süreci aşamasına geçilmiş bulunulmaktadır.

COVİD-19 kapsamında, olağanüstü pandemi koşullarında sağlıklı ve güvenli bir turizmi mümkün kılmak ve alınan tedbirlerin üst seviyede güvenirliliğini sağlayabilmek için; Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı koordinasyonunda ve www.tga.gov.tr web adresinde belirtilen, uluslararası sertifikasyon kuruluşları tarafından üst düzey sağlık ve hijyen koşullarının konaklama tesislerinde yerine getirildiğini belgeleyen ve aylık denetimlerle devamlılığını sağlamayı hedefleyen ‘Güvenli Turizm Sertifikası'nın, Bakanlığımızdan belgeli olan veya olmayan, 50 oda ve üzeri kapasitedeki tüm konaklama tesislerince alınması zorunludur.

Detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

Tren Bilet Satışı Bilgilendirme

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan güncel bilgiye istinaden tren bileti satışı seyahat acenteleri tarafından yeniden başlamıştır.

Vize Müracatları Bilgilendirme

Covid-19 sebebi ile bazı ülkelerin vize müracaatlarına ilişkin detayları aşağıdaki gibi paylaşmak isteriz.

Almanya: Haftanın sadece Çarşamba günleri nakliye taşımacılığı yapan ve sadece varış noktası Almanya olan seyahatler de TIR şoförleri için vize işlemleri randevulu şekilde kabul edilmektedir, ayrıca vekaleten sadece yine varış noktası Almanya olan seyahatlerde vekaleten Macaristan ve Slovenya adına TIR şoförleri için başvuru kabul edilecektir. diğer vize kategorileri henüz kabul edilmemektedir, ülkeye seyahat yasağı devam etmektedir.

Fransa: Sadece uzun dönem çalışma vizeleri kabul edilmektedir, diğer başvuru türleri kabul edilmemektedir. Ülkeye seyahat yasağı devam etmektedir.

İngiltere: Turistik ve Ticari vize başvuruları 23 haziran itibari ile vize müracaatlarını haftanın 3 günü ( Salı, Çarşamba ve Perşembe ) kısıtlı oranda kabul etmeye başlamıştır, ülkeye seyahat yasağı henüz devam etmektedir.

İspanya: Haftanın 2 günü Salı ve Perşembe günleri başvurular kabul edilmektedir.

İsveç: Sadece TIR şoförlerini kapsayan şekilde vize işlemi kısıtlı ve randevulu şekilde kabul edilmektedir.

Yunanistan: ​ 15 Temmuz sonrası tarihler için yapılan turistik ve ticari vize müracaatları kabul edilmektedir, ülkeye seyahat yasağı henüz devam etmektedir.

Dubai: Yetkililer, Dubai’nin 7 Temmuz’dan itibaren turistleri karşılamaya başlayacağını açıkladı.Dubai Hükümeti, pandemi koşulları göz önüne alındığında havalimanına giren havalimanından çıkan herkes tarafından uyulması gereken ek kuralları paylaşmıştır.

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai): 7 Temmuz itibari ile ülkeye giriş izni belirli koşullar dahilinde kabul edileceği duyurulmuştur ancak henüz vizeye ihtiyacı bulunan başvuru sahipleri için vize verilmeye başlanmamıştır.

BAE seyahati için müşterilerin yanlarında bulundurması zorunlu olan evraklar;

  • Tüm turistler uygun giriş iznini almalı,
  • Dubai’ye giriş yapmadan önce uluslararası seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır.
  • Dubai'ye uçan her yolcunun bir sağlık beyan formu ve karantina beyan formu doldurması gerekir. "Her iki formun da yazdırılması, doldurulması ve varışta Dubai Sağlık Otoritesi personeline teslim edilmesi gerekiyor.
  • BAE’ne giriş yapmadan önce PCR Testinden geçmelidir.(en fazla 96 saat öncesi geçerlidir.)test yaptırmayanlar BAE de test yaptırabilir. (5.000 AED karşılığında, yaklaşık 1.370 USD)
  • Covıd-19 DXB uygulamalarını indirmeleri, ilgili ayrıntıları kaydetmeleri gerekmektedir.
  • Karantina ve tedavi masraflarını kendisi karşılamakla yükümlüdür.
  • Dubai'de maske takmak, iki metrelik sosyal mesafeyi korumak ve düzenli olarak ellerini yıkamak gibi tüm önlemlere uymak zorundadırlar.

​Yukarı da belirtilen vize müracaatları sadece İstanbul'dan yapılacak işlemler için geçerlidir.

Diğer ülkelerin kapalılık durumu henüz devam etmekte olup şu an için güncel bilgiler yukarıda belirtilmiştir gelişmelere göre tekrar bilgilendirme sağlanacaktır.​

THY Aile İndirimi Bilgilendirme

TK iç hat seferlerinde (Ercan, Hopa, AnadoluJet ve codeshare seferleri hariç), aşağıdaki şartlarda iç hat aile indirimi uygulanacaktır.

Seyahat Tarihi: 18 Haziran 2020 - 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek seyahatlerde uygulanacaktır. Açık olarak düzenlenen biletlere indirim yapılmayacaktır. Gidiş veya dönüş seyahatinin yukarıda verilen tarihler haricinde düzenlenmesi durumunda indirim yapılmayacaktır.

Biletleme Tarihi: 18 Haziran 2020 - 29 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak biletlemelerde geçerli olacaktır.

Rezervasyon: Aynı rezervasyon kaydında bulunan ve sadece aynı soyadlı yolculara indirim uygulanacaktır.

Çift soyada sahip yolcularımız, rezervasyon esnasında soyadı kısmına beraber seyahat edeceği ailesine ait soyadını girmek suretiyle aile indiriminden yararlanabilecektir.

Çift soyadı kullanmayı tercih eden yolcularımız, ikinci soyadını isim hanesinde belirterek yine bu indirimden yararlanabilecektir.

PNR'da aynı soyada sahip en az 3 yolcu, en fazla 9 yolcu bulunması durumunda uygulanabilecektir.

Uçuştan 2 gün öncesine kadar yapılan ücretlendirmelerde/biletlemelerde yapılabilecektir.

Kampanya kapsamındaki uçuşlarda, kampanyanın başlama tarihinden önce konfirme rezervasyon yaptırmış yolcular da aile indiriminden faydalanabilecektir.

Uygulanacak Ücretler: Ekonomi kabinde tüm brand'lerdeki ücretler üzerinden yüzde 20 indirim uygulanacaktır.

Örnek: FQBF@EF//AILE komutu ile ecofly brandli ücreti yüklenir.

TK seferlerinde geçerli olacaktır.
Codeshare ve Anadolu Jet uçuşlarında aile indirimi uygulanmayacaktır.
Aktarmalı seferlerde indirim uygulanmayacaktır.
Diğer indirimler ile birleştirilemez.
Bebek yolcu ücretinin kullanılabilecek olup, bebek yolcu ücreti üzerinden aile indirimi yapılmayacaktır.

Değişiklik/İptal/İade : Orjinal ücret kuralları geçerli olacaktır. Diğer uygulama koşulları için orjinal ücret kuralları geçerli olacaktır.

Detaylı bilgi için https://www.turkishairlines.com/tr-tr/ linke tıklayabilirsiniz.

Gelecek Tatil Planlarınız İçin En Güzel Sahilleri Derledik

Ilıca Plajı / Çeşme

İnce kumlu plajı ve iyileştirici etkili deniziyle Çeşme’nin vazgeçilmezi olan Ilıca plajında yaz tatiliniz için eşsiz bir deneyim sizi bekliyor.

Matira Sahili, Bora Bora / Fransız Polinezyası

1.5 Kilometrelik beyaz kumlarında gerek gün doğumunu gerek gün batımını huzurla izleyebileceğiniz bir destinasyon.

Kleopatra Plajı / Antalya

Türkiye’nin en güzel sahillerinden olan Kleopatra Plajı altın renkli kumlarıyla konuklarını bekliyor.

El Nido, Palawan / Filipinler

Yaklaşık 50 Beyaz kumlu sahile ev sahipliği yapan El Nido yaz tatili deneyimi için harika bir destinasyon.

www.vikingturizm.com.tr
E: info@vikingturizm.com.tr   •   T: +90 212 334 26 26   •   F: +90 212 334 26 60
Huzur Mah. Fazıl Kaftanoğlu Cad. No: 9, Kat: 3 34396 Sarıyer / İstanbul / Türkiye