COVID-19'un etkisi, önümüzdeki yıllarda seyahat etme şeklimizi etkileyebilir. Seyahat riski yönetiminin önemi hiç bu kadar net olmamıştı. Kurumsal seyahat politikası güncellemelerinden uçuş iptallerine ve iş amaçlı seyahat edenlerin takibine kadarki süreç eskisinden daha fazla önem kazandı.

Kurumsal seyahatte yeni normale hazırlanmak için neler yapmalıyız?

Koronavirüs salgını nedeniyle seyahat endüstrisi olarak hala benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıyayız ve bunlara nasıl güvenli ve dikkatli bir şekilde yaklaşacağımızı hızla öğreniyoruz. Tedarikçilerimiz, organizasyonlarının yeni normale uyumlu hale getiriyor. Birçok kurumsal seyahat yöneticisi, iş seyahatleri yeniden başladığında çalışanlarının en güvenli ve en korumalı şekilde nasıl seyahat edeceklerini de planlıyor.

İş seyahati politikanızın güncellenmesi gerekiyor!

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin, size yardım etmek için buradayız.

Alabileceğiniz maliyet tasarrufu önlemleri ve risk yönetimini destekleyebileceğiniz alanları vurgulayabiliriz. Size şu konularda yardımcı olmaya hazırız;

  • Seyahat politikasının önemini anlamak
  • Rezervasyon seyahat ve masraf işlemleri
  • Uçuş politikaları
  • Konaklama politikası
  • Araç kiralama politikası
  • Toplantı ve Etkinlik yönetim politikası

Size yardım edebilmemz için lütfen sp@vikingturizm.com.tr adresimize talebinizi iletiniz.

Yeni normalin en hızlı büyüyen iş modeli “Sanal Etkinlik”!

Pandemi süreci ile hayatımıza giren sanal etkinlikler, bundan sonraki iş hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olacak. Sınırsız katılım sağlayan, içerisinde “iş ağı ( networking) oluşturma imkanı veren” sanal etkinlikler kaçınılmaz hale gelecektir.

Viking Turizm sizlere sanal fuar, konferans, kongre, iş ağı oluşturma gibi her türlü etkinliğinizin hayata geçmesini sağlayan güçlü bir sanal etkinlik platformu sunuyor.

Şirketlere kurumsal kimliğini kuvvetlendirmesi için etkin çözümler sunduğumuz platformumuzda; şirkete özel çözümler, tasarım ve hizmetler ile her etkinliği ve her markayı farklılaştırabiliyoruz.

Firmalar etkinliklerini hibrit model ile organize edebiliyor. Etkinlik gerçek ortamda yapılırken, bir kısım katılımcılar da (katılamayanlar, online olarak katılmak isteyenler, online hedef kitle gibi) Deal Room platformundan aynı etkinliğe bulundukları yerlerden katılabiliyor.

Ajans hizmetleri, prodüksiyon hizmetleri, spontane tercüme gibi fiziksel bir organizasyonda yer alan her türlü hizmeti kapsayabilen ve entegre olabilen platformumuz ile firmalar eskiden olduğundan daha fazla katılımcıya ulaşabiliyor ve etkinliğin hedefleri ile gerçekleşen çıktılarını çok daha kolay değerlendirebiliyor.

Sanal etkinlik palatformlarındaki en önemli konulardan biri güvenlik ve kişisel veriler. GDPR (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) gerekliliklerini karşılıyor ve KVKK konusuna tam uyumlu bir hizmet sağlıyoruz.

Etkinliklerinizi tasarlamamızı ister misiniz?

Taleplerinizi sanaletkinlik@vikingturizm.com.tr adresimize iletmenizi bekliyoruz.

Türk Hava Yolları Havalimanına Geliş ve Check-in Süre Uyarısı

Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, yolcuların uçuşlarından en az 3 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.

Check-in işlemlerinin, iç hat uçuşları için tarifeli kalkış saatinden en az 60 dakika ve dış hat uçuşlarından 75 dakika önce sona ermektedir.

Uçuş süresi boyunca maske kullanımı zorunludur. Her 4 saatte bir değişecek şeklilde yedek maske bulundurmanız önerilmektedir.

Güncel seyahat kısıtlamaları ile ilgili IATA bilgilendirmelerine aşağıdaki linklerden ulaşablirsiniz;

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

https://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm

Güncel Hijyen Sertifikalı konaklama tesisleri ile ilgili aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz;

https://tga.gov.tr/search-hotel/?certificateType=4

Vize Haberleri

Litvanya
Litvanya’ya seyahat edecek kişiler 10 Ağustos tarihi itibariyle aşağıda verilmiş olan linkte bulunan formu online olarak doldurmaları gerekmektedir.
https://keleiviams.nvsc.lt/en/form

İsteyen yolcular aşağıdaki linkten erişirilebilen IATA Passenger Locator Formu’nu da uçak içerisinde doldurup geliş salonunda sağlık yetkililerine iletebilirler.
https://www.icao.int/safety/aviation-medicine/guidelines/AvInfluenza_guidelines_app.pdf.

Doldurulmuş olan formlar geliş salonunda (VNO, KUN ve PLQ) bulunan sağlık yetkililerine ibraz edilmelidir.

Yunanistan
Yunanistan Vie başvuru merkezi Cosmos vize hizmetleri 10.08.2020 tarihinden itibaren, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 08:00 – 16:00 saatleri arasında hizmet vereceğini açıklamıştır.

Başvuru adetlerinin artması durumunda diğer günlerde de hizmet vermeye başlayacaklar olup, Covid 19 sebebi ile başvuru sahipleri tek tek ofis içerisine alınacaktır. 12 yaş altı çocuklar ofise kabul edilmeyecektir. Tüm başvuru sahipleri içeriye maske ile kabul edilebileceğini ve girişlerde ateş ölçülmekte olduğu hatırlatmak isteriz.

EU ülkeleri
Türk vatandaşlarının 31 Ağustos tarihine kadar seyahat kısıtlama süresi uzatılmıştır, bu kapsamda Türkiye’deki diplomatik temsilcilikler kapalı olacaktır.

Mısır
45 yaş üzeri Türk vatandaşları için vize müracaatlarını kabul etmeye başlamıştır, 45 yaş altı kişiler için kısıtlama devam etmektedir.

İngiltere
Vvize müracaatları kabul edilmektedir, başvuru günleri Salı, Çarşamba ve Perşembe günleridir.

Yeni Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen ülkeleri, Bileşik Krallık, İrlanda dâhil olmak üzere tüm Avrupa Kıtası sınırları dâhilinde (Rusya hariç) geçerli yeni Schengen Comfort COVID19 ürünü talepleriniz için vize@vikingturizm.com.tr adresimie mail atarak teminat detayları ve seyahat süresine göre primler hakkında bilgi alabilirsiniz.

www.vikingturizm.com.tr
E: info@vikingturizm.com.tr   •   T: +90 212 334 26 26   •   F: +90 212 334 26 60
Huzur Mah. Fazıl Kaftanoğlu Cad. No: 9, Kat: 3 34396 Sarıyer / İstanbul / Türkiye