Seyahat öncesi Covid-19 (PCR) Testleri

Küresel salgın nedeniyle birçok ülkenin sınırları turistik ziyaretler için kapalı olmaya devam etmekte. Ancak devam eden seyahatlerde ülke yetkili otoriteleri, iş, oturum izinli, veya ülke kendi vatandaşlarının geri dönmesi gibi durumlarda PCR testi ve karantina uygulamaları yapmakta.

Bu benzeri seyahat için gerekli PCR testini isteyen ülkeleri için detaylı bilgiyi sürekli değişikliklerden dolayı seyahat öncesi kontrol ediniz.

PCR testi isteyen ülkelerin başında Almanya, Angola, Arjantin, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bosna Hersek, Hindistan, Belçika, BAE, Bulgaristan, Çin, Çekya, Estonya, Endonezya,
Gana, Gürcistan, Fas, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, HongKong İzlanda, Kosova, KKTC, Kazakistan, Lübnan, Macaristan, Mısır, Portekiz, Rusya, Singapur, Slovakya, Tayland, Tunus, Türkmenistan, Tanzanya, Vietnam

Gidilecek ülkede PCR Testi yapılması şartı varsa, İl sağlık Müdürlükleri tarafından belirlenen yerlerde, Bakanlıkça yetki verilmiş Covid-19 laboratuvarları içinden tetkiki yaptırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linke veya seyahat danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yurt-disi-cikislarinda-test-islemleri.html

Havayollarından Haberler

Türk Hava Yolları yolcu bilgileri taleplerinde ilaveler.

AnadoluJet CIP özel yolcu salonu kullanımı hakkında bilgilendirme

İngiltere'ye Seyahat Eden Yolcuların Uçuşu Öncesinde "Online Locator Form" Doldurma Zorunluluğu

Mısır Hava Yollarından Sefer Artışı

SunExpress Flex Bilet imkanı

Qatar Airways Sefer artışları

Güncel seyahat kısıtlamaları ile ilgili IATA bilgilendirmelerine aşağıdaki linklerden ulaşablirsiniz;

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

https://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm

Güncel Hijyen Sertifikalı konaklama tesisleri ile ilgili aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz;

https://tga.gov.tr/search-hotel/?certificateType=4

Vize Haberleri

Mısır Konsolosluğu Online Vize Müracaatı:
Mısır konsolosluğu 01 Eylül 2020 itibari 45 yaş altı başvuru sahipleri için online vize müracaatı kabul etmeye başlamıştır.

Online vize işlemleri tamamlandıktan sonra, konsolosluk soruşturma süresi tamamlandığın da yazılı olarak bilgilendirme sağlamaktadır yazılı onay sonrası pasaport konsolosluğa teslim edilip ilgili vize ücreti ödenmelidir.

Bu işlemlerin tamamı bireysel yapılabildiği gibi yetkili acenteler tarafından da işlemlerin takibi yapılabilmektedir.

45 Yaş üzeri T.C vatandaşları için online vize müracaatı geçerli olmayıp, hazırlanacak belgeler ile konsolosluğa müracaat edilmelidir.

Schengen:
Avrupa bölgesine seyahat kısıtlamaları kapsamında başta Almanya olmak üzere özel koşullar sağlandığı takdir de sadece Ulusal vize (D tipi) müracaatlarını kabul etmektedirler. D tipi vize koşulları şu şekildedir.

  • Aile ziyaretleri: Ölüm/cenaze, düğün, kendi çocuğunuzun yakın zamanda Almanya’da doğumu
  • İşveren tarafından Almanya’ya gönderilmiş olan makinelerin/tesislerin montajı/bakımı/onarımı ve önemli ekonomik nedenler çerçevesinde gerçekleşmesi gereken kaçınılmaz iş seyahatleri
  • Alman vatandaşlarının veya AB ülkesi vatandaşlarının veya Almanya`da ikamet izni olan üçüncü ülke vatandaşlarının eşlerinin gerçekleştirecekleri geçici aile ziyareti
  • Alman vatandaşlarının veya AB ülkesi vatandaşlarının (sadece beraber seyahat etme koşuluyla veya mekansal ayrılık sonrasında Almanya`da tekrar bir araya gelme söz konusu ise) veya Almanya`da ikamet izni olan üçüncü ülke vatandaşlarının (sadece Almanya`da tekrar bir araya gelme söz konusu ise) uzun süreli hayat arkadaşları
  • Çok kısıtlı koşullara bağlı olarak tıbbi tedaviler
  • Denizciler/Gemiciler.
  • Uluslararası yük taşımacılığında çalışan tır şoförleri

Schengen turistik vize ( C Tipi ) şuan sadece Yunanistan konsolosluğu tarafından verilmekte olup Yunanistan vize başvuru merkezi haftanın 3 günü ( Salı, Çarşamba ve Perşembe ) vize müracaatı kabul etmektedir.

Amerika:
Amerika konsolosluğu şuan Turistik ve İş amaçlı vize randevularını 2021 Mart tarihine vermektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai):
Vize müracaatları T.C vatandaşları için kabul edilmeye ve belirli koşullar sağlandığı takdirde ülkeye ziyaretçi kabulü başlamış durumdadır.

Bulgaristan:
8 Eylül tarihi itibari Bulgaristan T.C. vatandaşlarına sınır kapılarını PCR testi zorunluluğu bulunmadan açmış olup aynı tarih itibari ile vize müracaatlari da kabul edilmeye başlamıştır.

Türk Hava Yolları Havalimanına Geliş ve Check-in Süre Uyarısı

Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, yolcuların uçuşlarından en az 3 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.

Check-in işlemlerinin, iç hat uçuşları için tarifeli kalkış saatinden en az 60 dakika ve dış hat uçuşlarından 75 dakika önce sona ermektedir.

Uçuş süresi boyunca maske kullanımı zorunludur. Her 4 saatte bir değişecek şeklilde yedek maske bulundurmanız önerilmektedir.

Sanal Etkinliğinizi Birlikte Tasarlayalım

Yeni iş hayatımızın vazgeçilmez bir parçası çevirimiçi toplantılardan, sınırsız katılımlı iş ağı oluşturmaya kadar sınırsız alan imkanı sunan ve bir anlamda sanal fuar, konferans, kongre, iş ağı oluşturma gibi her türlü etkinliğinizin hayata geçmesini sağlayan güçlü bir sanal etkinlik platformu sunuyoruz.

Platformumuzda; şirkete ve amaca uygun ve özel çözümler, öğün tasarım ve farklı hizmetler ile her etkinliği arklılaştırabiliyoruz.

Ayrıca hibrit model ile etkinliklerinizin bir kısmı gerçek ortamda yapılırken, bir kısmı ise online (çevirimiçi) Deal Room platformumuzdan bulundukları yerlerden katılabiliyor, hatta bireysel konuşmacı katılımlarına özel hizmet ile bulundukları yerde her türlü desteği sağlıyoruz.

Normal bir organizasyonda yer alan her türlü hizmeti kapsayabilen ve entegre olabilen platformumuz ile daha fazla katılımcıya ulaşabilirr ve etkinliğin hedefleri ile gerçekleşen çıktılarını çok daha kolay raporlama bilgileri ile ölçme ve değerlendirme yapabilirsiniz.

Güvenlik ve kişisel verileriniz GDPR (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) ile KVKK gerekliliklerini tam karşılama ve uyumlu olarak sağlanıyor. Ayrıntılı bilgi için: http://www.vikingsanaletkinlik.com

Vikingon

Şirketinizin seyahatlerini kurumsal rezervasyon sistemimiz üzerinden yapın, iş seyahatlerinizi daha etkin yönetebilir, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ayrıca özel kurgulanabilir limit ve onay mekanizması seyahat politikası oluşturabilir, çeşitlendirilmiş raporlarla seyahat maliyetlerinizi istenilen format ve kırılımda 7/24 mobil uygulama ve web üzerinden de takip edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için http://www.vikingon.com

Gulf Sigorta tarafından sunulan Schengen COVID-19 Vize Sağlık Sigortası ürünü

Schengen ülkeleri vize başvurusunda Türk vatandaşlarından istenmekte olan 30.000 Euro teminat limitini sağlamaktadır.

Schengen Comfort COVID-19 Vize Sağlık Sigortası Schengen ülkeleri, Birleşik Krallık, İrlanda dahil olmak üzere tüm Avrupa kıtası sınırları dahilinde (Rusya hariç) geçerlidir.

Schengen Comfort COVID-19 Planına sahip kişiler, Gulf Sigorta güvencesi altında seyahat etmektedir.

Seyahat süresine göre, 7 günden 1 yıla kadar teminat sağlanmaktadır.

* Schengen COVID-19 Vize Sağlık Sigortası Enfeksiyonuna bağlı rahatsızlıkları teminat kapsamına alacak sekilde genişletilmiş olup, bu genişletme sadece Acil Durumda Tedavi Masrafları, Acil Durumda / Taburcu Halinde Hasta Nakli ve Cenazenin Daimi İkametgahına İadesi teminatları için geçerlidir.

MICE Endüstrisi: “YENİ DÖNEME HAZIRIZ” Etkinliği

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), turizmin en önemli bileşenleri arasında yer alan kongre, toplantı ve etkinlik sektörünü hareketlendirecek adımı İstanbul’da attı. Yeni normal çerçevesinde tüm tedbir ve önlemlerin alınmasıyla Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Convention Center’da gerçekleştirilen ve sektörün tüm paydaşlarının katıldığı “Yeni Dönem, Yeni Bakış” başlıklı panel, pandeminin başlangıcından bu yana Türkiye ve Dünya genelinde MICE sektörünü bir araya getiren en önemli etkinlik oldu. Bu etkinlik sayesinde tedb,r ve önlemler ile yeni dönemin ilk etkinliği sektör için geçekleştirilmiş oldu.

“Yeni Dönem, Yeni Bakış” başlıklı panelde, MICE, konaklama ve havacılık sektöründeki gelişme ve değişimler ele alındı. Turizm sektör platformları, tıp uzmanları ve MICE sektörünü temsil eden 16 derneğin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen panelde, gerekli tedbir ve önlemlerin alınmasıyla toplantı ve etkinliklerin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebileceği mesajı verildi.

Mavi Yolculuk

Eylül ayı mavi yolculuk için çok güzel bir zaman. Deniz sıcaklığının en yüksek olduğu bu ayda, yazın bunaltıcı, yoğun, kalabalık zamanlarından sonra sakin koylarda huzur ve sessizliği yakalayabilirsiniz. Yüksek sezona göre daha uygun fiyatlar ile sağlıklı, hijyene önem veren, kaliteli, lüks ve eğlenceli bir mavi yolculuk avantajına sahip olmak ve her türlü tekne ve rota alternatifleri sunmamız için fit@vikingturizm.com.tr adresine bir mail atmanız yeterlidir.