Covid-19 Seyahat Bilgilendirmeleri

Ülke Girşilerinde PCR ve Karantina uygulamaları
https://www.vikingturizm.com.tr/covid-19/ulke-girislerindeki-pcr-testi-ve-karantina-uygulamalari

IATA Seyahat Bilgilendirmeleri
https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

https://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm

Irak Ulaşım Durdurulmuştur
Türk Sivil Havacılık kararı doğrultusunda Irak seferleri Ekim ayı sonuna kadar durdurulmuştur.

İngiltere Karantina Uygulaması
03 Ekim 2020, 06:00 Türkiye saati itibariyle başlayan uygulamaya göre, Türkiye’den doğrudan ve Türkiye bağlantılı diğer transit noktalardan gelen tüm yolcular , Birleşik Krallığa girişlerinde doğrudan gidecekleri yerde 14 gün süreyle kendi kendilerini izole etmeye (Self -Isolating/bireysel izolasyon) tabi olmaları gerekiyor. Ayrıca Birleşik Krallığa gelen her yolcu daha önce duyurusu yapılmış olan PSGR Locator formu mutlaka doldurması gerekmektedir.
https://www.vikingturizm.com.tr/covid-19/ingiltere_seyahati_online_locator_form_doldurulmasi

Tacikistan PCR ve Uygulaması
Tacikistan'a seyahat edecek tüm yolcular için PCR testi zorunluluğu bulunmaktadır. Dushanbe Havalimanı Sınır Polisi Müdürlüğü, Konsolosluk Şefliği ve Sağlık Müdürlüğü'nden alınan şifai bilgiye göre, ülkeye girişlerde; COVID-19 öncesi uygulanan vize prosedürü geçerli olduğu, buna ek olarak PCR test suresinin 72 ile 96 saat olarak kabul edileceği belirtilmiştir.

Portekiz PCR ve Uygulaması
Portekiz varışlı tüm yolcuların (Portekiz vatandaşları ve Portekiz Oturum Kartı sahibi yetişkin, bebek ve çocuk yolcular dahil) seyahatlerine basladiklari ilk seferin uçuş saatinden, 72 saat once yapilmis NEGATİF sonuçlu PCR test ibraz etmeleri zorunludur. Ayrıca yolcularin aşadaki link adresleri üzerinden YOLCU TANITMA KARTINI doldurmaları (İngilizce veya Portekizce) ve boarding esnasında yetkililere ibraz etmeleri gerekmektedir.

Sanal Etkinlikler

Pandemi süreci ile hayatımıza daha sık görmeye başladığımız sanal etkinliklerin her aşamasında müşterilerimiz ile birlikteyiz.

Etkinlik dünyasında önemli bir parçası olarak hayatımıza daha çok yer almaya başlayan dijital etkinliklerde; tasarımdan amaca yönelik uygun platform seçimine kadar gerçek bir etkinlikte olduğu gibi tüm süreçlerde yer almaktayız

Giderek yaygınlaşan çevirim içi ve çevirim dışı iki farklı etkinlik olgusunun bir arada bulunması anlamına gelen Hibrid etkinlikler ile her türlü organizasyonu daha ilgi çekici, doğru ve yaygın hedef kitleye etkileşimi hedefliyoruz.

Sanal fuardan, sanal turlara kadar, online toplantı, konferans, kongre, lansman ve hatta iş ağı oluşturma gibi değişik amaçlara yönelik en
uygun platform seçiminden, organizasyonun hedefine göre özel çözümler tasarlıyor, içerik oluşturuyor ve tüm bunların raporlaması ile sonuç analizleri yapıyoruz.

Alanın en iyi uygulamalarını bir araya getirerek Multi platform hizmetler ile doğru uygulama seçimi doğru sonuçlara ulaşabilmekteyiz.

Haberler

Konaklamarda HES kodu gerekliliği
İçişleri Bakanlığı genelgesi ile herhangi bir ayrım olmaksızın (özel-kamu, turizm işletme belgeli/belgesiz, ruhsat veren idare gibi) tüm konaklama tesislerinde (otel, motel, pansiyon, misafirhane, kamp vb.) müşterilerden Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması kodu istenmesi ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra konaklama tesisine müşterinin kabul edilmeye başlanmıştır.
https://www.vikingturizm.com.tr/blog/konaklama-tesislerinde-hes-kodu-uygulamasi

Güvenli Turizm Sertifikasyonu" alan tesis sayısı artıyor
Koronavirüs tedbirleri kapsamında hayata geçirilen Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı ile "Güvenli Turizm Sertifikasyonu" alan tesis sayısı her geçen gün artıyor.

Sağlıklı Turizm Sertifikasını almaya hak kazanan ve belgelendirme süreçleri devam eden tesisler hakkında bilgi için: https://tga.gov.tr/search-hotel/

Hilton İzmir oteli kapanıyor
İzmir Konak'taki 28 yıllık, 33 katlı Hilton oteli, 16 Ekim tarihi itibariyl hizmeti durduruyor. Hilton grubu İzmir içerisinde yer alan 4 otel ile izmir’e hizmetlerinin devam edeceğini bildirmiştir. Özel anlaşmaşı anlaşmalı İzmir otellerimiz için inc@vikingturizm.com.tr ye mail atabilirsiniz.

Berlin Havalimanı değişikliği
31 Ekim 2020 tarihinde Berlin şehrinde bulunan iki havalimanı TXL (TEGEL) ve SXF (Schönefeld) havalimanları kapatılacak ve 01 Kasım 2020 tarihi itibariyle Berlin'de tek başına faaliyet gösterecek Berlin Brandenburg International Airport yer alacaktır.

Vize Haberleri

ABD
Covid-19 nedeniyle Amerika Birlesik Devletleri Vize başvuru tedbiri

Japonya
“Covid-19” salgını kapsamında zorunlu görülüne bir önlem olarak 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren Japonya’ya vize alarak seyahat edilmesi gerekmektedir. Bu dönemde Japonya’ya vizesiz turistik amaçlı seyahatlerin mümkün olmayacak olup sadece resmi pasaport sahiplerinin vizeden muaf olarak seyahat edebilecekleri bildirilmiştir.
https://lnkd.in/edjfrPN

Güncel Dubai Vize Bilgileri
https://www.vikingturizm.com.tr/covid-19

Vikingon

Şirketinizin seyahatlerini kurumsal rezervasyon sistemimiz üzerinden yapın, iş seyahatlerinizi daha etkin yönetebilir, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ayrıca özel kurgulanabilir limit ve onay mekanizması seyahat politikası oluşturabilir, çeşitlendirilmiş raporlarla seyahat maliyetlerinizi istenilen format ve kırılımda 7/24 mobil uygulama ve web üzerinden de takip edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için http://www.vikingon.com

Gulf Sigorta tarafından sunulan Schengen COVID-19 Vize Sağlık Sigortası ürünü

Schengen ülkeleri vize başvurusunda Türk vatandaşlarından istenmekte olan 30.000 Euro teminat limitini sağlamaktadır.

Schengen Comfort COVID-19 Vize Sağlık Sigortası Schengen ülkeleri, Birleşik Krallık, İrlanda dahil olmak üzere tüm Avrupa kıtası sınırları dahilinde (Rusya hariç) geçerlidir.

Schengen Comfort COVID-19 Planına sahip kişiler, Gulf Sigorta güvencesi altında seyahat etmektedir.

Seyahat süresine göre, 7 günden 1 yıla kadar teminat sağlanmaktadır.

* Schengen COVID-19 Vize Sağlık Sigortası Enfeksiyonuna bağlı rahatsızlıkları teminat kapsamına alacak sekilde genişletilmiş olup, bu genişletme sadece Acil Durumda Tedavi Masrafları, Acil Durumda / Taburcu Halinde Hasta Nakli ve Cenazenin Daimi İkametgahına İadesi teminatları için geçerlidir.

Sonbaharda Haftasonu Kaçamağı İçin İstanbul’a Yakın Önerebileceğimiz Yerler

Ayrıntılı bilgi ve talepleriniz için fit@vikingturizm.com.tr

Abant ve Yedigöller

Bu mevsimde yeşilin ve sarının binbir tonunu görebileceğiniz tabiat harikası bir bölge.

Sapanca

Bir tarafta yeşil doğanın, bir tarafta mavi gölün bulunduğu Sapanca huzur ve dinginlik isteyenlerin adresi.

Ağva

Ağva, İstanbul'un Şile ilçesinde Göksu ve Yeşilçay dereleri arasında yer alan şirin bir kasaba.

Polonezköy

Doğa içinde kuş cıvıltıları eşliğinde yürüyüş yapıp güzel kahvaltılar ve yemekler yiyebileceğiniz İstanbulun en güzel köylerinden biri.

Çanakkale

Çanakkale savaşlarının yaşandığı Gelibolu.