Eylül Seyahatinizi Birlikte Planlayalım

Eylül ayında seyahatlerin tadı bir başka olur. Mevsimin getirdiği ılık hava, sessizce esen rüzgar her zaman hepimizi sakinleşmeye ve kendi içimize dönmeye yöneltir. Böyle zamanlarda bir sonbahar tatili size de çok iyi gelmez mi?

İster hafta sonu kaçağı olsun ister uzunca bir hafta… Ilık rüzgarlar eşliğinde, doğa içinde ya da şık bir otelde siz de Eylül’ün tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle iş seyahatlerinin de yoğunlaştığı bu dönemde sizler için hizmet vermeye hazırız.

“Güvenli Turizm Sertifikası” sahibi size en uygun butik otellerden tatil köylerine kadar değişik alternatiflerimizden tercih yapabilirsiniz.

Alternatif olarak kültür turları, doğa gezileri, konsept oteller ile çeşitli villa alternatiflerinden sizin için biz en uygununu araştırır ve seyahat planınızı kolaylaştırırız.

Ayrıca şirket toplantılarınız ve kurumsal aktivitelerinizi Eylül ayının güzel ikliminden faydalanarak yakın destinasyonlar ve açık alanlarda değerlendirebilirsiniz.

Viking Turizm’in avantajlı fiyatları için mice@vikingturizm.com.tr adresimize mail atabilir, uygun fiyatlı yurtiçi tatil sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Covıd 19’dan Haberler

Türkiye’ye Aşı Olmayanlara PCR Testi Zorunluluğu Geliyor!

Ülkemizde alınan tedbirlere göre; 06 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirildi. Bu genelge ile 06 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında tedbirlere göre kişiyi alabilecekler. Öncelikle HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışıklık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak. Eğer kişi hastalığı geçirmemişse, aşılı değil veya negatif PCR testi yoksa bu kişilerin seyahatine izin verilmeyecek.

Haberin devamı için Aşı Olmayanlara PCR Testi Zorunluluğu yazımızı okuyabilirsiniz.

Türkiye İçin Seyahat Kısıtlamalarına Göz Atalım

Her ülke gibi Türkiye’de seyahat etme koşullarını açıkladı. Bu yeni kısıtlamalara uyarak yeni seferinizi planlayabilir ve farklı ülkeler görmenin tadını çıkarabilirsiniz.
Türkiye Seyahat Kısıtlamaları konulu yazımızı okuyarak çok daha detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Farklı Bir Ülke: Yunanistan Seyahat Kısıtlamaları

Ülkemizin aldığı tedbirler gibi her ülke kendi içinde seyahat tedbirlerini yayınlıyor. Böylece yeni tatil planı ya da iş gezisi yapmak isteyen bireyler gerekli tedbirler için hazırlanan bu listelerden faydalanıyor.
İçimizde Yunanistan’a gidecek olan varsa, Yunanistan Seyahat Kısıtlamaları konulu yazımızı inceleyebilirler.

Hava Yolları

Emirates:

Sınırlar yeniden açıldıkça yeni Birleşik Krallık uçuşları ekliyor.

Emirates, operasyonlarının ölçeğini büyüterek, ağı genelinde seyahat talebindeki ani artışa yanıt veriyor. Karar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Birleşik Krallık’taki kehribar listesine ekleneceğine dair yakın tarihli bir duyuruyu takip ediyor. Aynı zamanda BAE, Güney Afrika, Uganda, Zambiya, Hindistan, Pakistan, Sri Lanka, Bangladeş, Vietnam, Endonezya, Nijerya ve Afganistan dahil olmak üzere 12 ülke için giriş protokollerini kolaylaştırdı. Haberin devamı için Emirates Yeni Uçuşlar yazımızı okuyabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Avrupa Uçuşlarında Popüler Uçuş Noktaları Nerelerdi?

Artan vakalar nedeniyle seyahat kısıtlamalarının başında gelen unsur biliyorsunuz ki aşı oluyor. Sizlerin de aşılarınız tamamlandıysa ve farklı bir seyahat engeliniz yoksa Türk Havayolları’nın bu avantajlı fiyatlarını kaçırmamanızı öneririz. Şimdiden keyifli seyahatler dileriz. Avantajlı fiyatlar ve detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Singapur Hava Yolları Kurumsal Seyahat programı

Singapur Havayolları (SIA), kurumsal seyahat programlarını 1 Eylül 2021’den itibaren HighFlyer markası altında birleştiriyor. Bu program, büyük çok uluslu şirketlerden küçük ve orta ölçekli işletmelere kadar her ölçekten işletmeden kurumsal müşteriler için daha da büyük değer, fayda ve seçenekler sunacak. Haberin devamı için Singapur Havayolları Kurumsal Seyahat Programı yazımızı okuyabilirsiniz.

Vize Haberleri

Belçika:

01.09.2021 tarihi itibari ile tüm kategorilerde vize başvuruları kabul edilmeye başlamıştır. Vize başvurusu esnasında 2 doz BioNTech aşısı olunduğuna dair aşı sertifikası sunulması talep edilmektedir. Sinovac aşısı olanlar için konsolosluktan alınacak özel izin ile başvurular kabul edilmektedir.

Çekya: (Çek Cumhuriyeti)

01.09.2021 tarihi itibari ile tüm kategorilerde vize başvuruları kabul edilmeye başlamıştır. Vize başvurusu esnasında 2 doz BioNTech aşısı olunduğuna dair aşı sertifikası sunulması talep edilmektedir. Sinovac aşısı olanlar için başvurular kabul edilmemektedir.

HES Uygulaması: AB Uyumlu Sağlık Pasaportu Butonu Eklendi

Sağlık Bakanlığının Covid-19 salgınıyla mücadele için geliştirmiş olduğu HES uygulaması yeni bir alan eklendi.

Yeni ilave edilen bu alan ile aşı kartına AB uyumlu sağlık pasaportu eklenmiş oldu.

HES uygulaması üzerinden erişilen AB uyumlu sağlık pasaportu özelliğine HealthPass uygulaması yüklenerek çalışıyor.

Detaylar için Hes Uygulaması Yenilikleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Covid 19 Seyahat Kısıtlamaları Kapsamında Aşı Şartı Olan Ülkeler

Ülkelerin aşı şartına yönelik bir tablo ile durumu sizler için özetledik. Bazı ülkeler seyahat koşulları arasında aşıyı da gerekli tutmaya başladı. Ülkelere seyahat ederken aşı şartı nedir sorusunu biz de sizler için ele aldık ve araştırma yaptık.

Aşı şartı olan ülkeler sayfamızdan, ülkelerin seyahat koşullarında yer alan aşı şartı detaylarını inceleyebilirsiniz.

Sanal Etkinlikler

Pandemi süreci ile hayatımıza giren, gittikçe gelişen ve aşılar ile birlikte eskiden olduğu gibi normal etkinliklere bir adım daha yaklaşıyoruz.

Bu dönemde hibrid etkinliklerle; tasarımdan amaca yönelik uygun platform ve mekan seçimine kadar gerçek bir etkinlikte olduğu gibi tüm süreçlerde yer almaktayız.

Giderek yaygınlaşan çevirim içi ve çevirim dışı iki farklı etkinlik olgusunun bir arada bulunması anlamına gelen Hibrid etkinlikler ile her türlü organizasyonu daha etkileşimli, ilgi çekici, doğru ve yaygın hedef kitleye etkileşimi hedefliyoruz.

Alanın en iyi uygulamalarını bir araya getirerek Multi platform hizmetler ile doğru uygulama seçimi doğru sonuçlara ulaşabilmekteyiz.

COVID-19 Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Gulf Sigorta Schengen COVID-19 Vize Sağlık Sigortası ürünü Schengen ülkeleri ve artık Tüm Dünya olarak vize başvurusunda Türk vatandaşlarından istenmekte olan 30.000 Euro teminat limitini sağlamaktadır.

COVID-19 Vize Sağlık Sigortası Tüm Dünya dahilinde geçerlidir.

COVID-19 Planına sahip kişiler, Gulf Sigorta güvencesi altında seyahat etmektedir.

Seyahat süresine göre, 7 günden 1 yıla kadar teminat sağlanmaktadır.

COVID-19 Vize Sağlık Sigortası Enfeksiyonuna bağlı rahatsızlıkları teminat kapsamına alacak şekilde genişletilmiş olup, bu genişletme sadece Acil Durumda Tedavi Masrafları, Acil Durumda / Taburcu Halinde Hasta Nakli ve Cenazenin Daimi İkametgahına İadesi teminatları için geçerlidir. Detaylı bilgi için vize@vikingturizm.com.tr

Vikingon

Şirketinizin seyahatlerini kurumsal rezervasyon sistemimiz üzerinden yapın, iş seyahatlerinizi daha etkin yönetebilir, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ayrıca özel kurgulanabilir limit ve onay mekanizması seyahat politikası oluşturabilir, çeşitlendirilmiş raporlarla seyahat maliyetlerinizi istenilen format ve kırılımda 7/24 mobil uygulama ve web üzerinden de takip edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için http://www.vikingon.com

sonfiyat.com

Tüm seyahtleriniz için en ekonomik alternatifler

https://www.sonfiyat.com'da