Havayolu Haberleri

Türk Hava Yolları Yeni Uygulama

Türk Hava Yolları 11 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla belirli parkurlarda dış hat ücret yapısını değiştirip yeni bir ücret yapısına geçiyor.

Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen Türkiye varış/çıkışlı uluslararası uçuşların bir bölümünde, AnadoluJet uçuşlarının ise tamamında geçeceği paket (Branded Fares) yapısını özetle şöyle;

Yolcular Aynı ücret sınıfında kendi istek ve ihtiyaçlarına (Koltuk seçimi, bagaj hakkı, değişiklik, iade hakkı vb.) uygun paketi seçebilecekler.

THY ve Anadolujet ikram servisine mevcuttaki gibi devam edecek olup, tüm paketlerde ikram hizmeti yolcularına sunmaya devam ediyor.

11 Mayıs tan itibaren Branded Fares e geçen ülkeler

Malta Slovenya Finlandiya

18 Mayıs tan itibaren Branded Fares e geçen ülkeler

Avusturya, Almanya, Moldova, İspanya, Azerbaycan, Yunanistan, Karadağ, İsveç, Bahreyn, Macaristan, Fas, İsviçre, Beyaz, Rusya, İran, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Irak, Norveç, Birleşik Arap Emirliği, Bosna Hersek, İrlanda, Umman, Birleşik Krallık, Bulgaristan, İsrail, Polonya, Hırvatistan, İtalya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Ürdün, Katar, Danimarka, Kuveyt, Romanya, Mısır, Letonya, Rusya Federasyonu, Estonya, Lübnan, Suudi Arabistan, Fransa, Litvanya, Sırbistan, Gürcistan, Lüksemburg, Kosova, Makedonya

Türk Hava Yolları Economy Class paket içerikleriEcoFlyExtraFlyPrimeFly
1 parça 8 Kg kabin bagajı
İkram hizmeti
Bagaj hakkı-23Kg30Kg
Ücretsiz standart koltuk seçimi-
Extra Mil-25%50%
Ücretli değişiklik hakkı--
Ücretsiz değişiklik ve kesintili iade hakkı--
Aynı gün önceki uçuşlara ücretsiz değişiklik--
Fast Track (İstanbul Havalimanı’nda)--

Türk Hava Yolları Economy Class paket içerikleriBusinessFlyBusinessPrime
2 parça 8 kg kabin bagajı
Özel İkram Servisi
Bagaj hakkı30Kg40Kg
Lounge Kullanımı
Ücretsiz koltuk seçimi
Fast Track
Öncelikli check-in
Öncelikli boarding
Ücretli değişiklik hakkı-
Aynı gün önceki uçuşlara ücretsiz değişiklik-
Extra Mil-50%
Ücretsiz değişiklik ve kesintisiz iade hakkı-

Anadolujet Economy Class paket içerikleriEcoJetExtraJetComfortJet
1 parça 8 Kg kabin bagajı
İkram ( Sandviç Menü )
Bagaj hakkı-23Kg25Kg
Ücretsiz standart koltuk seçimi-
Ücretsiz dilediğiniz koltuk seçimi--
Ücretli değişiklik hakkı--
Ücretsiz değişiklik ve kesintisiz iade hakkı--

Anadolujet Trabzon Amman Seferleri Başlıyor

Anadolujet 01 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Trabzon Havalimanı’ndan Amman şehrine direkt uçuşlara başladı. Haftada 2 sefer Trabzon Amman Uçak seferleri ilave planlamalarla 05 Temmuz tarihinde hafta 5 sefere olarak yapılması planlanıyor. Trabzon Amman Uçak seferleri detaylı bilgisi için: https://www.vikingturizm.com.tr/blog/anadolujet-trabzon-amman-seferleri-basliyor

SunExpress 2022-2023 Kış Sezonu Tarifesi

SunExpress 2022-2023 Kış Tarifesi 06 Mayıs 2022 Tarihinde belli olarak satışlara açılmıştır.

Yeni tarife ile izmir’den Türkiye’nin birçok noktasına direk Ulaşım imkanı sağlanırken aynı şekilde Antalya’dan Türkiyenin birçok noktasına ekstra uçuşlar ile daha kolay seyahat edilebilecek.

SunExpress Kış Sezonu tarifesi detayları için tıklayınız: https://www.vikingturizm.com.tr/blog/sunexpress-2022-2023-kis-sezonu-ic-hat-ucus-tarifesi

Vize Haberleri

Schengen vize müracaatlarında aşı kartı zorunluluğu belirtilen ülkeler tarafından kaldırılmıştır.

Çekya, İsveç, Norveç, Danimarka, Avusturya, Hollanda, Polonya

Pandemi sonrası uygulanan vize başvurularında artan talepler sebebi ile yoğunluklar başlamıştır Schengen ülkelerinden alınacak vize randevuları ortalama 1 ay sonrasına verilmektedir.

Yaz dönemi sebebi ile seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin yoğunluktan etkilenmemesi için seyahat edecekleri ülke temsilciliğinin randevu ve işlem durumuna göre planlanan seyahat tarihinden en az 1,5 - 2 ay önce vize başvurularına başlamalarını tavsiye ederiz.

Kurumsal

Kurumsal Otel Rezervasyonu Nedir?

Kurumsal otel rezervasyonu, şirketlerin konaklama ihtiyaçlarına göre sunulan hizmetleri kapsamaktadır. Bu hizmet kısaca, kurumları için seyahat edecek kişilerin şirket prosedürlerine uygun şekillerde konaklamaları üzere rezervasyon yapılması demektir. Sizlerde kurumsal otel rezervasyonunuzu daha kolay bir şekilde çözümlemek için içeriğimizden faydalanabilirsiniz.

Online Check-in Nasıl Yapılır?

Online Check-in işleminizi, havayoluna ve uçuş varış noktasına bağlı olarak, seyahatinizden birkaç gün öncesinden veya 24 saat kala, bilgisayar, tablet ve cep telefonu üzerinden havayolu web sitesi veya havayolu uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Diğer tüm detaylar için tıklayabilirsiniz.

Başarılı Bir İş Seyahatinin İpuçları

Seyahatlerinizi başarılı bir hale getirmek için neler yapabilirsiniz? Kurumsal seyahatlerde işinizi kolaylaştıracak ipuçları için buraya tıklayabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiğimiz Oteller

The Marmara Şişli

Single : 65Euro + KDV ( Kahvaltı dahil )

Double : 75Euro+KDV ( Kahvaltı dahil )

Toka Bodrum

Single : 650TL ( KDV ve Kahvaltı dahil )

Double : 950TL ( KDV ve Kahvaltı dahil )

Ramada Cappadocia

Single : 450TL ( KDV ve Kahvaltı dahil )

Double : 550TL ( KDV ve Kahvaltı dahil )

sonfiyat.com

Tüm seyahtleriniz için en ekonomik alternatifler

https://www.sonfiyat.com'da

Vikingon

Şirketinizin seyahatlerini kurumsal rezervasyon sistemimiz üzerinden yapın, iş seyahatlerinizi daha etkin yönetebilir, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ayrıca özel kurgulanabilir limit ve onay mekanizması seyahat politikası oluşturabilir, çeşitlendirilmiş raporlarla seyahat maliyetlerinizi istenilen format ve kırılımda 7/24 mobil uygulama ve web üzerinden de takip edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için http://www.vikingon.com