Covid Kısıtlamaları

Amerika Birleşik Devletleri Seyahat Kısıtlamaları
12 Haziran 2022 itibariyle, ABD’ye seyahat edecek olanlar için ülkeye giriş öncesi talep edilmekte negatif PCR & hızlı antijen test sonucu/test yerine geçen doktor raporu uygulaması yürürlükten kalkmıştır. Haberin devamı için buraya tıklayabilirsiniz.

Almanya Seyahat Kısıtlamaları
Almanya Covid-19 giriş tedbirleri Çin Halk Cumhuriyetinden gelen yolcular hariç kaldırılmıştır. Diğer tüm detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Farklı ülke bilgileri için: Vikingturizm Covid 19 Bilgileri sayfamızdan faydalanabilirsiniz.

Havayolu Haberleri

Türk Hava Yolları İç Hat Seferlerde Maske Kullanımını Kaldırdı
Covid 19 vakalarında gerileme ve yeni önlem şekilleriyle birlikte, Türk Hava Yolları da yeni bir açıklama duyurdu. Buna istinaden artık iç hat seferlerde maske zorunluluğu olmayacağı bildirildi.

Aşısız Seyahat Edebileceğiniz Ülkeler
Hayatımıza giren ve bütün dünyayı bugüne kadar fazlası ile etkileyen Covid 19, hemen herkesin seyahat alışkanlıklarının değişmesine sebep oldu. Yeni normallerle alınan önlemler doğrultusunda bazı ülkelere aşısız seyahat edebiliyoruz. Buraya tıklayarak aşısız seyahat edebileceğiniz bölgeleri
görebileceksiniz.

Sizler İçin Seçtiğimiz Destinasyonlara Özel Türk Hava Yolları Fiyatları

ISTANBUL – ATİNA109 Usd’den başlayan fiyatlar
ISTANBUL – BRUKSEL115 Usd’den başlayan fiyatlar
ISTANBUL – VİYANA121 Usd’den başlayan fiyatlar
ISTANBUL – PARİS128 Usd’den başlayan fiyatlar
ISTANBUL – PODGORICA129 Usd’den başlayan fiyatlar
ISTANBUL – TİVAT129 Usd’den başlayan fiyatlar
ISTANBUL – FRANKFURT138 Usd’den başlayan fiyatlar
ISTANBUL – LONDRA150 Usd’den başlayan fiyatlar

Vize Haberleri

Sırbistan
Sırbistan hükümeti, Türkiye ile seyahatlerde karşılıklı olarak pasaport yerine kimlik kullanılabilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin tamamlandığı duyurulmuştur.

Kimlikle seyahate ilişkin tamamlanan sürecin faaliyete geçmesi için karşılıklı olarak her iki ülkenin protokol imza sürecinin tamamlanması beklenmektedir.

Kimlikle seyahat için net tarih henüz belirtilmemiştir.

Schengen Ülkeleri
Bazı Schengen ülkelerinden alınacak vize randevuları ortalama 1 ay 1, 5 ay sonrasına verilmektedir.

Yaklaşan yaz dönemi sebebi ile seyahat planı bulunan başvuru sahiplerinin yoğunluktan etkilenmemesi adına seyahat edecekleri ülke temsilciliğinin randevu ve işlem durumuna göre planlanan seyahat tarihinden en az 2 ay önce vize başvuru randevu işlemlerinin başlatılması tavsiye edilir.

Amerika
Dünya çapında temsilciliği bulunan tüm ülkelerde ABD diplomatik misyonları vize uygulamaları konusunda online vize uygulamasına geçileceği bilinmektedir, bu sistem sebebi ile şu an verilen vize randevuları yaklaşık olarak 2023 Temmuz ayına ve sonrasına planlanabilmektedir, bu bilgilere istinaden seyahatinizin planı yapılması tavsiye edilmektedir.

Ayrıca son 4 yıl içerisinde biten ABD vizesi bulunan başvuru sahipleri için randevusuz ve mülakatsız olarak vize yenileme hizmeti sunmaktayız.

Kurumsal Seyahat

Kurumsal Vize İşlemleri
Kurumsal vize işlemleri konusunda uzman bir acenta ile yürütüldüğünde, vize almak oldukça kolaylaşmaktadır.

Vize almadan önce bireysel olarak yapılması gereken birçok işlem bulunmaktadır.

İstenilen evrakların eksiksiz ve tam olarak öğrenilmesi sonrasında hazırlanması gerekmektedir.

İşlemlerinizi kolayca nasıl halledebileceğiniz konusunda Kurumsal Vize İşlemleri içeriğimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Kurumsal Seyahat Maliyetlerinizi Azaltmanın İpuçları

Farklı zamanlarda farklı yerlere uçan çok sayıda çalışanınız varsa, kurumsal seyahat tasarrufları yapmak ve seyahat maliyetlerini azaltmak sizler için çok hoş olabilir. Kurumsal seyahat maliyetlerinizi azaltmanın ipuçları yazımızı okuyarak, siz de maliyetlerinizden tasarruf edebilirsiniz.

Seyahat

Uçaklarda Kesintisiz İnternet
Hepimiz seyahatlerimiz boyunca internete bağlı kalmak, sosyal dünyadaki yaşantımızı devam ettirmek ya da işimizle ilgili detayları tamamlamak isteriz. THY uçakta kesintisiz internet haberine ilişkin bu içeriği sizler için derledik. Buraya tıklayarak haberin detayına erişebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir ve Nasıl Yapılır?
Seyahat sağlık sigortası hakkında merak edilen tüm soruları sizin için derledik. Siz de seyahat sigortası hakkında merak edilenleri okumak isterseniz, Seyahat Sigortası Hakkında Merak Edilenler içeriğimize tıklayarak okuyabilirsiniz.

Mavi Yolculuk

Denizin mavisinden, gök mavisine kadar sizi arındıracak tüm rotalar işte burada! Mavi Yolculuk rehberimize tıklayarak kendinize yeni rotalar çizebilir, tüm mavilerin tadını çıkarabilirsiniz!

Sizin İçin Seçtiğimiz Oteller

Mövenpick Hotel İstanbul Asia Airport

Uluslararası Havaalanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakın mesafedeki konumu
ve son derece konforlu 5000 metre kare alana konumlandırılmış Botanica SPA & Wellness Merkezi ve aralarında 1500 kişi kapasiteli 1000 metrekarelik kolonsuz balo salonu olan toplam 21 toplantı salonu ile sizleri bekliyor. Otelin diğer tüm güzel özellikleri için buraya tıklayabilirsiniz.

The Merlot Hotel Eskişehir

Single 520TL ( KDV ve Kahvaltı dahil )

Double 620TL ( KDV ve Kahvaltı dahil )

Ramada Balıkesir

Single 800TL ( KDV ve Kahvaltı dahil )

Double 1000TL ( KDV ve Kahvaltı dahil )

The Marmara İstanbul

Single 150Euro + KDV ( Kahvaltı dahil )

Double 165Euro+KDV ( Kahvaltı dahil )

sonfiyat.com

Tüm seyahtleriniz için en ekonomik alternatifler

https://www.sonfiyat.com'da

Vikingon

Şirketinizin seyahatlerini kurumsal rezervasyon sistemimiz üzerinden yapın, iş seyahatlerinizi daha etkin yönetebilir, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ayrıca özel kurgulanabilir limit ve onay mekanizması seyahat politikası oluşturabilir, çeşitlendirilmiş raporlarla seyahat maliyetlerinizi istenilen format ve kırılımda 7/24 mobil uygulama ve web üzerinden de takip edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için http://www.vikingon.com