Hollanda'ya Girişte Covid-19 Önlemleri

05.03.2021

 

 

1. Hollanda’ya yüksek riskli bölgelerden her türlü araçlar seyahat etmek isteyen 13 yaş üstü tüm yolcuların, ilgili araca binmeden önce:
-Son 72 saat içinde yaptırılmış negatif COVID-19 NAAT (PCR) test sonucunu ve son dört saat içinde yaptırılmış negatif COVID-19 hızlı test sonucunu ibraz etmeleri; veya
-Son 12 saat önce yaptırılmış COVID-19 NAAT (PCR) test sonucunu (bu durumda son dört saat içinde yaptırılmış hızlı test sonucuna gerek bulunmamaktadır) ibraz etmeleri istenmektedir.

 

2. Hollanda Krallığı’nın içindeki Aruba, Bonaire, Curacao, St Martin, Saba, St. Eustatius; ayrıca Avustralya, Yeni Zelanda, Ruanda, Singapur, Güney Kore, Tayland, Çin ve İzlanda haricindeki tüm ülkeler “yüksek riskli bölge” olarak tanımlanmıştır.
 
3. Covid-19 PCR test sonuçlarının Flemenkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ya da İspanyolca dillerinden birinde olması gereklidir.
 
4- Koronavirüs PCR testinin  yolcunun pasaportunda ki isim soy-ismini, testin yapıldığı tarih ve saati, testi yapan laboratuvara ilişkin detaylı bilgiyi içermelidir.
 
5. Hollanda’ya AB/Schengen bölgesi dışından gelecek yolcuların PCR ve hızlı test sonuçlarına ilave olarak doldurup imzaladıkları “Negatif test deklarasyon formu”nu sınırda göstermeleri istenmektedir.  Form linki

https://www.government.nl/documents/forms/2020/12/04/coronavirus-negative-test-declaration-form

 
6. testler ibraz edilirse kişi seyahat sonrası talep edilen 10 günlük karantinadan muaf olacaktır.  Karantinanın 5. günü bir test daha yaptırılıp negatif sonuç alındığında ev karantinasından çıkılmasına izin verilmektedir.
 
7. Diplomatik pasaport hamillerinden ve Hollanda Dışişleri Bakanlığı'nca verilen diplomatik kimlik kartı hamillerinden test sonucu ibrazında muaftırlar.

 

Detaylı bilgi için :

ttps://www.rijksoverheid.nl

https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad


 

 

CONTACT US

Contact us for more information about Hollanda'ya Girişte Covid-19 Önlemleri