Kiev Turu II

Kiev Turu II

03.05.2021 - 21:00:00 / 01.10.2021 - 14:47:30

Program

3 GECE - 4 GÜN

VKG21 - KBP02

1.Gün: İstanbul - Kiev

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından SkyUp Havayolları’nın PQ492 sefer sayılı tarifeli seferi ile 14:20’te Kiev’e hareket. Yerel saat ile 15:30’da varış ve Kiev şehir tanıtım turu. Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyün Kiy’den almıştır. Kiev’de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Tur sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra akşam yemekli Ukrayna Gecesi turuna katılabilirler (45 Euro). Tur bitimi otelinize dönüş. Geceleme otelinizde.

2.Gün : Kiev

Kahvaltının ardından serbest zaman verilecektir. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turu’ na katılabilir (45 Euro). Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dnepre Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşamleyin Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz.Tur bitimi otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün: Kiev

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı için hareket (45 Euro). İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Kiev - istanbul

Sabah kahvaltısının ardından, odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Check-in işlemlerinin ardından SkyUp Havayolları’nın PQ491 sefer sayılı tarifeli seferi ile 10:10’de İstanbul’a hareket. 13:20’de varışımıza istinaden turumuzun sonu. Eve Hoş geldiniz!

Oteller

3* Vita Park Borysfen2 ve 3 kişilik oda(kişi başı)Tek kişilik oda farkı3-12 yaş çocuk0-2 yaş çocuk
16, 23 Temmuz (Kurban Bayramı) 2021279 Eur100 Eur279 Eur150 Eur

Fiyatlarımıza Dahil Hizmetler

 1. Skyup Havayolları ile IST - KBP (Kyiv Boryspil) - IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
 2. Havalimanı vergileri,
 3. 3 gece oda + kahvaltı konaklama,
 4. Kiev şehir tanıtım turu,
 5. Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,
 6. Otel vergileri,
 7. Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetler

 1. Yurtdışı çıkış vergisi: 50 TL
 2. Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
 3. Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
 4. Covid-19 Sigortası

Önemli Notlar

 1. Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 (on) yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamaz.
 2. Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu, saat değişmesi riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş aralığındaki çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödenmez.
 3. Acente, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 4. Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 5. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.
 6. Fiyatlara dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
 7. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılım olduğu takdirde turlar rehberin insiyatifinde ve gerekli olursa fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz.
 1. Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup bu tip odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür.Üç kişilik odalar bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan türdedir; tur katılımcısı üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 2. Vize başvurusu için en az 6 (altı) ay geçerli pasaportun ve acentelerimizden temin edilebilecek “vize için gerekli evraklar listesi”nde belirtilen belgelerin tur hareket tarihinden minimum 1 (bir) ay önce yazılı onay ile eksiksiz olarak acenteye teslim edilmesi gerekmektedir.
 3. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal dönemlerde, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki oteller kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 (on beş) gün önce katılımcıya acente tarafından bilgi verilecektir.
 4. Tur programında fiyata dâhil olan hizmetler arasında yer alan “otelde yapılan kahvaltılar”, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde “kontinental kahvaltı” denilen “tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve”den oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 5. Panoramik şehir turları maksimum 2 (iki) saat süren, otobüs içerisinden yapılan, şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
 6. Tekne turları minimum 25 (yirmi beş) kişinin katılımıyla yapılmaktadır.
 7. Yemekli turlarda mönü “başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir.
 8. Çernobil rezervasyonları maksimum tur çıkış tarihinden 10 gün önceye kadar alınmalıdır.

Çernobil Ziyaret Esnasında Uyulması Gereken Genel Kurallar

 • Elbise tercih ederken: Uzun pantolon, uzun kollu gömlek / uzun kollu, sıfır yaka t-shirt, sağlam ve dayanıklı ayakkabılar (tercihen kalın tabanlı) vücutta açık yer bırakmayacak modeller tercih edilmelidir.
 • Tura katılabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.
 • Gezilecek bölgede, Çernobil seyahatine özel olarak giyinecek uzun kollu ve mümkün olduğunca vücüdunuzda açık bölge bırakmayacak şekilde ve gün boyu yürüyüş, tırmanış gibi zorlu koşullara uygun biçimde rahat kıyafetler giyilmesi gerekmektedir.
 • Sağlığınız açısından görevlilerin belirttiği tüm radyasyon ve güvenlik kurallarına itinalı bir biçimde uyulmalıdır
 • Gezi boyunca rehberlerin belirttikleri rotalara uyulmalıdır. Gruptan ayrılmamalı ve herhangi bir mecburiyet durumunda rehberinizin eşliğinde hareket etmeniz gerekmektedir.
 • Kesinlikle bölgede yangın çıkartabilme riski olan eşyaları kullanılmamalıdır.
 • Kesinlikle terkedilmiş binalara girilmemelidir.
 • Sağlık açısından bölgede bulunan herhangi eşya veya araç gereçle temas kurulmamalıdır.
 • Bölgede alkol tüketimi kesinlikle yasaktır.
 • Açık havada yemek yemek ve sigara içmek yasaktır.
 • Sigara tüketimi: rehber tarafından belirtilen noktalar dışında kesinlikle yasaktır.
 • Zemine oturulmamalıdır ve herhangi kişisel eşya yere bırakılmamalıdır
 • Bölgeden dışarı herhangi bir nesne çıkarmak yasaktır.
 • Yetkili rehberler haricinde bölgede yalnız gezilmesi yasaktır.
 • Bölgede yetişen herhangi meyve, mantar veya ot gibi hiçbir şey kesinlikle yenilmemelidir ve temasta bulunulmamalıdır.
 • Bölgeye herhangi evcil hayvan getirmek kesinlikle yasaktır.
 • Bölgede bulunan hayvanlarla temasa geçilmemelidir.
 • Radyasyon kontrolünden sonra bölgeden çıkış yapılır.
BİZE ULAŞIN

Kiev Turu II hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın