Ukrayna Polonya Turu

Ukrayna Polonya Turu

16.11.2020 - 16:34:23 / 01.10.2021 - 14:47:30

Program

7 Gece 8 Gün

Lviv, Krakow, Wroclaw, Lodz, Varşova, Lublin, Lviv

Pegasus Hava Yolları ile

VKG21 - LWO04

1.Gün: İstanbul - Lviv - Krakow

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bagaj ve check in işlemleri sonrası Pegasus Hava Yolları’nın PC420 sayılı tarifeli seferi ile saat 16:30’da Lviv’e uçuş. Yerel saat 18:30’da Lviv’e varış sonrası yerel rehberimiz ve özel otobüsümüzle Krakow’a hareket edeceğiz. Krakow’a varışımızın ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün: Krakow

Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrası panoramik Krakow şehir turu. Papa II. Jean Paul’un başpiskoposu iken papa seçildiği bu şehirde ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda Ortaçağ Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Ardından Wawel Kalesi ve Papa II. Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Pazar meydanı, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu görğlecek yerler arasında olacaktır. Şehir turu sonrası arzu ederseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Wieclzka Tuz Madeni turuna katılabilirsiniz (65 Euro). 13.YY’dan itibaren işletilen, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki madenin tünellerinin uzunluğu 300 km, derinliği 327 metre, 2040 oda ve 200 koridordan oluşmaktadır. Ziyaretçilerin gezebildiği madenin sadece % 2’si olan 3,5 km kısımdır. Hayrete düşüren tuzdan yapılma dev avizeler, duvara oyulmuş üç boyutlu tablolar, yeraltı gölleri, tuza oyulmuş kabartmalar, heykelcikler son derece gizemli romantik bir atmosfer oluşturmakta ve gezdikçe insanın cezbetmektedir. Gezi sonrası otele transfer ve serbest zaman. Dilerseniz akşamınızı eğlenceli geçirmek üzere ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Leh gecesi turuna katılabilir, canlı müzik eşliğinde yerel tatların denenebileceği lokal bir restoranda geçirebilirsiniz (55 Euro). Geceleme otelimizde.

3.Gün: Krakow - Wroclaw

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Ya da arzu ederseniz ekstra olarak düzenlenecek Auschwitz & Birkenau Nazi Kampı turuna katılabilirler (65 Euro). İnsanlık tarihinin en utanç verici bölgesinde, II. Dünya savaşında sırasında insanlık dışı yöntemlerle tarihin en büyük katliamına sahne olan, toplamda 6 milyon insanın hayatını kaybettiği, Avrupa’nın en büyük Yahudi toplama kampı Auschwitz ve Birkenau Kampı turumuzda 1940 yılında Naziler tarafından Oswiechim kasabasının dış tarafında kurulmuş, savaş sonrasında soykırımın kanıtlarını sergileyen bir müze haline gelmiş toplama kampında çok sayıda insanın Ölüm Duvarı’nda hayatını kaybettiği 11 numaralı blok, 70.000’den fazla kişinin öldüğü gaz odaları ve daha sonra Oswiechim’den yaklaşık 3 km uzaklıktaki II Birkaneu kampı görülerek gezimizi tamamlayacağız. Tur sonrası kuzeyin Venedik’i olarak bilinen, 124 köprü ile birbirine bağlı ve 12 ada üzerine kurulmuş Wroclaw kentine gideceğiz. 124 köprü ile birbirine bağlı ve 12 ada üzerine kurulmuş 2016 Avrupa Kültür başkenti olan Wroclaw, şehrin her yanını saran cüce heykellerinden dolayı “cüceler şehri” olarak anılmaktadır. Yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında; Avrupa’nın ikinci büyük eski şehir meydanında yer alan Gotik Belediye binası, St. John Katedrali, Ortaçağ “Kasaplar Çarsısı”, Wroclaw Üniversitesi Rektörlük Binası ve Profesörler Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Wroclaw

Sabah kahvaltının sonrasında serbest zaman. Ya da arzu ederseniz ekstra olarak düzenlenecek Almanya’nın mücevheri ve Elbe’nin Floransa’sı olarak anılan Dresden turuna katılabilirsiniz (65 Euro). Turumuz sırasında görülecek yerler arasında; Semper Opera Binası, Tiyatro Meydanı, Kadınlar Kilisesi, Martin Luther Meydanı ve Prag Caddesi bulunmaktadır. Dresden turumuz sonrası Wroclaw otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.Gün: Wroclaw - Lodz - Varşova

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin bitiminde Polonya’nın 3. Büyük şehri Lodz’a doğru yola çıkıyoruz. Lodz’a varışımız sonrası panoramik şehir turumuzda şehrin simgesi olan Piotrowska Caddesi’ni, ünlü mimari yapıları ve Polonya’nın en uzun ve tamamıyla yayalaştırılmış caddesinde alışveriş imkanı da bulacağız. Turumuz sonrası Polonya’nın başkenti Varşova’ya hareket edeceğiz. Varşova’ya varış ve panoramik Varşova şehir turunu gerçekleştireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında; Kraliyet Sarayı (dışarıdan), III. Zygmunt Waza sütün heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Madam Curie’nin evi bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün: Varşova - Lublın - Lviv

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin sonrasında Polonya’nın sanayi ve kültür merkezi Lublin’e hareket edeceğiz. II. Dünya Savaşı sırasında oldukça tahrip olan bu küçük şehir Lublin’de Eski şehri gezip ardından Lviv’e hareket edeceğiz. Lviv’e varışımızın ardından panoramik Lviv şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturmaktadır. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.Gün: Lviv

Kahvaltı bitiminde serbest zaman veya arzu ederseniz ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekliŞatolar turuna katılabilirsiniz (60 Eur). Lviv şehrinin dışında kurulmuş birçok şato bulunmaktadır. Turumuz esnasında bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX YY.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Ardından dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi & Arsenal (silah deposu) turu nakatılabilirsiniz (30 Eur).Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek, ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Sonrasında Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesinin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesini ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri ile bu kilise bizleri bekliyor olacak. Ardından dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve serbest zaman. Daha sonrasında bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını çıkartmaya devam edebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam ise eğlenceye Lviv’in en eğlenceli mekanlarında güne devam edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

8.Gün: Lviv - İstanbul

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin sonrası havalimanına transfer saatine kadar serbest zaman. Check in ve bagaj işlemlerinin sonrasında Pegasus Hava Yolları PC421 sayılı tarifeli uçağı ile saat 19:35’de İstanbul’a uçuş. Türkiye yerel saati ile saat 21:40’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve bir sonraki seyahatte yeniden buluşmak üzere gezimizin sonu.

Oteller

3* ve 4* oteller2 ve 3 kişilik oda(kişi başı)Tek kişilik oda farkı3-12 yaş çocuk0-2 yaş çocuk
12, 19, 26 Nisan
03, 17, 24, 31 Mayıs
07, 14, 21, 28 Haziran
05, 12, 26 Temmuz
02, 09, 16, 23, 30 Ağustos
06, 13, 20, 27 Eylül
2021
399 Eur170 Eur399 Eur150 Eur
05 Nisan (2. Dönem Ara Tatil)
10 Mayıs (Şeker Bayramı)
19 Temmuz (Kurban Bayramı)
2021
449 Eur190 Eur449 Eur150 Eur
     

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile SAW/LWO-LWO/SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Havalimanı vergileri
 • 7 (yedi) gece oda + kahvaltı konaklama
 • Krakow, Wroclaw, Lodz, Varşova, Lublin ve Lviv şehir tanıtım turları,
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Otel vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata dahil olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış vergisi: 50 TL
 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
 • Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
 • Vize bedeli

BİLGİLENDİRME: Lviv - Krakov arası sınır kara geçişi olması sebebi ile otel girişleri planlanan saatten uzun sürebilir.

Önemli Notlar

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 (on) yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamaz.
 • Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu, saat değişmesi riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş aralığındaki çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödenmez.
 • Acente, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.
 • Fiyatlara dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılım olduğu takdirde turlar rehberin inisiyatifinde ve gerekli olursa fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz.
 • Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup bu tip odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür.Üç kişilik odalar bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan türdedir; tur katılımcısı üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Vize başvurusu için en az 6 (altı) ay geçerli pasaportun ve acentelerimizden temin edilebilecek “vize için gerekli evraklar listesi”nde belirtilen belgelerin tur hareket tarihinden minimum 1 (bir) ay önce yazılı onay ile eksiksiz olarak acenteye teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal dönemlerde, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki oteller kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 (on beş) gün önce katılımcıya acente tarafından bilgi verilecektir.
 • Tur programında fiyata dâhil olan hizmetler arasında yer alan “otelde yapılan kahvaltılar”, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde “kontinental kahvaltı” denilen “tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve”den oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Panoramik şehir turları maksimum 2 (iki) saat süren, otobüs içerisinden yapılan, şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
BİZE ULAŞIN

Ukrayna Polonya Turu hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın