Kazdağları’nda Zihni ve Bedeni Yüklerinden Kurtarma Turu

6 Gece 7 Gün

Otobüs ile

Program

1.Gün: İstanbul-Kazdağı (otobüsle, yak. 403 km)

Sabah saat 04.30’da Bakırköy’de (İncirli, Ömür Plaza önü), 05.00’te Harbiye’de (Askeri Müze karşısı), 05.30’da Kadıköy’de (Evlendirme Dairesi otoparkı), 06.00’da Kartal Köprüsü’nde buluşup yola çıkacağız. Sterilize edilmiş özel otobüslerimizle Gebze, Bursa, Balıkesir, Edremit, Akçay güzergahı üzerinden yolculuğumuza devam edecek ve varış noktamıza ulaştığımızda Kazdağları İda Natura Bungolow Oteli’ne yerleşeceğiz.Ülkemizin en önemli doğal zenginliklerinden, antik dönemlerden bu yana pek çok efsaneye konu olan, İda Dağı olarak da bilinen ve “Tanrıların armağanı” olarak tasvir edilen Kazdağları’nda metropol şehirlerin korkunç havasından kurtulmanın keyfini yaşayacağız. Zeytin bahçeleri, kızılçam, daha da yükseklerde meşe ve karaçam ormanlarıyla kaplı bu güzel coğrafyada, gerçek bir mental terapi ve meditasyon yaşayacağız.Soğuk su kaynakları, cıvıl cıvıl kuş sesleri ile kaynaşan şelale sesi eşliğinde, şehirlerin boğucu gürültüsünden uzak huzurlu bir ortamda doğanın iyileştirici gücüne kendimizi bırakacağız.Serinliği ile misafirlerine yaz sıcağını unuttururken, şifalı kaynaklarından mutluluk ve huzur sunan Kazdağları’nın istisnai bir bölgesine kurulmuş otelimizde odalara yerleştikten sonra eğitmenimizin belirteceği saatte bize tahsis edilen alanımızda buluşup kendimizi keşfetmeye ve yaşamımızın kontrolünü elimize almaya başlayacağız.Dileyen misafirlerimiz tesisimizde bulunan tuz odasına girebilecek ve Avrupa standartlarında oluşturulan, rafine edilmemiş A kristal tuzlarla kaplanan, astım, bronşit, KOAH, egzama, sedef, kronik kulak burun boğaz hastalıkları, uykusuzluk ve stres gibi sorunların tedavisine yardımcı olan 25m²’lik odada günün yorgunluk atabilecekler. Geceleme otelimizde.

2.Gün: Kazdağı

Sabah eğitmenimiz eşliğinde güneşin doğuşunu yoga ile selamlayacak ve ardından sağlıklı ürünlerle hazırlanmış kahvaltıya geçeceğiz. Sonrasında yaşam kalitemizi artırmaya, iç huzurumuzu bulmaya ve mental-fiziksel dengemizi yakalamaya, ruhsal bütünlüğümüzü sağlamaya yönelik ilk adımları atacağımız “farkındalık çalışmaları”na başlayacağız. Nefes terapisi, meditasyon ve kilo kontrolü odaklı farkındalık çalışmalarıyla hem bedenimizi ve kendimizi daha iyi tanıyacak hem psikolojimizi güçlendirecek hem de zihnimizi-ruhumuzu besleyen oksijeni etkin, verimli kullanmayı öğreneceğiz. Sonrası serbest zaman, ardından Hasan Boğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi Doğa Yürüyüşü Turu’muzu gerçekleştireceğiz.Doğa yürüyüşü parkurları arasında konumu, zorluk seviyesi ve çevre güzelliği bakımından önemli bir yeri olan bu rota üzerinde ilerlerken buz gibi suyuyla akan derenin kıyısında yürüyecek, Kazdağları’nın eşsiz manzaralarıyla gözlerimizi, ruhumuzu, zihnimizi arındıracak, tertemiz havayı ciğerlerimize dolduracak ve hücrelerimizin her adımda yenilendiğini hissedeceğiz. Bölgeye adını veren Hasan ile Yörük Emine’nin ölümsüz aşkını ve dokunaklı hikâyelerini de dinleyeceğimiz yürüyüşün ardından cıvıl cıvıl kuş sesleri eşliğinde kendimizi doğanın emin kollarına teslim ederek meditasyon yapacak, toprakla, ağaçlarla, gökyüzüyle bütünleşeceğiz.Sonrasında fotoğraf çekmek, doğayı keşfetmek için serbest zaman.Belirlenen saatte buluşarak otele dönecek, duş ve dinlenme molası vereceğiz.Sağlıklı yiyeceklerle hazırlanmış özel akşam yemeğinin ardından yıldızlı gökyüzünün altında bir araya gelerek nefes egzersizleri ve farkındalık çalışması yapacağız.Konaklama otelimizde.

3.Gün: Kazdağı

Sabah eğitmenimiz eşliğinde güneşin doğuşunu yoga ile selamlayacak ve ardından sağlıklı ürünlerle hazırlanmış kahvaltıya geçeceğiz.Sonrasında beslenme alışkanlıklarımızın hem fiziksel hem de psikolojik olarak bizleri nasıl etkilediğini, bunları değiştirerek kilo kontrolü sağlamanın yanı sıra hayattan daha fazla keyif almamızı nasıl sağladığını anlayacağımız farkındalık çalışmasına başlayacağız. Sonrasında dileyen misafirlerimiz tuz odasında dinlenip güne devam edebilecekler.Ardından Safari Turu’ muzu gerçekleştireceğiz. Dünyada yalnızca Kazdağları’nda bulunan 32 endemik bitki türünü içeren Milli Park’ı da geçerek ilerleyeceğimiz rota üzerinde karacaları, tavşanları, çeşit çeşit kelebeği, ak karınlı ebabilleri, florya, arı kuşu, ibibik, ispinoz ve sayısız kuş türünü selamlayarak çoban Sarı Kız’ın türbesine gideceğiz.Duygulandıran hikâyesiyle Sarı Kız’ı andıktan sonra göz alıcı güzellikteki manzarayı izleyerek doğayla kucaklaşacağımız bir meditasyon gerçekleştireceğiz. Ardından fotoğraf çekmek ve doğayı keşfetmek üzere serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak otele dönecek, duş ve dinlenme molası vereceğiz.Sağlıklı yiyeceklerle hazırlanmış özel akşam yemeğinin ardından yıldızlı gökyüzünün altında bir araya gelerek nefes egzersizleri ve farkındalık çalışması yapacağız.Konaklama otelimizde.

4.Gün: Kazdağı

Sabah eğitmenimiz eşliğinde güneşin doğuşunu yoga ile selamlayacak ve ardından sağlıklı ürünlerle hazırlanmış kahvaltıya geçeceğiz. Sonrasında mental ve fiziksel sağlığımızı korumaya, ruh dinginliğimizi sağlamaya ve bedenimize iyi davranmaya yönelik farkındalık çalışmasına başlayacağız.Sonrası serbest zaman.Ardından Kazdağları’nı Bisikletle Keşfetme Turu’muzu gerçekleştireceğiz. Dingin ve davetkâr doğada çam kokuları eşliğinde yapacağımız, dağ köylerini, şelaleleri, dereleri keşfedeceğimiz bisiklet turumuzda ciğerlerimize giren temiz havanın, bizi ısıtan güneşin ve muhteşem Ege coğrafyasının tadına varacağız. Otele döndükten sonra duş ve dinlenme molası verecek, sağlıklı yiyeceklerle hazırlanmış özel akşam yemeğinin ardından yıldızlı gökyüzünün altında bir araya gelerek nefes egzersizleri ve farkındalık çalışması yapacağız.Konaklama otelimizde.

5. Gün: Kazdağı

Sabah eğitmenimiz eşliğinde güneşin doğuşunu yoga ile selamlayacak ve ardından sağlıklı ürünlerle hazırlanmış kahvaltıya geçeceğiz. Sonrasında beden tiplerimizi, kişilik özelliklerimizi tanıyacağımız, sağlıklı bir ömür sürmek için gerekli beslenme yöntemlerini öğreneceğimiz farkındalık çalışmasına başlayacağız. Sonrasında dileyen misafirlerimiz tuz odasında dinlenip güne devam edebilecekler. Sonrasında duş ve dinlenme molası verecek, sağlıklı yiyeceklerle hazırlanmış özel akşam yemeğinin ardından yıldızlı gökyüzünün altında bir araya gelerek nefes egzersizleri ve farkındalık çalışması yapacağız. Konaklama otelimizde.

6. Gün: Kazdağı

Sabah eğitmenimiz eşliğinde güneşin doğuşunu yoga ile selamlayacak ve ardından sağlıklı ürünlerle hazırlanmış kahvaltıya geçeceğiz. Sonrasında bireysel iç yolculuklarımıza çıkacağımız, hayatın bizlere getirdiklerini sorgulayıp benimseyeceğimiz, nihayet ânı yaşamayı öğreneceğimiz farkındalık çalışmasına başlayacağız. Sonrası serbest zaman. Sağlıklı yiyeceklerle hazırlanmış özel akşam yemeğinin ardından yıldızlı gökyüzünün altında bir araya gelerek nefes egzersizleri ve farkındalık çalışması yapacağız. Konaklama otelimizde.

7. Gün: Kazdağı-İstanbul

Sabah eğitmenimiz eşliğinde güneşin doğuşunu yoga ile selamlayacak ve ardından sağlıklı ürünlerle hazırlanmış kahvaltıya geçeceğiz.Sonrasında birlikte geçirdiğimiz altı gündeki duygusal ve fiziksel değişimimizi gözlemleyeceğimiz,hislerimizi paylaşacağımız farkındalık çalışmasına başlayacağız. Ardından odaların boşaltılması ve çıkış işlemlerini tamamlayarak İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde efsaneleriyle, mitolojik değeriyle, sağaltıcı özelliğiyle ünlü Kazdağları’nın nadide müzelerinden biri olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’ne gidecek, şaman ve yörük kültürünün günümüze kadar süren izlerini yakından göreceğiz. Aktör Tuncel Kurtiz’in mezarını da ziyaret edeceğimiz.Daha sonrasında Zeus Altarı’ndan Edremit Körfezi’nde Homeros’un İlyada Destanı adlı metninde Zeus’un Truva Savaşı’nı izlediği yer olarak belirtilen bu özel yere yapacağımız yolculukta hepimiz bir yandan da kendi iç yolculuğumuzu yapacağız.Doğayla kucaklaşacağımız bir meditasyon gerçekleştireceğiz. Ardından fotoğraf çekmek ve doğayı keşfetmek üzere serbest zaman.Gezimizden sonra İstanbul’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz.Gece saatlerinde şehre vardığımızda bedenimizi, kendimizi, ruhumuzu keşfettiğimiz, hem zihinsel hem de bedenen arınma gerçekleştirdiğimiz bu keyifli hayat molamız da sona erecek. Sağlıklı günler dileriz.

Oteller

Kazdağları İda Natura Bungolow Hotel vb. 2 kişilik oda (kişi başı) SGL Farkı
- 0 TL 0 TL

Önemli Not: Trp konaklama ve 0-2, 3-12 yaş çocuk konaklaması mevcut değildir.

Program Akışı

1.Gün: Otelimize varış. Bize tahsis edilen alanda toplanma. TANIŞMA oyunu. Tur hakkında bilgilendirme. Akşam yemeği, Sohbet (Beden sağlığı için enerji seası).

2.Gün: Nefes ve Mindfullness Meditasyon, Yoga, Kahvaltı, İletişim oyunu(Heykel), Oyun değerlendirme, Öğle yemeği, Serbest Zaman veya Ekstra Tur, Aksam yemeği, Sohbet (Beden sağlığı için enerji seası).

3.Gün: Nefes ve Mindfullness Meditasyon, Yoga, Kahvaltı, Duyguların diliçalışması, Çalışma değerlendirme, Öğle yemeği, Serbest zaman veya Ekstra Tur, Aksam yemeği, Sohbet (Beden sağlığı için enerji seası).

4.Gün: Nefes ve Mindfullness Meditasyon, Yoga, Kahvaltı, İyi taraflarımı görme çalışması, Çalışma değerlendirme, Öğle yemeği, Serbest zaman veya Ekstra Tur, Aksam yemeği, Sohbet (Beden sağlığı için enerji seası).

5.Gün: Nefes ve Mindfullness Meditasyon, Yoga, Kahvaltı, Karanlık taraflarım neler çalışması, Çalışma değerlendirme, Öğle yemeği, Serbest zaman, Aksam yemeği, Sohbet (Beden sağlığı için enerji seası).

6.Gün: Nefes ve Meditasyon, Yoga, Kahvaltı, İsteğim nasıl gerçek olur çalışması, Çalışma değerlendirme, Öğle yemeği, Serbest zaman, Aksam yemeği, Sohbet (Beden sağlığı için enerji seası).

7.Gün: Nefes ve Meditasyon, Yoga, Kahvaltı, Sağaltıcı nefes çalışması, Gülümseme Meditasyonu, odaların boşaltılması ve otelden ayrılış. Turumuzun sonu!

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Altı (6) gece oda kahvaltı konaklama
 • Rehberlik hizmetleri
 • Araç içi ikramlar
 • Farkındalık eğitmeni ile arınma programları
 • Çevre gezileri ve ekstra turlar (Hasan Boğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi Doğa Yürüyüşü Turu, Safari Turu, Kazdağları’nı Bisikletle Keşfetme Turu, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Aktör Tuncel Kurtiz’in mezarı ve Zeus Altarı’ndan Edremit Körfezi.)
 • Öğle, akşam yemekleri (sağlıklı beslenme-detoks içerikli set menü)

Fiyata dahil olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
 • Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)
 • Müze ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Tur programının tüm hakları Acentemize aittir. Her hakkı saklıdır.
 • Acente, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programda belirtilen kişisel eğitimler sertifikalı eğitimciler tarafında belirlenmekte ve gün / saat değişikliği olabilmektedir.
 • Meditasyon ve spor programları hava koşullarına bağlı olarak kapalı alanlarda da yapılabilmektedir.
 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 20 (yirmi) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Programlarda belirtilen geziler eğitmen yada rehber insiyatifi ile herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.
 • Fiyatlara dâhil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
 • Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup bu tip odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür. Üç kişilik odalar bir büyük yatak ve bir ilave yataktanoluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan türdedir; tur katılımcısı
 • Üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Misafirlerimiz bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (şapka, güneş gözlüğü, bot, terlik, sandalet, yürüyüşe uygun ayakkabısı gibi) tercih etmeliler. Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize ve eğitmenlerimize bildiriniz.
 • Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.
 • Mola yerleri çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Tur esnasında kullanılacak araçların standartları önceden belirlenmiştir.

* Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.

 • Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

* Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 • Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
 • Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
 • Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
 • Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
BİZE ULAŞIN

Kazdağları’nda Zihni ve Bedeni Yüklerinden Kurtarma Turu hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın