Gizlilik Politikası

Vikingturizm.com'da gizlilik esastır.

Bunun en önemli bölümü de alışverişlerinizde kullandığınız kredi kartı bilgilerinin gizliliğidir.
Vikingturizm.com'dan yapacağınız alışverişler için kredi kartınızı kullanmanız gerekmektedir.
(*) Kredi kartınızı sanal ortamda tam bir güvenlik ile kullanabilmeniz için sitemizin sipariş ve ödeme altyapısı Garanti Bankası tarafından yönetilen Secure Socket Layer (SSL) güvenlik protokolü ile korunmakta ve tüm kart işlemleriniz Garanti Bankası VPOS (Sanal Satış Noktası) ile gerçekleştirilmektedir.
Bilgisayarınıza girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileriniz internet ortamına geçmeden önce SSL teknolojisi ile şifrelenmekte ve sunucularımıza şifreli kod olarak aktarılmaktadır. Bu teknoloji ile üçüncü şahısların bu bilgilere erişmesi mümkün olmamaktadır.
Kart numaranız hiç bir şekilde veritabanımıza kayıt edilmemekte, bu da güvenliği arttırmaktadır.
Diyelim ki bir lokantaya akşam yemeğine gittiniz. Kredi kartı bilgilerinize kaç kişinin ulaşabildiğini hiç düşündünüz mü? Kartınızı uzattığınız garsona güvenlikle donatılmış bir bilgisayardan daha mı çok güveniyorsunuz? Yada kasiyer'e? Ya da lokanta sahibine? Muhasebecisine? Sanal ortamda alışveriş daha güvenlidir. Uzmanlar içine hiç insan faktörü karışmayan otomatik bir şifrelemenin en güvenli yol olduğu konusunda hemfikirler. Dünyadaki milyonlarca internet kullanıcısı gibi siz de günün 24 saati gönül rahatlığı içinde internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. (*) Vikingturizm.com'da sunulan bazı hizmet ve ürünler, kredi kartı seçeneği dışında peşin olarak da satın alınabilmektedir. Bu husus ilgili hizmet veya ürün sayfasında gösterilmektedir.
SSL teknolojisinin yanısıra, tüm üyelik bilgileriniz ve seyahat profili bilgileri kişisel şifreniz (Password) ile de korunmaktadır. Veritabanımızda ve sunucularımızda hiç bir şekilde kredi kartı bilgilerini saklamadığımız gibi, kişisel üyelik ve seyahat profili bilgilerinin korunmasında da azami çaba ile en ileri teknolojileri kullanarak sistemimizi Firewall donanım ve yazılımları ile de korumaktayız.

Gizlilik Esaslarımız
Vikingturizm.com'da gizlilik esastır. Vikingturizm.com ile müşteri olarak ilişki kurduğunuz anda, alışveriş yapmış olup olmamanıza bakmaksızın sizden talep ettiğimiz tüm bilgilerin gizli kalacağını taahhüt ediyoruz. Bu taahhüt çerçevesinde Vikingturizm.com'a üye olarak sizlerden şu kişisel bilgileri talep edebiliriz:

Üyelik Bilgileri:
1. Adınız, soyadınız
2. E-posta adresiniz: E-posta adresinizi almamızın nedeni size yapmış olduğunuz rezervasyonlarını teyidini ve gerekli voucher'ları gönderebilmemiz içindir. E-mail adresinize zaman zaman son dakika promosyon duyuruları ve haber mektubu da gönderebiliriz. Ancak şayet bunları almak istemediğinizi belirtirseniz bu servisten muaf tutulursunuz.
3. Telefon numaranız: Telefon numaranız acil bir durumda size ulaşabilmemiz için gereklidir. Örneğin e-mail adresiniz yanlış girilmişse veya acil bir son dakika rezervasyon iptali söz konusu olduğunda size ulaşabilmemiz gerekecektir.
4. Kredi kartı bilgileriniz (sadece alışveriş aşamasında): Kredi kartı bilgileriniz hiç bir şekilde veritabanımıza kaydedilmez ve tutulmaz. Bu bilgiler doğrudan SET protokolü altında ve SSL şifrelemesi sistemi ile Garanti Bankası'na aktarılır.

Seyahat Profili Bilgileri: (cevap verilmesi mecburi değildir)
1. En çok tercih ettiğiniz havayolları
2. En sık seyahat ettiğiniz uçuş noktaları
3. "Sık Uçan Yolcu Programı" (Frequent Flyer) bilgileri

Vikingturizm.com, sizlerden elde ettiği yukarıda gösterilen bilgileri tamamen ve munhasıran Viking Turizm A.Ş'nin sahibi olduğu 'Vikingturizm.com' sitesinin faaliyetleri içinde kullanacaktır. Şahsi bilgileriniz hiç bir şekilde hiç bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşa ne maksatla olursa olsun devredilmeyecek, kısmen de olsa kullanım hakkı verilmeyecektir. Kredi Kartı bilgileri haricindeki kişisel bilgileriniz, sadece alışveriş anında gerekli olduğu kadarı ile ilgili havayolu, otel veya araba kiralama firmasına verilebilir. İsim ve adres bilgileriniz hiç bir şekilde bir mailing list oluşturmak için kullandırılmayacaktır. E-mail adresiniz hiç bir şekilde üçüncü şahıslara verilmeyecektir.

BİZE ULAŞIN

Gizlilik Politikası hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın