Assos’ta Kadim Egeden Şifalanma Turu

Assos’ta Kadim Egeden Şifalanma Turu

Yurtiçi Turlar Assos’ta Kadım Egeden Şifalanma Turu

28.08.2021

3 Gece 4 Gün

Otobüs ile

Program

1.Gün: İstanbul-Assos (otobüsle, yak.448 km)

Sabah saat 04.30’da Bakırköy’de (İncirli, Ömür Plaza önü), 05.00’te Harbiye’de (Askeri Müze karşısı ), 05.30’da Kadıköy’de (Evlendirme Dairesi otoparkı), 06.00’da Kartal Köprüsü’nde buluşup yola çıkacağız. Sterilize edilmiş özel otobüslerimizle Behramkale adıyla da bilinen Assos’a doğru hareket edeceğiz. Antik Çağ’ın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan ve Ege Denizi kıyısına MÖ 6. yüzyılda kurulan Assos’a gitmek üzere Balıkesir üzerinden yola devam edeceğiz. Antik Çağ’da teraslarla denize inilen bir yamaç üzerine kurulu olan, Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyetine girdikten sonra vadiye doğru bir gelişim göstererek Behramkale Köyü adını alan Assos’a vardığımızda hemen otele yerleşeceğiz. Grubumuz için özel olarak hazırlanan sağlıklı bir öğle yemeğinin ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Belirlenen saatte buluştuğumuzda Antik Liman’ın hemen yukarısında yer alan, Assos antik kentinin etrafında kurularak yayılan Behramkale Köyü’ne gideceğiz. Köyün tarihi sokaklarında dolaşırken yol kenarında sıralanan hediyelik eşya stantlarını, Yörüklerin el emeği göz nuru olan dokuma ürünleri görecek ve yürüyerek Athena Tapınağı’na çıkacağız. Yaklaşık 2500 yaşındaki bu nadide tapınağın gösterişli sütunları arasında muhteşem Ege Denizi manzarasının seyrine dalacağız. Gün batımında denize ve göğe yayılan eşsiz renklere bulanarak meditasyon yaparak hem günün hem de hayatın yorgunluğunu üzerimizden atarak, otele dönmek üzere harekete geçeceğiz. Grubumuz için özel olarak hazırlanan sağlıklı, kalorisi düşük akşam yemeğinin ardından pek çok antik dönem filozofuna ilham veren yıldızlı gökyüzünün altında bir araya gelecek, nefes egzersizleri ve farkındalık çalışması yaparak günü sonlandıracağız.

2.Gün: Assos

Sabahın ilk ışıklarıyla uyanıp eğitmenimiz eşliğinde güneşin doğuşunu yoga ile selamlayacak ve ardından grubumuz için özel olarak sağlıklı ürünlerle hazırlanan kahvaltıya geçeceğiz. Sonrasında yaşam kalitemizi artırmaya, iç huzurumuzu bulmaya ve mental-fiziksel dengemizi yakalamaya, ruhsal bütünlüğümüzü sağlamaya yönelik ilk adımları atacağımız “farkındalık çalışmaları”na başlayacağız. Nefes terapisi, meditasyon ve kilo kontrolü odaklı farkındalık çalışmalarıyla hem bedenimizi ve kendimizi daha iyi tanıyacak hem psikolojimizi güçlendirecek hem de zihnimizi-ruhumuzu besleyen oksijeni etkin, verimli kullanmayı öğreneceğiz. Daha sonra bizim için hazırlanmış sağlıklı atıştırmalıklardan oluşan öğle yemeğini yiyip yaklaşık 44 milyon km²’lik alanıyla yerkürenin en büyük kıtası olan ve dünya nüfusunun yüzde 60’ını barındıran Asya’nın bittiği yere, kıtanın en batı ucuna, Babakale’ye gideceğiz. On sekizinci yüzyılın başına, 1723 yılına kadar korsanların başlıca uğrak yeri olan ve Sultan III. Ahmed’in bölgeyi korsan zulmünden korumak amacıyla inşa ettirdiği kaleyle refaha kavuşan Babakale’de, yapıyı oluşturan her taş üzerinde özgürlüğüne kavuşmak umuduyla gönüllü çalışan kürek mahkûmlarının izlerinin olduğunu hissedeceğiz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilen son kale olarak da bilinen, inşaatında dönemin kürek mahkûmlarının çalıştırıldığı zarif kaleden manzaraya bakacak, tarihle doğanın iç içe geçtiği bu ortamda kendimizle baş başa kalacak, farkındalık çalışması ve kısa bir meditasyon yapacağız. Ardından Asya kıtasının ve Anadolu’nun en batı ucunda olduğumuzun belgesi olan sertifikamızı alıp otele dönmek üzere yola çıkacağız. Otele vardığımızda grubumuz için özel hazırlanan sağlıklı ve düşük kalorili akşam yemeğine geçeceğiz. Sonrasında yıldızların dokunulabilecek kadar yakın olduğu berrak gökyüzü altında buluşup nefes egzersizleri, farkındalık çalışması yapacak, keyifli bir sohbetle günü tamamlayacağız.

3.Gün: Assos

Sabahın ilk ışıklarıyla uyanıp eğitmenimiz eşliğinde güneşin doğuşunu yoga ile selamlayacak ve ardından sağlıklı ürünlerle hazırlanmış kahvaltıya geçeceğiz. Beden tiplerimizi, kişilik özelliklerimizi tanıyacağımız, sağlıklı bir ömür sürmek için gerekli beslenme yöntemlerini öğreneceğimiz farkındalık çalışmasını tamamladıktan sonra öğle yemeği yiyeceğiz ve masmavi sularıyla çağlar boyunca herkesi büyüleyen denizin keyfine varmak üzere mola vereceğiz. Akşam saatlerinde otele dönerek grubumuz için özel hazırlanan sağlıklı ve kalorisi düşük akşam yemeğine geçeceğiz. Belirlenen saatte yıldızlı gökyüzünün altında bir araya gelerek Ege Denizi’nden yüzümüze esen ılık akşam rüzgârı eşliğinde nefes egzersizi ve farkındalık çalışması yapacağız.

4.Gün: Assos-İstanbul

Sabahın ilk ışıklarıyla uyanarak eğitmenimiz eşliğinde güneşin doğuşunu yoga ile selamlayacak ve ardından sağlıklı ürünlerle hazırlanmış kahvaltıya geçeceğiz. Kahvaltının ertesinde bir araya gelerek birlikte geçirdiğimiz üç günde yaşadığımız duygusal ve fiziksel değişimi gözlemleyeceğimiz, hislerimizi paylaşacağımız bir farkındalık çalışması yapacağız. Ardından odaların boşaltılması ve çıkış işlemlerini tamamlayarak İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Bedenimizi, kendimizi, ruhumuzu keşfettiğimiz, hem zihinsel hem de bedenen arınma gerçekleştirdiğimiz bu keyifli hayat molamız, İstanbul’a vardığımızda sona erecek. Sağlıklı günler dileriz.

Program Akışı

1.Gün: Otele varış. Grubumuza tahsis edilen alanda toplanma. TANIŞMA oyunu. Öğle Yemeği. Ekstra Tur. Akşam yemeği. Sohbet (Beden sağlığı için enerji seansı).

2.Gün: Nefes ve Gülümseme Meditasyonu. Yoga. Kahvaltı. İLETİŞİM oyunu (Heykel). Oyun değerlendirme. Öğle Yemeği. Ekstra Tur. Akşam Yemeği. Sohbet (Beden sağlığı için enerji seansı).

3.Gün: Nefes ve Mindfullness Meditasyon. Yoga. Kahvaltı. Duyguların Dili Çalışması ve İsteğim Nasıl Gerçek Olur çalışması. Çalışma değerlendirme. Öğle Yemeği. Serbest zaman. Akşam Yemeği. Sohbet (Beden sağlığı için enerji seansı).

4.Gün: Nefes ve Meditasyon. Yoga. Kahvaltı. Sağaltıcı Nefes Çalışması. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış. Tur sonu!

Oteller

Assos Zeytin Han Vb.2 ve 3 kişilik oda (kişi başı)Tek kişilik oda farkı3-12 yaş çocuk0-2 yaş çocuk
-0 TL0 TL0 TLÜCRETSİZ

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Üç (3) gece oda+kahvaltı konaklama
 • Rehberlik hizmetleri
 • Araç içi ikramlar
 • Yoga, Meditasyon ve Farkındalık eğitmeni ile arınma programları (program içerikleri eğitmen tarafından belirlenecektir.)
 • Çevre gezileri
 • Tur akışı esnasında otelde yenilen öğle, akşam yemekleri (sağlıklı beslenme-detoks içerikli set menü)

Fiyata dahil olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
 • Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)
 • Müze ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Tur programının tüm hakları Acentemize aittir. Her hakkı saklıdır.
 • Acente, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programda belirtilen kişisel eğitimler sertifikalı eğitimciler tarafında belirlenmekte ve gün / saat değişikliği olabilmektedir.
 • Meditasyon ve spor programları hava koşullarına bağlı olarak kapalı alanlarda da yapılabilmektedir.
 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 20 (yirmi) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Programlarda belirtilen geziler eğitmen yada rehber insiyatifi ile herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.
 • Fiyatlara dâhil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
 • Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup bu tip odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür. Üç kişilik odalar bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan türdedir; tur katılımcısı
 • Üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan-tek çocuk için geçerlidir.
 • Misafirlerimiz bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (şapka, güneş gözlüğü, bot, terlik, sandalet, yürüyüşe uygun ayakkabısı gibi) tercih etmeliler.
 • Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize ve eğitmenlerimize bildiriniz.
 • Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.
 • Mola yerleri çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir. Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Tur esnasında kullanılacak araçların standartları önceden belirlenmiştir.

* Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.

 • Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

* Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

 • VW Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, ABS, ASR, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
 • VW Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, ABS, ASR, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
 • Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, ABS, ASR, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
 • Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, ABS, ASR, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
BİZE ULAŞIN

Assos’ta Kadim Egeden Şifalanma Turu hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın