05.01.2023

Konaklamalı Tur (4 Gün, 3 Gece)

1. GÜN: İSTANBUL - DİYARBAKIR - BATMAN - MİDYAT - MARDİN

Sabah uçağı ile Diyarbakır’a hareket edilecek. Diyarbakır’a varış ve şehir turu sonrası Batman’a geçilecek. Batman’da öğle yemeği sonrası Ilısu Barajı altında kalacak olan Hasankeyf gezilecek. Hasankeyf Kalesi, Küçük ve Büyük Saraylar’ın gezilmesi sonrası Midyat’a hareket edilecek. Midyat - Eski Şehir’de serbest zaman kullanılacak. Telkari dükkanlarının gezilmesinden sonra Mardin’e geçilip otele yerleşilecek.

Akşam yemeği Mardin Şehir merkezinde yenilecek.

2. GÜN: MARDİN - ŞANLIURFA

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıp Mardin’de şehir turu yapılacak. Daha sonra Dayrulzeferan Manastırı’na hareket edilecek. Dayrulzeferan Manastırı’nın gezilmesi sonrası Şanlıurfa’ya geçilecek ve otele yerleşilecek. Serbest zaman sonrasında akşam yemeği otelde alınacak.

3. GÜN: ŞANLIURFA - ADIYAMAN

Sabah kahvaltısı sonrası Harran’a hareket edilecek. Harran Antik Kenti’nde kale, üniversite ve Harran Evleri gezilecek. Öğle yemeği Şanlıurfa’da yenilecek.

Balıklıgöl’ün ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağaranın gezilmesinden sonra Urfa çarşılarında serbest zaman kullanılacak. Daha sonra Atatürk Barajı’na hareket edilecek. Türkiye’nin en büyük barajının gezilmesi sonrası Adıyaman’da otele yerleşilecek ve akşam yemeği yenilecek.

4. GÜN: ADIYAMAN - GAZİANTEP - ISTANBUL

02.00’deki uyandırmanın ardından 02.30’da Nemrut Dağı’na hareket edilecek. Nemrut Dağı’nda güneşin doğuşunun izlenmesi ve tanrı heykellerinin gezilmesi sonrasında dağda sabah kahvaltısı yapılacak. Arsemia, Cendere Köprüsü ve Karakuş Tümülüsü’nün gezilmesi sonrası otele varıp istirahate çekileceğiz.

Otelde alınacak öğle yemeği sonrası Gaziantep’e hareket edilecek. Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi ve Gaziantep Kalesi gezilecek. Daha sonra Gaziantep çarşılarında serbest zaman kullanılacak.

Akşam havaalanından İstanbul’a hareket edilecek.

BİZE ULAŞIN

Gap Turu II hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın