13.01.2023

Konaklamalı Tur (2 Gün, 1 Gece)

1. GÜN: KLASİK BÖLGE TURU

İstanbul ‘dan sabah uçuşuyla Nevşehir veya Kayseri’ye uçuş. Havaalanından rehber ve aracımız ile buluştuktan sonra Kapadokya bölgesine doğru yola çıkıyoruz.

Yolculuğunuz sırasında rehberimiz 2 günlük tur programımız hakkında sizlere son bilgileri verecektir.

Bugün rehberimizle birlikte ziyaret edeceğiz yerler;

İlk ziyaret edeceğiz yer Ürgüp ile Avanos yolu üzerindeki Devrent Vadisidir, bu vadide çok çeşitli peri bacası şekillerini göreceğiz.

Devrent Vadisinden sonra Paşabağı adı verilen ve Kapadokya’nın en büyük peri bacalarını göreceğimiz bir başka yeri ziyaret edeceğiz.

Daha sonra ülkemizin en uzun nehrini görmek için Avanos kasabasından geçip bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinin birinde çömlek yapımını izleyeceğiz. Çömlek Atölyesinin ardından öğle yemeğimiz için bölge restaurantlarının birinde öğle yemeği molası vereceğiz.

Öğle yemeğimiz sona erdikten sonra bölgenin En önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. Serbest zaman ve fotoğraf molası.

Müzenin ardından Göreme yakınlarındaki panoramada mola vereceğiz. Esentepe adı verilen çok güzel manzara fotoğrafları çekebileceğimiz bu tepedeki molamızın sonrasında otelimize döneceğiz.

Turumuzun ardından otelimize gitmek üzere aracımızda buluşup otele doğru yola çıkıyoruz.

2. GÜN: IHLARA TURU

Opsiyonel: İsteyen misafirlerimiz bugün için sıcak Hava balonu turu rezervasyonu yaptırabilirler.

Sabah otel lobisinde rehberimizle buluştuktan sonra bugünkü turumuza başlıyoruz. Bugün rehberimizle birlikte ziyaret edeceğiz yerler;

İlk olarak Aksaray’a bağlı olan Ihlara Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Bu vadide yaklaşık 1,5 – 2 saatlik Melendiz nehri boyunca keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.

Yürüyüşümüz sonrası Belisırma köyünde mola vereceğiz .

Daha sonra Selime Manastırını ziyaret etmek üzere köyden ayrılacağız. Rehberimizden manastır ile ilgili bilgi aldıktan sonra Derinkuyu Yeraltı (veya Kaymaklı yeraltı) şehrini ziyaret etmek üzere yola çıkacağız.

Bölgenin en büyük yeraltı şehirlerinden biri olan Derinkuyu yeraltı şehrini ziyaret ettikten sonra son olarak Uçhisar ‘da bulunan Güvercinlik vadisinde fotoğraf molası vereceğiz.

Fotoğraf molası ve serbest zaman sonrası uçağınızın kalkış saatine göre Nevsehir veya Kayseri havaalanına transferinizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a uçuş.

BİZE ULAŞIN

Kapadokya Turu I hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın