Bulgaristan - Romanya - Grand Ukrayna - Moldova

Bulgaristan - Romanya - Grand Ukrayna - Moldova

Bulgaristan - Romanya - Grand Ukrayna - Moldova

18.11.2020 - 22:35:03 / 01.10.2021 - 14:47:30

Program

9 Gece - 10 Gün

Sofya, Bükreş, Lviv, Rivne, Kiev, Uman, Odessa, Kişinev, Köstence, Varna, Burgaz (Lüks Otobüsler ile)

VKG21 - BUL01

1. Gün: İstanbul-Sofya-Bükreş(otobüsle, yak. 950 km)

Gece saat 22.00'de Kadıköy’de (Evlendirme Dairesi’nin yanı), 22.30'da Mecidiyeköy’de (Migros’un önü), 23.00'de İncirli’de (Ömür Plaza önü) ve 23.30’da Bahçeşehir’de (Isparta Kule Tır Parkı) buluşup yola çıkacağız. Sterilize edilmiş özel otobüslerimizle Tekirdağ güzergâhı üzerinden yolculuğumuza devam edecek, BCCP-Kapıkule’de (Kapitan Andreevo) gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayacak, yolculuğumuza devam ederek sabah saatlerinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya ulaşmış olacağız.Şehre vardığımızda panoramik şehir gezimizi gerçekleştirecek ve ülkeye özgü üç temel dinin ibadethanesini (cami, sinagog ve kilise) bir arada barındıran, “Hoşgörü Üçgeni” denilen meydanı; Sofya Piskoposluğu’na ait olan Sveta Nedelya Kilisesi’ni; şehrin en eski binalarından biri olan ve geçmişi 4. yüzyıla dayanan Rotonda Georgi Kilisesi’ni; 1907-14 yıllarında Ruslar tarafından inşa edilen Aziz Nikolas Rus Kilisesi’ni; Bulgaristan’ın simgesi kabul edilen ve 1912 yılına kadar süren bağımsızlık mücadelesi sırasında Bulgaristan için ölen Rus askerlerinin anısına inşa edilen Aleksander Nevski Katedrali’ni; modern Sofya’nın hükümet binalarını; on altıncı yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii’ni göreceğimiz gezimizin ardından serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte buluştuktan sonra Romanya’nın başkenti Bükreş’e gitmek üzere yola çıkacağız. Balkan coğrafyasının en güzel şehirlerinden biri olduğu için “Balkanların Paris’i” denilen Bükreş’e vardığımızda panoramik gezimize de başlayacağız. Şehrin başlıca meydanlarını (Unirii, Üniversite, Zafer, Devrim, Charles De Gaulle); “Halk Evi” olarak bilinen ve Çavuşesku tarafından inşa ettirilen parlamento sarayını; hükümet binalarını; Roma kalıntılarının bulunduğu Ataneum’u; Kraliyet Sarayı’nı; şehrin eski merkezini; zafer takını; Tarih Müzesi’ni; Romanya’nın havacılık tarihini simgeleyen Havacı Kahramanlar Anıtı’nı; şehirdeki Atatürk Meydanı’nı ve anıtını göreceğimiz gezimizin ardından hem dinlenmek hem de konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Sonrası serbest zaman. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek ve şehrin en eğlenceli mekânlarında farklı bir Romanya deneyimi yaşama fırsatı sunacak Romen Gecesi Turu’na katılabilecekler (55 Eur). Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

>

2. Gün: Bükreş-Lviv (otobüsle, yak. 801 km)

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak otobüsümüze binecek ve Lviv’e doğru yola çıkacağız. İkinci Dünya Savaşı’nda zarar görmemiş ender yerleşimlerinden, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Lviv’e vardığımızda dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

>

3.Gün: Lviv

Kahvaltıdan sonra Lviv panoramik gezimizi yapacağız. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan, Gotik ve Rönesans üslubunda yapılmış, günümüzde hemen hemen tamamı korunmuş binalarıyla şirin bir Orta Avrupa kenti olan, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, “aslanlar kenti” adıyla anılan Lviv’in opera binasını, ünlü Maria Zankovetska Tiyatrosu binasını, Svobada Meydanı’nı, Lychavik Mezarlığı’nı, uzaktan Lviv Kalesi’ni, St George Yunan-Katolik Katedrali’ni, Cizvitlerden kalma Aziz Petrus ve Pavlos Kilisesi’ni, Dominiken Katedrali ve Manastırı’nı, Katedral Meydanı’ndaki Boim Şapeli’ni, Rynok Meydanı’nı görecek ve kentin farklı yüzleri hakkında fikir edineceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Öğle YemekliŞatolar Turu’nu gerçekleştireceğiz (65 Eur). Yakınlarında pek çok şato barındıran ancak en çok Potosky Sarayı ile bilinen şehrin “Altın Nal Bölgesi” olarak anılan şatolar bölgesinde ziyarete açık olan iki tanesini göreceğimiz turumuzda geçmişe, şövalye dönemine uzanan bir zaman yolculuğu yapacağız. Sonrası serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Lychakiv Mezarlığı Turu’ na katılabilecekler (25 Eur). On altıncı yüzyıla kadar kimsesizler mezarlığı olarak kullanılan ve on sekizinci yüzyıldan itibaren siyasetçilerin, sanatçıların, varlıklı ailelerin defnedildiği, günümüzde “tarih ve kültür müzesi” kapsamına alınan toplam 42 hektarlık bu mezarlıkta önemli heykeltıraşların tasarlayıp yaptıkları muhteşem güzellikteki mezar anıtlarını göreceğiz. Yüzlerce yıllık ağaçları, kuş sesleri ve dingin ortamın her biri olağanüstü bir ustalığın eseri olan mermer heykellerle buluştuğu, film setini andıran bu mekânda Ukrayna, Polonya ve Rusya tarihinden önemli olayları da anma imkânı bulacağız. Bu keyifli turumuzun ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz. Geceleme otelimizde.

>

4.Gün: Lviv-Rivne-Kiev (otobüsle, yak. 540 km)

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak otobüsümüze binecek ve Kiev’e doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında Ukrayna’nın en şirin yerleşim beldelerinden biri olan Rivne’de durup hem biraz dinlenecek hem de bol bol fotoğraf çekebileceğiz. Ardından Kiev’e ulaşmak üzere yolumuza devam edeceğiz. Dinyeper Nehri’nin kıyısına kurulan, adını (bir efsaneye göre) Kiy, Şek, Horiv ve Lybid adlı dört kardeşin en büyüğü Kiy’den alan, Hazarlar tarafından kurulduğu da ileri sürülen Kiev’e yaklaşık sekiz saat sonra vardığımızda panoramik şehir gezimize de başlayacağız. Ormanı andıran korularıyla dünyanın en yeşil şehirleri arasında yer alan Kiev’de şehri çevreleyen ve 1100 metre boyunca pek çok eğlenme, alıveriş, kültürel faaliyet alanı barındıran, oldukça işlek Kreschatik Caddesi boyunca ilerleyeceğiz. Gezimizde Mariyinsky Parkını ve Sarayı’nı; on birinci yüzyılın başında inşa edilmeye başlayan (Ayasofya Katedrali olarak da bilinen) Azize Sofya Katedrali’ni; eskiden şehrin etrafını saran surların ana kapısı sayılan ancak günümüzde tek başına ayakta kalan Altın Kapı’yı; ülkenin tüm toplumsal olaylarına şahit olan Özgürlük Meydanı’nı göreceğiz. Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

>

5.Gün: Kiev

Kahvaltıdan sonra serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi ve Pechersk Manastırı Turu’nu gerçekleştireceğiz (55 Eur). Bu gezimizde ilk durağımız açık ve kapalı kısımlardan oluşan İkinci Dünya Savaşı Müzesi olacak. Yol üzerinde şehrin simgesi olan Anavatan adlı heykelini de görüp hikâyesini dinleyecek, Ukrayna tarihi hakkında çarpıcı bilgiler almak üzere müzeye geçeceğiz. Müzenin açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan Savaşı’nda ve İkinci Dünya Savaşında kullandığı mühimmatları ve savaş araçlarını, üç kattan oluşan kapalı kısımda ise İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılan, tamamen orijinal araç gereçleri yakından görme imkânı bulacağız. Savaşın insanlığa verdiği zararı en çarpıcı örneklerle göreceğimiz bu gezinin ardından “Mağara Manastırı” olarak da bilinen Pechersk Manastırı’nageçeceğiz . Aslında bir yapı kompleksi olan ve bünyesinde altısı yeri altında olmak üzere toplam 18 kilise barındıran, on birinci yüzyıldan kalma manastırın mistik ve ruhani ortamı bizi hemen kuşatacak. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, Ortodoks Slavlar için kutsal dini merkezlerden biri olan bu komplekste ve bahçesinde yapacağımız geziden sonra serbest zaman. Öğleden sonra dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Kiev Metrosu Kültür Turu ve Dinyeper Nehri Üzerinde Tekne Turu’nu gerçekleştireceğiz (55 Euro). 1960 yılında inşa edilen, hepsi ayrı tarzda yapılmış 50 istasyon, üç ana hat ve iki yardımcı hattan oluşan metro hakkında bilgi alırken ağın 105,5 metre derinlikteki “en derin” noktasına, Kiev Arsenal durağına da gideceğiz. Günde bir buçuk milyona yakın kişinin ulaşımını sağlayan metroda yapacağımız bu kültürel gezinin ardından Kievlilerin günlük hayatlarına tanık olmak ve alışveriş yapmak amacıyla Andreyevskiy Yokuşu’na gideceğiz. Dinyeper Nehri’nde yapacağımız hayranlık uyandırıcı tekne turundan sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz. Geceleme otelimizde.

>

6.Gün: Kiev-Uman-Odessa (otobüsle, yak. 480 km)

Kahvaltıdan sonra Ukrayna’nın eğlence başkenti sayılan Odessa’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında Ukrayna’nın milli kahramanı Taras Şevçenko’nun şiirlerinde sık sık bahsettiği Uman şehrine uğrayacağız. On sekizinci yüzyıldan İkinci Dünya Savaşı’na kadar çok sayıda Yahudi’nin yaşadığı, savaş sırasında ibadethaneler ve mezarlıklar dahil her yerinin tahrip edildiği şehre vardığımızda panoramic gezimize başlayacağız. Gezimiz sırasında Hasidizm’in babası Baal Şem Tov’un torunu Bratslavlı Rabbi Nachman’ın her yıl on binlerce Yahudi tarafından hac ziyaretinde bulunulan mezar anıtını; güzelliğiyle ünlü Sofia Pototsky’nin anısına eşi tarafından yaptırılan Sofiyivka Parkı’nı; Uman Çeşmes’ni ve pek çok güzel yapıyı gördükten sonar kısa bir süreliğine dinlenme molası vereceğiz. Rehberimizin belirteceği saatte buluşup yolculuğumuza devam edeceğiz. İnsanlık tarihi boyunca Karadeniz kıyısındaki en önemli liman şehirlerinden biri olan Odessa’da yapacağımız gezi sırasında şehirde hüküm sürmüş Tatarlar’ın, Osmanlılar’ın, Ruslar’ın izlerini göreceğiz. Rus hâkimiyetine girmeden önce Hacıbey (bazen de Hocabey) olarak anılan şehrin yemyeşil atmosferini, geniş parklarını ve sahil şeridini görecek, ünlü Ulusal Opera Binası’nı, şehrin tarihinde önemli bir yeri olan Çariçe II. Katerina’nın heykelini, “Potemkin Zırhlısı” filmindeki ünlü sahnenin çekildiği Potemkin Merdiveni’ni ve daha pek çok eşsiz mimari örneklerini yakından görme fırsatı bulacağız. Gezimizin ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz, şehrin araç trafiğine kapalı ve neşeli sokaklarında renkli bir Odesa deneyimi yaşayabilecekler. Geziden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

7.Gün: Odessa

Kahvaltının ardından serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Katakomp Turu’na katılabilecekler (60 Eur). Şehrin altında geniş bir alana yayılan bir yeraltı labirenti olan katakomplarda yapacağımız özel gezimizde 200 yıl önce inşa edilen, toplam uzunluğu yaklaşık 3500 kilometreyi bulan tünellerin yakın tarihte taşıdığı önemli rol hakkında bilgi alacağız. İkinci Dünya Savaşı sırasında üç yıl boyunca Nazi işgali altında kalan şehirde yerel direnişçilerin (partizanlar) kullandıkları, hatta yaşadıkları tünellerde döneme özgü eşyaları göreceğiz. Sonrası serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Degüstasyonlu Shustov Konyak İmalathanesi Turu’ na katılabilecekler (35 Eur). 1899 yılında imalathaneyi satın alan ve tüm Rusya’da “Konyak ve Votka Kralı” olarak anılan Nikolay Leonidovic ile mekânı günümüze kadar ulaştıran ailesi hakkında bilgi alacağımız gezimizde unutulmaz anılar biriktireceğiz. Üretilen eşsiz konyakları tadacak, konyak üretim tekniklerini, inceliklerini ve üretim aşamalarını da göreceğiz. Ardından dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Odessa Tekne Turu’nu gerçekleştireceğiz (35 Eur). Odessa plajlarını, gece hayatıyla ünlü Arcadia Bölgesini, Meçhul Bahriyeli Anıtı’nı göreceğimiz bu harika geziden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

>

8.Gün: Odessa-Kişinev (otobüsle, yak. 200 km)

Kahvaltıdan sonra otelden ayrılacak ve Moldova’nın şirin başkenti Kişinev’e gitmek üzere yola çıkacağız. İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulu olan Kişinev’e vardığımızda panoramik gezimize başlayacak ve parklarla çevrili bembeyaz binalarıyla hoş bir görüntüsü olan, masmavi gölleri, geniş bulvarlarıyla doğanın içinde adeta bir mücevher gibi yükselen şehrin önemli yapılarını göreceğiz. Türk-Rus Savaşı’nda Rus galibiyeti anısına inşa edilen Zafer Takı’nı; İsa’nın Doğuşu Metropolitan Katedrali’ni; Ulusal Müze’yi, Şehir Kütüphanesi’ni ve daha pek çok tarihi yapıyı gördükten sonra serbest zaman. Ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Milesti Mici Mahzen Turu’ na katılabilecekler (45 Eur). Yaklaşık 200 yıldan bu yana önce taş ocağı sonra da sığınak olarak kullanılan, nihayet 1969 yılında şarap mahzeni olarak faaliyete geçen bu yerde unutulmaz lezzetler tadacağız. Yerin 50 metre altında ve 200 kilometre uzunluğunda olan, yaklaşık iki milyon şişenin saklandığı, hatta 2002 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en büyük şarap madeni olarak kaydedilen Milesti Mici mahzenindeki ilginç gezimizden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz akşam saatlerinde başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürecek olan keyifli bir etkinliğe, ekstra düzenlenecek Moldova’da Gecenin Rengi’ne katılabilecekler (75 Eur). Geziden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

>

9.Gün: Kişinev-Köstence-Varna(otobüsle, yak. 612 km)

Kahvaltıdan sonra Varnaya doğru yolculuğumuza başlayacak. Kişinev ve Köstence yolculuğumuz esnasında rehberimizin belirlediği yerlerde dinlenme ve yemek molaları vereceğiz.Varnaya vardığımızda panoramik gezimize başlayacak ardından hem dinlenmek hem de konaklamak üzere otele yerleşeceğiz. Sonrası serbest zaman. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek ve şehrin en eğlenceli mekânlarında farklı bir Bulgar deneyimi yaşama fırsatı sunacak Bulgar Tavernası Turu’na katılabilecekler (35 Eur). Geziden sonra dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

>

10.Gün: Varna-Burgaz-İstanbul(otobüsle, yak. 462 km)

Kahvaltıdan sonra İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlayacak. Yolculuğumuza Burgaz üzerinden ilerleyerek yapacağımız dönüş yolculuğumuz esnasında rehberimizin belirlediği yerlerde dinlenme ve yemek molaları vereceğiz. İstanbul’a vardığımızda turumuz da sona erecek.

Oteller

3* ve 4* oteller2 ve 3 kişilik oda(kişi başı)Tek kişilik oda farkı3-12 yaş çocuk0-2 yaş çocuk
15, 29 Nisan
07, 21 Ekim
04 Kasım
2021
349 Eur110 Eur349 Eur150 Eur
06 Mayıs
10, 24 Haziran
08 Temmuz
05, 12, 19, 26 Ağustos
02, 09, 16, Eylül
2021
399 Eur130 Eur399 Eur150 Eur
13 Mayıs (Şeker Bayramı)
15 Temmuz (Kurban Bayramı)
2021
449 Eur150 Eur449 Eur150 Eur
     

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 9 (sekiz) gece oda + kahvaltı konaklama (Bükreş 1 gece, Lviv 2 gece, Kiev 2 gece, Odessa 2 gece, Kişinev 1 gece, Varna 1 gece),
 • Sofya-Bükreş-Lviv-Kiev-Odessa-Kişinev - Varna panoramik şehir turları,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Otel vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata dahil olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış fonu: 50 TL,
 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
 • Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)
 • Vize Bedeli (çok girişli Shengen veya Bulgar+Romanya vizesi gerekmektedir. Ukrayna ve Moldova Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.)
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ören yeri giriş ücretleri

Ulaşım Bilgilendirmesi

*** Sınır geçişlerinde kara sınırı geçişi olması sebebi ile varışlar planlanan saatten uzun sürebilir.
Bekleme süreleri bulunulan ülkenin yerel otoritesi tarafından belirlenmektedir.

Önemli Notlar

 • Tur programının tüm hakları Acentemize aittir. Her hakkı saklıdır.
 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 (on) yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamaz.
 • Acente, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.
 • Fiyatlara dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılım olduğu takdirde turlar rehberin insiyatifinde ve gerekli olursa fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acente sorumlu tutulamaz.
 • Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup bu tip odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür.Üç kişilik odalar bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan türdedir; tur katılımcısı üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Vize başvurusu için en az 6 (altı) ay geçerli pasaportun ve acentelerimizden temin edilebilecek “vize için gerekli evraklar listesi”nde belirtilen belgelerin tur hareket tarihinden minimum 1 (bir) ay önce yazılı onay ile eksiksiz olarak acenteye teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Programa katılacak olan misafirler eğer vizeden muaf değillerse çok girişli shengen veya Bulgar+Romanya vizesi gerekmektedir. Ukrayna ve Moldova Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal dönemlerde, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki oteller kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 (on beş) gün önce katılımcıya acente tarafından bilgi verilecektir.
 • Tur programında fiyata dâhil olan hizmetler arasında yer alan “otelde yapılan kahvaltılar”, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde “kontinental kahvaltı” denilen “tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve”den oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Panoramik şehir turları maksimum 2 (iki) saat süren, otobüs içerisinden yapılan, şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
 • Tekne turları minimum 25 (yirmi beş) kişinin katılımıyla yapılmaktadır.
 • Yemekli turlarda mönü “başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır.
 • Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Turumuzda kademeli fiyat artışı mevcuttur.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Mola yerleri çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
BİZE ULAŞIN

Bulgaristan - Romanya - Grand Ukrayna - Moldova hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın