PARİS TURU

PARİS TURU

Program

3 Gece - 4 Gün / Her Perşembe

1. Gün: İSTANBUL - PARIS
İstanbul havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan 3 saat önce hazır bulunma .Paris’e uçuş. Paris’e varışta, alanda profesyonel yerel rehber tarafından karşılanarak panoramik Paris şehir turuna çıkıyoruz. Panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında Opera Binası ve Meydanı, Madeleine Kilisesi, Vendome Meydanı, Champs Elysees Caddesi ve Etoile Meydanı‘ndaki meşhur Zafer Takı, Concorde Meydanı, Petit Palais (Küçük Saray), Grand Palais (Büyük Saray), Paris’in en meşhur karakteri olan Napoleon Bonaparte’ın anıt mezarı DOM Kilisesi, elbetteki Eiffel Kulesi, Trocadero Meydanı, Askeri Akademi ve Invalides Müzesi, Fransız edebiyatının meşhur yazarlarının ve şairlerinin mezarlarının bulunduğu Pantheon Mozolesi, Paris’in meşhur öğrenci semti Saint Michel ve Luxembourg Parkı, fransız Senato Binası, Saint Sulpice çeşmesi ve kilisesi, Saint Germain kilisesi, ünlü kafeler; Café Les Deux Magots ve Café de Flore, Fransa’nın en eski üniversitesi Sorbonne Üniversitesi, Notre Dame Katedrali ve Louvre Müzesi bulunmaktadır.

Turumuzun ardından otele transfer oluyor ve odalara yerleşiyoruz. Alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman verilecek ve hemen arkasından dileyen misafirlerimizle akşam 22:30’da otelden hareketle 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW‘u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izlemeden önce Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmus cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini gezeceğiz; Eiffel kulesinin, Opera binasının, Concorde ve Vendome meydanının ışık oyunları doyumsuz bir gecenin sadece başlangıcı olacak.(ekstra: Yetiskin 135€)
Geceleme otelimizde.

2. Gün: PARIS
Sabah kahvaltı sonrası kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün.
Dileyen misafirlerimizle yerel rehber eşliğinde Paris şehrinin vazgeçilmez turistik mekanlarından derlediğimiz kültürel içerikli turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz: Dümdüz bir ova üzerine kurulmuş görkemli Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün ihtişamıyla karşınıza çıkan,geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel Kulesi gezimizde asansörle 2. Kata ulastığımızda Paris’i bu kez Eiffel kulesiz panoramik görüntüleri ile karşımızda bulacağız... Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, yapımı 170 sene sürmüş, 19. yüzyıldan beri Victor Hugo’nun romanıyla ünlenmiş, dünyanın en popüler katedrali Notre Dame Katedrali’ni gezerken gotik mimarinin özelliklerini tanımaya, karanlık ortacağ tarihini keşfetmeye ne dersiniz ? Gezimizin son durağı olan 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş, Ressamlar Tepesi olarak bilinen Montmartre mahallesinde, Paris şehrinin içindeki son üzüm bağlarını, tüm şehre tepeden hakim manzaralı bahçeleriyle ünlü Adaklar Kilisesini ve daracık tipik Paris sokaklarını rehberiniz eşliğinde gezerken, amatör ressamlara çizdireceğiniz portrenize sahip olabilirsiniz. Turumuzun devamında dileyen misafirlerimiz Seine nehri tekne gezimize katılabilirler. Adını iki bin yıl önce romalı bir tanrıçadan almış, Paris’i 13 km. boyunca ikiye bölen Seine nehri antik çağdan günümüze kadar inşa edilmiş 37 köprüyle süslenmiştir. Üstü açık ve camla kapalı iki bölümden oluşan teknelerle yapacağımız Seine nehri gezimizde Paris sehrinin binalarını, nehir kenarındaki yaşantıları, köprüleri ve tam merkezdeki iki küçük adasını nehir üzerinden izleme olanağı bulacaksınız... (ekstra: Yetişkin 110€)
Geceleme otelimizde.

3. Gün: PARIS
Sabah kahvaltı sonrası kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün.
Dileyen misafirlerle yerel rehber eşliğinde Paris’e 36 km. uzaklıktaki, Avrupa kıtasının tek Disney parkı rüyalar dünyası Disneyland Park’ına gezimizi düzenleyeceğiz. Gezimizde, Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yaşayacağız.(ekstra: Yetiskin 120€/ çocuk 95€)
Geceleme otelimizde.

4. Gün: PARIS - İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Havalimanıan transfer .Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
Bir dahaki turumuzda görüşmek dileğiyle.

Ekstra Turlarımızın düzenlendiği tarihlerde, programın daha verimli şekilde değerlendirilmesi için tarih değişiklikleri yapılabilir.

NOTLAR
- 2 yetişkin ile beraber konaklayan 2-11 yaş arası bir çocuğa %15 indirim uygulanır.
- Triple konaklama indirimi uygulanmaz ve bazı otellerde triple konaklamak mümkün değildir.
** Promosyon uçak biletleri fiyatlarına göre teklifimiz hazırlanmıştır. İstenilen tarihlerde promosyon fiyat olmadığı taktirde uçak bileti fiyat farkı ücrete ilave edilir.

Fiyatlar

3* OTEL Corona Otel veya benzeri http://www.hotelcoronaparis.com/ İki kişilik odada kişi başı: 575 EURO 4* OTEL Castiglione Hotel veya benzeri http://www.concorde-lafayette.com/en/? İki kişilik odada kişi başı: 650 EURO

Fiyata Dahil Olan Servisler

- İstanbul – Paris - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti, - Havalimanı vergileri, - 3 gece kahvaltı dahil seçilen otelde konaklama, - Paris havalimanı - Otel - Paris havalimanı transferler, - Yarım gün panoramik Paris şehir tanıtım turu, - Türkçe Rehberlik ve Otel Asistans Hizmetleri, - Yerel Vergiler.

Fiyata Dahil Olmayan Servisler

- Fazla bagaj ücreti, - Vize Masrafları 110 Euro - Yurtdışı Cıkış harç pulu 15 TL - Ekstra Geziler - Seyahat sigortası 15 Euro

Notlar

Fransa için Schengen vizesi gerekmektedir. Vize için enaz 6 ay geçerli pasaport, 2 adet resim, iş ve kazanç belgesi, gayrımenkul ve banka hesap cüzdanı fotokopisi ve 120 Euro vize ücreti gerekmektedir. Yeşil Pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

BİZE ULAŞIN

PARİS TURU hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın