17.01.2013

Program

3 Gece - 4 Gün / Her Perşembe

VKG21 - PAR01

1. GÜN PARİS (Paris İkonları Turu)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuşunuzdan 3 saat öncesinden itibaren gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, check-in ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1133 sefer sayılı uçuş ile saat 10.35 ’de Paris’e hareket. Yerel saat ile 13.20 ’de Paris’e varış. Alanda bizi bekleyen özel aracımız ile otele transfer gerçekleştiriyoruz. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam üzeri arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Paris İkonları Turu’na (65 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği, sokak ressamları ve karikatüristleri ve birçok ünlü ressamın çalışmalarını yapmış olması sayesinde "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen ve Paris’in en yüksek noktasını oluşturan Montmartre Tepesi’ne gideceğiz. 130 metrelik bu tepenin üstünde yükselen Sacré-Coeur Bazilikası’nı (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak ve çevre gezisi için serbest zamanımız olacaktır. Turumuzun son bölümünde ise, Eyfel Kulesi’nin tam karşısındaki tepeliğin üzerine kurulmuş olan ve kulenin en güzel açıdan görülebildiği, pek çok cafe ve restoranın bulunduğu Trocadero Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Eyfel’in gece ışık gösterileri ve süslemeleri ile adeta büyüleyici hal alan güzelliğini izleyip fotoğraflandırabileceğimiz serbest zaman ardından turumuzu tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz.

2. GÜN PARİS - (Paris Fenomenleri Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri (Eiffel Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri (Eiffel Kulesi & Lüksemburg Bahçeleri & St.Michel & St.Germain) turumuza katılabilirler. Paris Fenomenleri turumuzda ilk olarak Paris’in hatta Fransa’nın sembolü olan Eiffel Kulesi ile başlıyoruz. 1889 Paris III. Evrensel Sergisi için Gustave Eiffel tarafından inşa edilen çelik ve demir karışımı bu eser kule, 1889 yılındaki Evrensel sergisi esnası ve sonrasında turistler tarafından büyük ilgi görünce yıkılmasından vazgeçilmiş ve günümüze kadar ayakta kalmıştır. 3 bölümden (kat) oluşan ve her bölümüne asansör ile çıkılan kulenin 2. katına çıkarak Paris ’in eşsiz manzarasının tadını çıkartacak ve birbirinden güzel fotoğraflar çekeceğiz. Eiffel turumuz sonrasında 25 hektarlık alanı ile Paris’in en ünlü yeşil alanlarından biri olan Lüksemburg Bahçeleri‘ni ziyaret ediyoruz. Tam ortasında sekizgen bir göl bulunan ve Parisliler’in en sevdiği gezi noktalarından biri olan Lüksemburg Bahçeleri’nde heykeller ile çevrelenmiş yürüyüş yollarında gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Lüksemburg Sarayı’nı ve Medici Çeşmesi’ni panoramik olarak görüyor olacağız. 1959 yılından bu yana parfümleriyle Paris modasının uluslararası merkezi olan BENLUX Mağazası’nı ziyaret ediyor olacağız. Ziyaretimizde en uygun fiyatlar ve tax free avantajı ile parfüm ve kozmetik alışverişinin keyfine varacaksınız. Lüks mağaza, cafe ve restoranları ile günün her saati canlı ve hareketli olan, çoğunlukla Parisliler’in günlük yaşamlarını sürdürmeyi tercih ettikleri ve bu sayede de Parizyen atmosferini gözlemleyebileceğimiz St.Michel ve St.Germain‘de gerçekleştireceğimiz yürüyüş turu ve serbest zaman ardından turumuzu tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz.

>

3. Gün PARİS - (Disneyland) veya (Mont St Michel & Normandiya Turu) veya (Louvre Müzesi ve Pére-LachaiseTuru)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz,ekstra düzenlenecek olan Mont St. Michel ve Normandiya Turu’na, Louvre Müzesi ve Pére-Lachaise Turu’na ya da Disneyland Turu’na katılabilirler.

Disneyland Turu: Bu turumuzda Disneyland Park ve Walt Disney Stüdyoları’nı kapsayan masalsı bir eğlence dünyasına dalacaksınız. Gün boyu tüm oyuncakları hiçbir ek ücret ödemeden sınırsızca kullanabilir, parkın içinde dolaşan ve kimi zaman dans şovları sunan kimi zaman ise bir köşe başında imza dağıtan Walt Disney karakterlerini izleyebilirsiniz.

Mont St.Michel & Normandiya Turu: Mont Saint Michel’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Normandiya’nın en önemli şehirlerinden biri olan, II. Dünya Savaşı’nda önemli bir yere sahip, “Generaller Şehri” olarak bilinen ve katedrali ile ünlüCaen’de sunacağımız kısa bir çevre gezisi ve molanın ardından, çoğu bilim insanı tarafından Dünya’nın 8. Harikası olarak nitelendirilen Mont Saint Michel’e varıyoruz.Mont Saint Michel, surlarla çevrili kayalık bir yamacın kıyısında denizle burun buruna yükselen ihtişamlı bir şato görüntüsü ile Fransa’nın en sembolik yerlerinden birisidir. Fransa’nın Eiffel Kulesi’nden sonra en çok ziyaret edilen noktası olan ve yıllık 8 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği Mont St. Michel, Normandiya kıyılarına kurulmuş bir ada olmasının yanı sıra, aynı zamanda Orta Çağ’dan günümüze kadar miras niteliğinde gelen bir köy ve manastır olarak da dikkat çeker. 1979 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin ilk sıralarında yer alan Mont St.Michel, Avrupa’nın en güçlü gel-git varyasyonlarına sahip körfezinde bulunur. Bu sebeple gel-gitler arasındaki farklar gün içinde 15 metreye kadar ulaşabilmektedir. Kenti dalga ve gel-gitlerden korumak amacıyla yapılmış olan surlar, kente sakin ve güvenli bir atmosfer katmaktadır. Mont St.Michel’in Orta Çağ’dan kalan sarmal sokaklarında yapacağımız gezi esnasında Mont St.Michel Şapeli ve Manastırı’nı ziyaret etme ve her bir sokakta karşımıza çıkacak irili ufaklı restoranlarda, kentin en meşhur yiyeceği olan peynirli omleti tatma şansını bulacağız.

Louvre Müzesi ve Pére-Lachaise Turu: Turumuzda ilk durağımız Louvre Müzesi olacaktır. Orta çağ döneminde savunma amaçlı kale olarak inşa edilen ancak Fransız devriminden müze olarak kullanılmaya başlayan, 2012’de 10 milyona yakın kişinin ziyaret ettiği Louvre Müzesi, dünyanın en büyük müzelerinden biridir. Bünyesinde başlıcaları Mona Lisa, Venus de Milo gibi 35.000’den fazla resim, heykel ve çeşitli sanat eserini barındıran müzenin bahçesinde 21 metre yüksekliğinde bir cam piramit görünümüne sahip anıt eser da bulunmaktadır. Louvre Müzesi ziyaretimiz sonrasında turumuzun ikinci ziyaret noktası, muhteşem heykeller, anıt ve mezar taşları ile adeta açık hava müzesi haline gelen ve yılda 2 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği, Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney’in yanı sıra Balzac, Oscar Wilde, Moliere, Max Ernst, Frederic Chopin, La Fontaine gibi her din ve inanç sistemine sahip birbirinden ünlü ve tanınmış şahsiyetlerin ebedi istirahatgâhı olan Ölümsüzler Mezarlığıolarak da bilinen Pére-Lachaise olacaktır.

>

4. Gün PARİS - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması işlemleri ardından Paris şehir turumuzu düzenlemek üzere otelden ayrılıyoruz.Paris şehir turumuzda Opéra Binası, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Champs Elysées Caddesi, Zafer Takı (Arc de Triomphe), muhteşem sütunları ve üçgen alınlıklı çatı düzeni ile mimari olarak Atina’daki Akropolis’i çağrıştıran Madeleine Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Fransa Meclis Binası ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Şehir turumuzun ardından Seine Nehri (Sen) tekne turu düzenliyoruz. Dünya üzerinde en çok bilinen nehirlerden olan 776 km. uzunluğundaki Seine Nehri şehri ikiye bölmektedir. Nehir üzerinde usul usul ilerleyen uzun teknelerle gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Paris’in birçok ünlü binasını ve nehir üzerindeki 37 köprüyü eşsiz bir açıdan görüyor olacağız. Bu keyifli tekne gezintisi sonrasında ise İstanbul’a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Orly Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ’nın PC 1136 sefer sayılı uçuşu ile 17:20 ’de İstanbul’a hareket ediyoruz. TSİ 21:45 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Turlarımızın düzenlendiği tarihlerde, programın daha verimli şekilde değerlendirilmesi için tarih değişiklikleri yapılabilir.

NOTLAR
- 2 yetişkin ile beraber konaklayan 2-11 yaş arası bir çocuğa %15 indirim uygulanır.
- Triple konaklama indirimi uygulanmaz ve bazı otellerde triple konaklamak mümkün değildir.
** Promosyon uçak biletleri fiyatlarına göre teklifimiz hazırlanmıştır. İstenilen tarihlerde promosyon fiyat olmadığı taktirde uçak bileti fiyat farkı ücrete ilave edilir.

Fiyata Dahil Olan Servisler

- İstanbul - Paris - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti, - Havalimanı vergileri, - 3 gece kahvaltı dahil seçilen otelde konaklama, - Paris havalimanı - Otel - Paris havalimanı transferler, - Yarım gün panoramik Paris şehir tanıtım turu, - Türkçe Rehberlik ve Otel Asistans Hizmetleri, - Yerel Vergiler.

Fiyata Dahil Olmayan Servisler

- Fazla bagaj ücreti, - Vize Masrafları - Yurtdışı Cıkış harç pulu - Ekstra Geziler - Seyahat sigortası

Notlar

Fransa için Schengen vizesi gerekmektedir. Vize için enaz 6 ay geçerli pasaport, 2 adet resim, iş ve kazanç belgesi, gayrımenkul ve banka hesap cüzdanı fotokopisi vize ücreti gerekmektedir. Yeşil Pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

BİZE ULAŞIN

Paris Turu hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın