Kharkov Turu

Kharkov Turu

16.11.2020 - 12:17:31 / 01.10.2021 - 14:47:30

Program

3 Gece - 4 Gün (3 Gece kal 2 gece öde)

Pegasus Hava Yolları ile

VKG21 - HRK01

>

1. Gün: İstanbul-Kharkov

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 11:00’de buluşma sonrası bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini tamamlamasını takiben Pegasus Hava Yolları PC426 tarifeli seferi ile 13.55’te Kharkov’a uçuş. Yerel saat 15:05’de Kharkov’a varışımızda eyrel rehberimizle buluşup panoramik Kharkov turumuza başlayacağız. Kharkov Şehir turumuzda 1893 yılında kurulan ve Ukrayna’nın en büyük doğa parkı olan Lisopark’ı (Orman Parkı), parkın içindeki Zafer Anıtı’nı; Ukrayna halkı ve Ukraynalı kimliği açısından önemli bir yeri olan Taras Şevçenko heykelini; günümüzde konser salonu olarak hizmet veren, 89,5 metre uzunluğundaki çan kulesiyle dikkat çeken Uspenki Katedrali’ni; on yedinci yüzyılda inşa edilen ve şehrin en eski binalarından biri olan Pokrovsky Erkek Manastırı’nı ve Katedrali’ni; Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan Svobody (Özgürlük) Meydanı’nI ve daha pek çok özel yeri göreceğiz. Ardından konaklayacağımız otele yerleşeceğiz.

2. Gün: Kharkov

Kahvaltıdan sonra arzu ederseniz ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük Kharkov Sanat Galerisi, Uspenskiy Katedrali, Etnografya Muzesi ve Gorky Parkı Turu’na katılabilirsiniz.(30 Eur). Karkov’daki bu turumuzda Ukrayna’nın ve Kharkov’un kültürel ve tarihi geçmişini yakından tanıyabileceğimiz Etnografya Müzesi’ni gezecek, Ukrayna ve Kharkov tarihini, sahip olduğu değerli koleksiyonları göreceğiz. Doğu Avrupa’da ve Kharkov şehrinde üretilmiş en göz alıcı sanat eserlerini görme imkânı bularak başlayacağımız gezimizde şehrin dikkat çekici tarihi yapılarından, adeta bir sanat eseri gibi işlenen Uspenski Katedrali’ne girerek etkileyici bir deneyim yaşayacağız. Rus Barok mimarisinin önemli örneklerinden olan binanın Napolyon Bonaparte komutasındaki Fransa ordusu karşısında kazanılan zaferin simgesi olan çan kulesine çıkarak muhteşem Kharkov şehir manzarasına bakacağız. Bu keyifli Kharkov gününün ardından serbest zaman ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Kharkov

Kahvaltıdan sonra arzu ederseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Kharkov Bira Fabrikası Turu (Degüstasyonlu )’na katılabilirsiniz (25 Eur). Kharkov’da yerel biraların yapım aşamalarını görüp ve bu lezzetli biralardan tatma fırsatı bulabilirsiniz. Tur sonrası serbest zaman. Ardından arzu ederseniz yine ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Savaş Müzesi ve Askeri Karargah turuna katılabilirler (45 Eur). Kharkov’daki bu turumuz sırasında Askeri Karargahları ve cepheleri ardından ise II.Dünya Savaşından kalma topları, tankları ve silahları göreceğiz. Dönemin en derin hikayelerini rehberimizden dinlerken savaşın izlerini hala görmemiz mümkün. Bu keyifli Kharkov gününün ardından serbest zaman ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: Kharkov-İstanbul

Kahvalt sonrası serbest zaman. Saat 12:00’de odaların boşaltılması ve çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemleri sonrası Pegasuss Hava Yolları PC427 tarifeli seferi ile saat 15.45’te İstanbul’a uçuş. Türkiye Saati ile 19:55’te şehre vardığımızda gezimiz de sona erecek.

Oteller

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile SAW-HRK-SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Havalimanı vergileri
 • 3 (üç) gece oda + kahvaltı konaklama
 • Kharkov’da yapılacak şehir tanıtım turu
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Otel vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Belirlenen fiyatlar 3 gece kal 2 gece öde kampanyası dahilinde paket fiyattır.

Fiyata dahil olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış vergisi: 50 TL
 • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
 • Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)

Önemli Notlar

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 (altı) ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 (on) yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Bu tür pasaportların tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamaz.
 • Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu, saat değişmesi riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş aralığındaki çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödenmez.
 • Acente, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 (kırk) kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 (yirmi bir) gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün/günlerde yapılabilir.
 • Fiyatlara dahil olan ve olmayan (ekstra) turların özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 (yirmi) kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir. Daha az sayıda katılım olduğu takdirde turlar rehberin insiyatifinde ve gerekli olursa fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz.
 • Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup bu tip odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak, standart yataklardan küçüktür.Üç kişilik odalar bir büyük yatak ve bir ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan türdedir; tur katılımcısı üçüncü kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalan -yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Vize başvurusu için en az 6 (altı) ay geçerli pasaportun ve acentelerimizden temin edilebilecek “vize için gerekli evraklar listesi”nde belirtilen belgelerin tur hareket tarihinden minimum 1 (bir) ay önce yazılı onay ile eksiksiz olarak acenteye teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası gibi faal dönemlerde, belirtilen lokasyonlardan veya mesafelerden daha uzaktaki oteller kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 (on beş) gün önce katılımcıya acente tarafından bilgi verilecektir.
 • Tur programında fiyata dâhil olan hizmetler arasında yer alan “otelde yapılan kahvaltılar”, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde “kontinental kahvaltı” denilen “tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahve”den oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Panoramik şehir turları maksimum 2 (iki) saat süren, otobüs içerisinden yapılan, şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
 • Tekne turları minimum 25 (yirmi beş) kişinin katılımıyla yapılmaktadır.
 • Yemekli turlarda mönü “başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir.
BİZE ULAŞIN

Kharkov Turu hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın