Samoa Vize Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır.

Biyometrik çekim yapıldağından fotoğraf gerekmemektedir.

Türkiye de diplomatik misyonu yoktur.

Altmış güne kadar ikamet izni sağlayan vizeler sınırda verilmektedir. Vize ücreti yaklaşık 60 ile 90 USD Doları olup, aynı bedelle altmış günlük sürelerle uzatılabilmektedir. Bu çerçevede ayrılış tarihinden 6 ay sonrası için geçerli pasaport ibrazı, onaylanmış bilet, bir sonraki iniş ülkesi için geçerli vize ve Samoa da kalışa yeterli mali kaynaklara sahip olunması gerekmektedir.

Ziyaret amaçlı seyahatler dışındaki durumlarda önceden vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Formlara, istenen belgelere ve başvuru adreslerine"www.samoaimmigration.gov.ws/permits/" sitesinden ulaşılabilecektir. Başvurular doğrudan Samoa Göçmen Bürosu na veya herhangi bir Samoa Temsilciliğine posta ile yapılabilecektir. Sözkonusu temsilciliklerin bulundukları ülkeler ve adresleri yukarıda adresi verilen sitede kayıtlıdır. Ülkemize en yakın temsilcilik ise Belçika dadır.

Çalışma izni ülke içi ve "off shore" alanlar ve başvuru sahibi/ bakmakla yükümlü olduğu şahıslar olmak üzere sınıflandırılan farklı harç bedellerine tabidir. Bu çerçevede çalışma izni için ülke içine yönelik başvurularda yaklaşık 150-500 ABD Doları arasında ve "off shore" alanlara yönelik başvurularda yaklaşık 130-260 ABD Doları arasında harç tahsil edilmektedir. Harçlar başvuru sırasında tahsil edilmekte ve başvurunun reddi halinde iade edilmemektedir.

 

Samoa Turistik Vize

Samoa İş Vizesi

Samoa Öğrenci Vizesi

BİZE ULAŞIN

Samoa Vize Bilgileri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın