İspanya Koronavirüs (COVID-19) Uçuş ve Seyahat Uygulamaları

31.05.2022 - 12:00:00

25 Mayıs 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak İspanya giriş kuralları hakkındaki bilgilendirmeyi istifadelerinize arz ederim.

1. Yolcuların sahip olması gerekenler:

- Varıştan en fazla 180 gün önce alınan pozitif bir COVID-19 NAAT test sonucundan en az 11 gün sonra düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme sertifikası;

veya

- Kalkıştan en fazla 24 saat önce alınan negatif bir COVID-19 hızlı antijen testi;

veya

- İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca dillerinde veya İspanyolca onaylı tercümeli, en fazla 72 saat önce alınmış negatif bir COVID-19 CRISPR, HAD, LAMP, NEAR, PCR, RT-LAMP, RT-PCR, SDA veya TMA testi;

veya

- aşağıdaki şartları taşıyan bir COVID-19 aşı sertifikası:

-varıştan en az 14 gün ve en fazla 270 gün önce tam olarak aşılanmışlar(ikinci dozun üzerinden 270 gun geçmemelidir);

veya

-tam olarak aşılananlar ve bir destek dozu alanlar.

Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Covovax, Janssen, Moderna (Spikevax), Nuvaxovid (Novavax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm ve Sinovac'tır.

Diğer aşılar(kabul edilmeyen), alınan son doz daha önce listelenen(kabul edilen aşılardan) aşılardan biriyse kabul edilir.

AB Dijital COVID Sertifikasına veya eşdeğerine sahip olmayan yolcular; https://www.spth.gob.es/ adresinden COVID-19 iyileşme veya aşı sertifikasını yüklemelidir.

Bu, uçağa binmeden önce ve varışta sunulması gereken bir QR kodu oluşturacaktır.

QR kodu aşağıdakiler için geçerli değildir:

- 18 yaşından küçük yolcular;

- Ukrayna vatandaşları.

2.12 ila 17 yaş arasındaki yolcuların sahip olması gerekenler:

- Varıştan en fazla 180 gün önce alınan pozitif bir COVID-19 NAAT test sonucundan en az 11 gün sonra düzenlenmiş bir COVID-19 kurtarma sertifikası;

veya

- Kalkıştan en fazla 24 saat önce alınan negatif bir COVID-19 hızlı antijen testi;

veya

- İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca dillerinde veya İspanyolca onaylı tercümeli, en fazla 72 saat önce alınmış negatif bir COVID-19 CRISPR, HAD, LAMP, NEAR, PCR, RT-LAMP, RT-PCR, SDA veya TMA testi;

veya

- Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılanmış olduklarını gösteren bir COVID-19 aşı sertifikası.

Kabul edilen aşılar;AstraZeneca (SK Bioscience), AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Covovax, Janssen, Moderna (Spikevax), Nuvaxovid (Novavax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm ve Sinovac'tır.

Diğer aşılar, alınan son doz daha önce listelenen aşılardan biriyse kabul edilir.

AB Dijital COVID Sertifikası veya eşdeğeri olmayan yolcular, https://www.spth.gob.es/ adresinden COVID-19 iyileşme veya aşı sertifikasını yüklemelidir. Bu, uçağa binmeden önce ve varışta sunulması gereken bir QR kodu oluşturacaktır.

- Bu, Ukrayna vatandaşları için geçerli değildir.

3. Yolcular varışta tıbbi muayeneye tabi tutulur.

-------

10.02.2022

İspanya Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. İspanya seyahati öncesi dikkat etmeniz gerek konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

İspanya Sağlık Bakanlığının yaptığı yeni duyuruya göre, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) ve Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) onayladığı aşılar girişte kabul edilecektir. İlgili otoritelerin onaylamadığı aşılardan olmuş sertifikaların kabul olması için son doz aşının ilgili otoritelerin onayladığı aşılardan biri olmak zorundadır.

Aşı Sertifikası: 1 Şubat 2022 tarihinden itibaren ikinci dozdan 14 günden 270 güne kadar geçerlidir. 270 günden sonra geçerli olması için hatırlatma dozunun yapılması ve sertifika üzerinde gösterilmesi gerekmektedir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Madrid uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

İspanya Koronavirüs (COVID-19) Uçuş ve Seyahat Uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın