THY ve Anadolujet Öğrenci Biletlerinde Miles & Smiles üyeliği

09.06.2016 - 00:00:00

Türk Hava Yolları ve Anadolujet seferlerinde uygulanan indirimlere ilişkin ilk etapta öğrenciler için belge ibraz zorunluluğu ortadan kaldırılması üzerine proje geliştirilmiştir.
Geliştirilen proje kapsamında, indirimli bilet ile seyahat edecek Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) veri tabanına kayıtlı 12-24 yaş arası öğrenci yolcular, Miles & Smiles üyesi olarak belge ibraz etmeden kolaylıkla indirim hakkına sahip olabileceklerdir.
Bununla ilgili Detaylar:

  • Türkiye’den satılacak biletler için öğrenci yolcularımızın biletleme işlemi öncesinde Miles & Smiles üyesi olması zorunludur.
  • Öğrenci yolcularımızın (https://www4.thy.com/tkmiles/login.tk?lang=tr) linki ile erişecekleri Türk Hava Yolları internet sitesinde yer alan Miles & Smiles profil sayfasındaki kişisel bilgiler alanına öğrenci bilgisini kayıt etmiş olması zorunludur..
  • Miles & Smiles profil sayfası kişisel bilgiler alanında kayıt altına alınmış öğrenci bilgisinin doğruluğu, Türk Hava Yolları Sistemleri tarafından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) veri tabanına kayıtlı öğrenciler için ilgili kurumların veri tabanına erişim ve TCKN ile sistematik olarak sorgulama yapılması ile sağlanmaktadır.
  • TCKN ile yapılan sistematik doğrulama esnasında indirimin hangi tarihe kadar geçerli olacağı bilgisi sistem tarafından otomatik olarak kayıt edilir.
  • İndirim geçerlilik tarihi sonuna gelindiğinde (her yıl 1 Ekim’de) MEB ve YÖK veri tabanından otomatik olarak yeniden doğrulama yapılır.
  • Miles & Smiles profil sayfası kişisel bilgiler alanındaki kayıtların TCKN ile yapılan sistematik kontrolü sonrasında yapılan doğrulama ile yolcuya indirimi bilet düzenlenebilir.
  • MEB ve YÖK veri tabanından TCKN ile otomatik olarak doğrulama yapılamadığı durumlarda sistem tarafından doğrulama yapılamadı uyarısı verilir ve öğrenciye indirimli bilet düzenlenemez.
  • TCKN ile doğrulama yapılamayan ancak öğrenci indirimine haiz yolcuların Miles & Smiles profil sayfasındaki kişisel bilgiler alanındaki indirim tipi sadece Türk Hava Yolları satış ofislerince kayıt edilebilecektir.
BİZE ULAŞIN

THY ve Anadolujet Öğrenci Biletlerinde Miles & Smiles üyeliği hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın