Puket Seyahat Koşulları

06.01.2022 - 11:45:44

22 Aralık 2021 tarihi itibariyle başvuru yapan veya 24 Aralık 2021 tarihinden itibaren planlanan seyahat tarihlerine sahip Tayland Pass QR kodu alan tüm yolcularımız Yeni Phuket Sandbox başvuruları için gerekli tüm belgelere sahip olmalı ve aynı zamanda aşağıdaki koşullar altında 2 RT-PCR (Hızlı PCR Testi ) testine tabi tutulacaktır:

 • Phuket'teki SHA Plus otellerindeki bir konaklama tesisinde en az 7 gün kalışlı ve onaylanmış bir ödeme belgesine sahip olunması gerekir. (Daha az gune izin verilir başka bir ülkeye dönüş uçak bileti gösterildiği takdirde).
 • Ayrıca, www.thailandpsas.com üzerinden rezervasyon yapılmış 2 RT-PCR ( Hızlı PCR testi ) testi için onaylanmış bir ödeme belgesine sahip olmaları gerekir ( 1 adet test ücreti 2.100 Baht ).

Puket Turu Planlamadan Önce Gerekli Koşullar

Uygun ülkelerden seyahat eden tüm yolcular Tayland'a giriş için aşağıdaki belgelere sahip olmalıdır:

 • https://tp.consular.go.th/ web sitesi üzerinden başvurulabilen bir Tayland Pass. *Sistem şu anda Phuket Sandbox hariç tüm yeni Sandbox uygulamaları için kapalıdır.
 • Seyahatten en fazla 72 saat önce, COVID-19'un tespit edilmediğini gösteren bir RT-PCR laboratuvar sonucunu içeren bir tıbbi bir sertifika alınmalıdır.
 • Uçuşa 72 saat kala alınan RT-PCR test sonucu negatif olan ebeveynlerle seyahat eden 6 yaşın altındaki yolcular varış öncesi negatif RT-PCR test sonucuna sahip olması gerekmez. Tayland Krallığına girerken bir tükürük testi yaptırmaları yeterlidir.
 • Deniz yoluyla ülkeye gelişlerde, gemideki herkesin, COVID-19'un resmi olarak belirtilen süre içinde tespit edilmediğini gösteren bir RT-PCR laboratuvar sonucu içeren bir sağlık sertifikasına sahip olması gerekir. 14-90 gün arası bir süre içinde COVID-19 enfeksiyonu öyküsü olup gemide bulunan herkesin tıbbi bir iyileşme sertifikasına sahip olması gerekir.
 • Minimum 50.000 USD teminatlı kadar bir sigorta poliçesina sahip olunmalıdır.
 • Tayland'ın ulusal sağlık hizmeti kapsamındaki Taylandlılar ve yabancı ülkede yaşayan vatandaşları bu gereklilikten muaftır.
 • Phuket'teki SHA Plus otellerinde bir konaklama biriminde en az 7 gün kalışlı ve onaylanmış bir ödeme belgesine sahip olunması gerekir. (Daha az gune izin verilir başka bir ülkeye dönüş uçak bileti gösterildiği takdirde). Aynı zamanda test giderlerinin de ödemesi belgelenmelidir. *PSAS (thailandpsas.com) web sitesinde açıklanan COVID-19 test koşullarının incelenmesi gerekmektedir.
 • COVID-19 Aşı yada İyileşme Sertifikası
 • 18 yaş ve üzeri herkes Tayland'a seyahat etmeden en az 14 gün önce onaylanmış bir aşı ile COVID-19 için tam aşılanmalıdır.
 • Tayland'a refakatsiz seyahat eden 12-17 yaş arası yolcular, en az 1 doz onaylanmış bir aşı ile aşılanmalıdır. Ebeveynleri ile seyahat edenler bu zorunluluktan muaftır.
 • Ebeveynleriyle seyahat eden 6-11 yaş arası yolcular da bu zorunluluktan muaftır.
 • Deniz yolu ile gelenler için gemideki herkesin tamamen aşılanmış olması gerekir. Bu kuraldan, 18 yaşından küçük, ebeveynleri veya vasileri ile seyahat eden yolcular muaftır.
 • Covid-19 öyküsü olan ve tıbbi tedavi ile iyileşmiş kişiler ve hastalığı geçirdikten sonra en az 1 doz onaylanmış aşı olan yolcular COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip olması gerekmektedir.
 • Tüm yolcular kalkış noktasında, yani havayolu check-in kontuarında 'Çıkış taraması'ndan geçmeli ve gerekli kontrollerin yapılması için gerekli belgeleri görevli kişiye sunmalıdır.

İnişte ve Konaklama Sırasında Gereksinimler

Tüm yolcular giriş noktasında vücut ısısı kontrolü de dahil olmak üzere 'Giriş taraması'ndan geçmek zorundadır.

Tayland Pass QR kodunu 22 Aralık 2021'den önce almış veya 24 Aralık 2021 tarihinden itibaren planlanan seyahat tarihlerine sahip Sandbox yolcuları için, yukarıda açıklandığı gibi 'giriş taramasından' ve gerekli prosedürden geçmeleri gerekir.

22 Aralık 2021 tarihinden itibaren Tayland Pass Kartı için başvuran “Phuket Sandbox” yolcularının sadece Phuket Uluslararası Havalimanı'na direk uluslarası bir uçuşla gelmeleri gerekmektedir!!

Açıklamalar:

 • COVID-19 testinin pozitif çıktığı durumda, turist olarak ülkeye gelen yolcular uygun tıbbi tedavi için bir sağlık tesisine yönlendirilecek ve masrafları gerekli sigorta tarafından karşılanacaktır. Taylandlılar ve yabancı ülkede yaşayan vatandaşlar için ise tıbbi tedavi masrafları ulusal sağlık sigortası tarafından karşılanacaktır.
 • Test sonucu negatif olan yolcular 7 gün boyunca Sandbox destinasyonu içinde seyahat aktivitelerinin gerçekleştirebilir, ancak önceden konfirme konaklama yerlerine her gece geri dönmeleri gerekir. Başka hiçbir yerde gecelemelerine izin verilmez.
 • Tayland'daki diğer varış noktalarına yolculuğa devam etmeyi planlayan yolcular Sandbox destinasyonu içinde en az ilk 7 gece kalmalıdır. 7 geceden daha az kalinacaksa, yolcular Tayland'ı terketmeli ve başka bir ülkeye geçmelidir.
 • Tüm yolcular MorChana uygulamasını indirip yüklemeli ve COVID-19 önlem önlemleri için her zaman açık konuma getirmeli ve sonucu 5-6. Günlerde uygulamaya kaydetmelidir.

Phuket tur talepleriniz için mice@vikingturizm.com.tr adresinden destek alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Puket uçak bileti için

Kurumsal Puket Turu Seçeneklerimiz İçin Tıklayın.

BİZE ULAŞIN

Puket Seyahat Koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın