Şirketlere Özel Kurumsal Seyahat Politikası

30.06.2023 - 11:48:39

Viking Turizm Kurumsal Seyahat Danışmanlığı

39 yıldır sektörde küçük, orta ve büyük ölçekli firmalara özel kurumsal seyahat danışmanlığı hizmeti vererek kazandığımız deneyim ve tecrübeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Her kurum seyahat masrafları için belirli bir bütçe ve kurallar belirleyip, yönetmek ister. Bunun tek ölçümlenebilir ve uygulanabilir kısmı seyahat politikası, kılavuzunun şirket beklenti ve tasarruf hedefine göre oluşturulmasıdır. Seyahat zahmetli ve yorucu bir süreçtir. Biz ise sizlere bunu kolaylaştıran çözümler sunuyoruz.

Firmalar Neden Seyahat Politikası Uygular?

Seyahat politikasının asıl amacı, uygun içerikler ve uygulaması kolay çözümler sunarak, çalışanların günlük yaşamını kolaylaştırmaktır. Bunu başardığımızda, sadece uyumluluğu güçlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda seyahat edenlerin işe bağlılığını ve performansını da artırmış olacaksınız. En kısa özeti ile kurumsal seyahat politikası, bir çalışanın işveren adına bir seyahati planlarken gözeteceği kurallar ve düzenlemelerdir. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız kurumsal firmalarımız sayesinde Seyahat Politikaları konusunda sektör bazında olacak şekilde büyük deneyimler kazandık. Biz bu politikayı sizlerle aynı masada, hem şirketinizin çıkarlarını, hem de çalışanlarınızın zorlanmamasını, şikayet etmeden seyahat etmesini göz önünde bulundurarak birlikte hazırlıyoruz. Çalışan memnuniyetini de en az tasarruflar kadar ön plana çıkarmanız halinde, çalışanların seyahat politikalarına olan uyumlarının arttığını göreceksiniz.

Kurumsal Seyahat Politikasının Önemi

Seyahat politikaları veya prosedürleri her şirkete göre farklılık gösteren ancak temeline baktığınız da benzer düzenlemelerdir. Ana hatlarını birlikte belirlerken, seyahat dinamikleriniz, hali hazırda var olan kurallarınız, yeni eklemek isteyeceğiniz bizim size önerimiz olan kurallar gibi daha birçok detay ile bunu yazıya birlikte dökeceğiz. Seyahat politikası açık, net ve kolay erişilebilir olmalıdır. Ve en önemlisi politikanızın günümüz çalışanlarının beklentilerine ve hayat tarzlarına uygun olup olmadığından emin olmalıyız. Bu prosedürleri hazırlarken çalışanın güvenli bir seyahat etmesi, uçması ve konaklaması en önemli maddeler arasında yer alacaktır. Limitlere ve kısıtlamalara karar verip politikanızı ona göre şekillendiriyoruz. Bunları sizlerin de gözlemleyebilmesi için gerek online gerek bizlerin hazırladığı raporları paylaşacağız. Bu sayede sizler seyahat masraflarını azaltma yolunda ilerlemiş olacaksınız.

Kısıtlama Örnek; X kategori çalışanlar sadece Ekonomi Class ile uçabiliyorken, Y kategori çalışanların Business Class ile uçabilme hakkına sahip olması gibi. Sonrasında oluşturulan seyahat politikası şirket çalışanları ile paylaşılmalı ve anlatılmalıdır. Buradaki fikir, çalışanın şirketin ne tür harcamalar yapmak istediğini ve hangilerine izin verilmediğini buradaki amacın şirket tasarrufu için olduğunu anlamasını sağlamaktır.

İşin bundan sonraki takibi ve ihlal edilmemesine müdahale edilmesi Viking Turizm’in görevidir. Sizler de kurumsal seyahat politikası oluşturmak ve doğru bir yönetime sahip olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Şirketlere Özel Kurumsal Seyahat Politikası hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın