BAE ve Dubai Girişlerde Covid-19 gereklilikleri

09.11.2022 - 00:00:00

8 Kasım 2022 B.A.E Seyahat Kısıtlamaları Kaldırıldı

08 Kasım 2022 tarihinden itibaren BAE'ye seyahat eden yolcular için Covid-19 ile ilgili tüm kısıtlamaların kaldırıldığını bildirmek isteriz.

Artık son varış noktası olarak Dubai'ye seyahat eden yolcuların uçuşlarının kalkışından önce Covid-19 aşı sertifikalarını veya PCR testlerini sunmaları gerekmemektedir.

Dubai üzerinden transit olarak seyahat eden yolcuların, ilgili ülkenin Timatic'te belirtilen seyahat yönergelerinin şartlara uymaları gerekmektedir. Kurallar değişiklik gösterebilir; konuyla ilgili güncel bilgileri lütfen Timatic üzerinden kontrol ediniz.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

 

28 Şubat 2022 Dubai Seyahat Kısıtlamaları Güncel Haberler

Dubai'ye seyahat eden tam aşılı yolcular için artık PCR testi zorunlu olmayacak!

Gereklilikler şöyle:

* Yaptırılmış olan aşıların, Dünya Sağlık Örgütü veya Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Otoriteleri tarafından onaylanmış aşılar listesinde yer alması gerekmektedir.

* Yolcuların, uçuştan önce ve Dubai'ye varışta QR kodlu aşı sertifikalarını İngilizce veya Arapça dillerinde basılı veya digital olarak teslim etmeleri gerekmektedir.

* Onaylı aşılarla ilgili bilgiyi aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden alabilirsiniz.

https://covid19.trackvaccines.org/agency/who/

https://u.ae/en/information-and-services/justice-safety-and-the-law/handling-the-covid-19-outbreak/vaccines-against-covid-19-in-the-uae

Tam Aşılı Olmayan Kişiler Dubai'ye Nasıl Seyahat Edebilir?

> Tam doz aşısını tamamlamamış olan veye aşısız yolcuların, uçuşa kabullerinden önce ve Dubai'ye varışta, uçuşa kabullerinden en fazla 48 saat öncesinde yaptırmış oldukları SARS‑COV‑2 viral RNA'yı hedefleyen COVID-19 PCR negatif test sonucunu QR kodlu ve sertifikalı bir kurum tarafından onaylanmış, İngilizce veya Arapça dillerinde düzenlenmiş ve basılı veya digital olarak teslim etmeleri gerekmektedir. Antikor testleri ve evde test kitleri dahil olmak üzere diğer test sonuçları Dubai'de kabul edilmemektedir.

> Son bir (1) ay içinde Covid-19 geçirmiş olan yolcuların (iyileşme ve Dubai'ye varış tarihlerini arasındaki süreyi kapsar), yetkili bir kurum tarafından verilen QR kodlu basılı İngilizce veya Arapça dillerinde Coronavirus SARS COVID-19 geçirmiş olduklarını beyan eden sağlık sertifikalarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

> Yolcular, yetkililer tarafından talep edildiği taktirde Dubai'ye varışlarında PCR testine tabi tutulabilecekler ve test sonuçlarının negatif çıkmasına kadar olan sürede kendilerini Dubai'de ikamet ettikleri yerden ayrılmamak şartı ile karantinaya alacaklardır. Test sonuçlarının pozitif çıkması halinde yolcular, Dubai Sağlık Otoriteleri tarafından bilgilendirilerek, belirlenmiş yönergelere uyacaklardır.

> B.A.E vatandaşları ve 1.derece akrabaları bu uygulamanın dışında olup, sadece Dubai'ye varışta havalimanında PCR testine tabi tutulacaklardır.

> 12 yaş altında olan çocuklar bu uygulamaya dahil değildir.

Dubai Üzerinden Seyahat Eden Transit Yolcular

Dubai üzerinden seyahat eden transit yolcular ise seyahat ettikleri ülkenin COVID-19 kurallarına tabi olacaklardır.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ülkelere Giriş Formları yazımızı okumak için tıklayın

2 Şubat 2022 Dubai Seyahat Kısıtlamaları Güncel Haberler

https://www.vikingturizm.com.tr/covid-19/dubai-havalimani-covid-19-test-uygulamalari-hakknda-onemli-bilgi-guncellemesi

1. Negatif sonuçla zorunlu PCR Testi (96 saat geçerli):

• Dubai'ye seyahat eden tüm yolcular negatif bir Covid-19 PCR test sertifikasına sahip olmalıdır (İngilizce veya Arapça). Bu, BAE oturumu olanları, turistlerive Dubai'den bağlantılı uçuşu olan tüm yolcuları içerir. 12 yaş altı çocuklar ve orta veya ağır engeli olan yolcular bu testten muaftır.

• BAE vatandaşlarının DXB'ye gelmeden önce PCR testi yapmaları gerekmez ve yalnızca ülkeye varışta test yapılır.

2. COVID19 - DXB Smart Uygulaması iOS-Android'i indirilmelidir.

 

3. Sağlık Beyanı Formunu ve Karantina Taahhüt Formu doldurulmalıdır.

• Aktarmalı uçuşu olan yolcular da dahil olmak üzere Dubai'ye gelen tüm yolcular, diğer yolcuların herhangi bir semptomdan uzak durmasını sağlamak amacıylaayrılmadan önce sağlık beyanı formunu doldurmalıdır.

• Yolcunun ayrıca, Dubai nihai varış yeri ise, kabinde dağıtılan karantina taahhüt formunu (tüm karantina ve tedavi masraflarını üstlenmek için) doldurmalıve bu formu varışta Dubai Sağlık Otoritesi personeline teslim etmelidir.

4. Zorunlu Sağlık Sigortası

• Yolcu BAE'de kullanım için geçerli bir sağlık sigortasına sahip olmalı ve Covid-19 pozitif test edilmesi durumunda ortaya çıkan masrafları karşılayacakşekilde olmalıdır. Bu, Dubai'ye giren veya Dubai'den bağlantısı olan tüm yabancı uyruklu yolcular için gereklidir. BAE oturum izni olanlar için gerekmemektedir.

5. İkamet vizesi sahiplerinin girişine ilişkin ilgili makamların onayı

• Dubai'ye geri dönen Dubai ikamet vizesi sahiplerinin İkamet ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nden (GDRFA) iade onayı almaları gerekir.

• Dubai tarafından verilen oturum vizesine sahip olanlar için: Yolcu uçak rezervasyonunu yapmadan önce İkamet ve Dış İşleri Genel Müdürlüğü (GDRFA) websitesinden onay almalıdır.

• Diğer Emirlikler tarafından verilmiş oturum vizesine sahip olanlar için: yolcu uçak rezervasyonunu yapmadan önce Federal Kimlik ve Vatandaşlık Otoritesiweb sitesinden onay almalıdır.

Seyahat öncesi güncel durumu seyahat danışmanlarımız ile kontrol ediniz.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Dubai uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

BAE ve Dubai Girişlerde Covid-19 gereklilikleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın