BAE ve Dubai Girişlerde Covid-19 gereklilikleri

14.10.2020 - 00:00:00 / 30.11.2021 - 12:50:31

Güncel bilgi için link : 1 Şubat 2021 itibariyle:

https://www.vikingturizm.com.tr/covid-19/dubai-havalimani-covid-19-test-uygulamalari-hakknda-onemli-bilgi-guncellemesi

1. Negatif sonuçla zorunlu PCR Testi (96 saat geçerli):

• Dubai'ye seyahat eden tüm yolcular negatif bir Covid-19 PCR test sertifikasına sahip olmalıdır (İngilizce veya Arapça). Bu, BAE oturumu olanları, turistlerive Dubai'den bağlantılı uçuşu olan tüm yolcuları içerir. 12 yaş altı çocuklar ve orta veya ağır engeli olan yolcular bu testten muaftır.

• BAE vatandaşlarının DXB'ye gelmeden önce PCR testi yapmaları gerekmez ve yalnızca ülkeye varışta test yapılır.

2. COVID19 - DXB Smart Uygulaması iOS-Android'i indirilmelidir.

3. Sağlık Beyanı Formunu ve Karantina Taahhüt Formu doldurulmalıdır.

• Aktarmalı uçuşu olan yolcular da dahil olmak üzere Dubai'ye gelen tüm yolcular, diğer yolcuların herhangi bir semptomdan uzak durmasını sağlamak amacıylaayrılmadan önce sağlık beyanı formunu doldurmalıdır.

• Yolcunun ayrıca, Dubai nihai varış yeri ise, kabinde dağıtılan karantina taahhüt formunu (tüm karantina ve tedavi masraflarını üstlenmek için) doldurmalıve bu formu varışta Dubai Sağlık Otoritesi personeline teslim etmelidir.

4. Zorunlu Sağlık Sigortası

• Yolcu BAE'de kullanım için geçerli bir sağlık sigortasına sahip olmalı ve Covid-19 pozitif test edilmesi durumunda ortaya çıkan masrafları karşılayacakşekilde olmalıdır. Bu, Dubai'ye giren veya Dubai'den bağlantısı olan tüm yabancı uyruklu yolcular için gereklidir. BAE oturum izni olanlar için gerekmemektedir.

5. İkamet vizesi sahiplerinin girişine ilişkin ilgili makamların onayı

• Dubai'ye geri dönen Dubai ikamet vizesi sahiplerinin İkamet ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nden (GDRFA) iade onayı almaları gerekir.

• Dubai tarafından verilen oturum vizesine sahip olanlar için: Yolcu uçak rezervasyonunu yapmadan önce İkamet ve Dış İşleri Genel Müdürlüğü (GDRFA) websitesinden onay almalıdır.

• Diğer Emirlikler tarafından verilmiş oturum vizesine sahip olanlar için: yolcu uçak rezervasyonunu yapmadan önce Federal Kimlik ve Vatandaşlık Otoritesiweb sitesinden onay almalıdır.

Seyahat öncesi güncel durumu seyahat danışmanlarımız ile kontrol ediniz.

BİZE ULAŞIN

BAE ve Dubai Girişlerde Covid-19 gereklilikleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın