Güney Kore giriş Kısıtlamaları hakkında

17.02.2021 - 00:00:00

Güncelleme 19 Şubat 2021

Güney Kore karantina ofisinden alınan bilgiye göre, 24 Şubat 2021 itibarıyla Güney Kore’ye seyahat edecek tüm yolcular (GüneyKore vatandaşları dahil, Güney Kore vatandaşları için karantina istisna belgesi olan insani yardım veya resmi görevli personel hariç) PCR testyaptırmak zorundadır.

Test yaptırmayan Güney Kore vatandaşları devletin tahsis ettiği tesislerde 14 gün karantinada kalmalı ve karantina tesis ücretinide kendisi ödemek zorundadır.

 


 

1. 5 Nisan ve öncesinde düzenlenmiş olan kısa süreli vizeler (C-1 ve C-3) artık geçerli değildir.

2. Sıralanmış ülkelerin normal pasaportlu yolcularının vize muafiyetleri askıya alınmıştır.

Antigua ve Barbuda, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Bahamalar, Bahreyn, Belçika, Bosna Hersek, Botsvana, Brezilya, Brezilya, Darussalam, Bulgaristan,Kanada, Kıbrıs, Kolombıya, Kosta Cumhuriyeti, Kuzey Cumhuriyeti, Ekvador, El salvador, Estonya, Eswatini (Swazıland), Fıjı, Finlandiya, Fransa, Almanya,Yunanistan, Grenada, Guatemala, Haiti, Honduras, Macaristan, Izlanda, İsrail, İtalya, Jamaica, Kazakistan, Kırıbatı, Kuvadi, Liechtenstein, Litvanya,Lüksemburg, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusya Fed., Samoa, Suudi Arabistan, Sırbistan, Seychelles, Singapur, Slovakya, Solomon Adası, GüneyAfrika, Ispanya, St. lucıa, Surıname, İsveç, İsviçre, Tayland, Tonga, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkiye, Tuvalu, Birleşik Arap Emirlikleri ve Uruguay,Malaysia, Marshall Adası, Mauiıtius, Mikronezya (Federe DEVLETLERİ) Yeni Zelanda, Norveç, Umman, Panama, Paraguay, Peru.

- Kabin ekibi için geçerli değildir.

- Apec Business Travel kartlı yolcular icin geçerli değildir.

- Diplomatik ya da resmi servis pasaportlu yolcular için geçerli değildir.

3 .Japonya vatandaşlarının vize muafiyetleri askıya alınmıştır.

4. Çin Taipei normal pasaportlu yolcular ( kapak üzerinde : Çin Cumhuriyeti Taiwan ) için olan vize muafiyeti askıya alınmıştır.

5. Hong Kong ( SAR China ) pasaportlu yolcuların vize muafiyeti askıya alınmıştır.

6. Macao ( SAR China ) pasaportlu yolcuların vize muafiyeti askıya alınmıştır.

7. Tüm yolcular 14 gun karantinaya ve gelişlerini takip eden 3 gün içinde PCR test yaptırmaya zorunludurlar.

Bu, uçuştan önce Kore Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu tarafindan düzenlenmiş olan izolasyon muafiyet sertifikasi olan yolculara uygulanmaz. VarışlarındaCovid-19 testi yapılır ve negatif test sonuçları çıkana kadar, belirlenmiş olan karantina tesislerinde 1 veya 2 gün konaklarlar.

8. Varışta, sağlık deklarasyon formu ve özel karantina beyan formu, karantina masasına teslim edilmelidir.

9. Incheon ( ICN ) Havalimanı'na tüm uçuşlar 05:00 ve 20:00 saat aralığında varmış olmalıdır.

10. 01JUN20 tarihinden sonra Güney Kore Cumhuriyeti'nden çıkış yapmıs olan "re-entry permit" izinli yolcular, geri dönüşlerinde, ucuşlarından 72 saatönce düzenlenmiş Covid-19 sağlık raporu almalıdırlar. Rapor İngilizce ya da Korece olmalıdır.

Bu durum diplomatlar ( A1 ), devlet görevlileri (A2, A3), yurt dışında ikamet eden Koreli yolcular ( F4 ) icin geçerli değildir.

Tani muafiyet formu olan yolcular icin geçerli değildir.

Kore vatandası yolcular için geçerli değildir.

11. 24 saatten fazla süreli transit yolcular kabul edilmez.

12. Moğolistan vatandaşı yolcular, Mogolistan'dan çıkış yapmış ya da Moğolistan'a gidiyorlarsa, transit olarak kabul edilmezler.

• Kabin ekibi için geçerli değildir.

13. Tayland vatandaşı yolcuların Tayland seyahatlerine transit olarak izin verilmez.

• Kabin ekibi için geçerli değildir.

14. Mısır, Sudan, Suriye ve Yemen vatandaşı yolcuların transit seyahatlerine izin verilmez.

• Bu durum diplomatik ya da servis pasaportuna haiz Mısır vatandaşlarına uygulanmaz.

15. Süresi bitmiş pasaportunda vizesi olan yolcular, basılmış olan " Visa Grant Notice" belgesini ve süresi dolmuş pasaportu, varışlarına müteakip, göçmenburosuna ibraz etmek zorundadırlar.

16. Geçmis 14 gun içinde Bangladeş, Kazakistan, Kırgızistan, Nepal ya da Filipinler'de bulunmuş olan yolcuların, ucuştan 48 saat önce düzenlenmiş negatifCovid-19 PCR test sonuçları olmalıdır. Ilgili belge İngilizce ya da Korece düzenlenmiş olmalıdır.

Kore vatandaşı yolcular için geçerli değildir.

17. Geçmiş 14 gün içinde Özbekistan'da bulunmuş olan yolcuların, ucuştan 48 saat önce düzenlenmiş negatif Covid-19 PCR test sonuçları olmalıdır. İlgilibelge İngilizce ya da Korece düzenlenmiş olmalıdır. Test, Kore No 1 Labaratuarda yapılmış olmalıdır.

Kore vatandaşı yolcular icin geçerli değildir.

18. Vizesi olan Seaman(denizci) yolcuların, ucuştan 48 saat önce düzenlenmiş negatif Covid-19 PCR test sonuçları olmalıdır. İlgili belge İngilizce ya daKorece düzenlenmiş olmalıdır. İlgili belgenin 2 kopya halinde bulundurulması gerekmektedir.

BİZE ULAŞIN

Güney Kore giriş Kısıtlamaları hakkında hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın