FIFA Dünya Kupası Taraftar Giriş İzinleri

21.10.2022 - 06:24:17

'2022 yılında FIFA Dünya Kupası'nın 22. maçı düzenlenecek. Bu heyecan dolu zaman yaklaştıkça futbolu yakından takip edenler için daha da merak konusu olmaya başladı. Her zaman yaz aylarında gerçekleştirilen Dünya Kupası, diğer yıllardan farklı olarak bu kez geç başlayacak. Fulbolseverlerin merakla beklediği Dünya Kupası Maçları hakkında son gelişmeleri ve ulaşım hakkında size kolaylık sağlayacak bazı bilgileri içeriğimizde topladık. İçeriğimizin devamında bu müsabaka için taraftar izinleri de görmüş olacaksınız.

2022 Dünya Kupası Maçları Ne Zaman?

Dünya Kupası futbol müsabakası, 21 Kasım - 18 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. Turnuva, 21 Kasım 2022 tarihinde, TSİ 13.00'da, Havr şehrinde ev sahibi Katar'ın Ekvador ile oynayacağı maç ile başlayacak ve 18 Aralık 2022 tarihinde, TSİ 18.00'da, Lusail şehrinde oynanacak olan final maçı ile sona erecek. Katar'ın ev sahipliğinde gerçekleşecek turnuvada maçlar 5 farklı şehirde ve 8 farklı stadyumda oynanacak.

2022 Dünya Kupası Taraftar Giriş İzinleri

Katar Sivil Havacılık Otoritesi Katar'da düzenlenecek FIFA Dünya Kupası Katar 2022 futbol müsabakalarını izlemek üzere ülkeye seyahat etmek isteyen taraftarların kendileri için düzenlenmiş Hayya Entry Permit ile uçuşlara kabul edilebilecek.

Aşağıdaki PDF dosyasında detayları gösterilen bu özel izin için aşağıda belirtilen noktalara dikkat edilerek yolcu kabulü yapılacak.

*Ekte örnek görüntüleri bulunan Hayya Entry Permit üzerinde yer alan karekod taranarak, iznin geçerliliği kontrol edilecek.

*İzin üzerindeki başvuru durumu ''Onaylı'' olarak gözükmelidir.

*İzin üzerinde bulunan pasaport ve kişisel bilgilerin, yolcunun pasaportunda bulunan bilgiler ile bire bir aynı olması gerekiyor.

*Hayya Entry Permit çok girişli olarak kullanılabilir olup 1 Kasım - 23 Aralık 2022 tarihleri arasında geçerli olacaktır.

*FIFA Dünya Kupası Katar 2022 futbol müsabakalarını izlemek üzere ülkeye seyahat etmek isteyen taraftarlar, Hayya Entry Permit ile Katar'a vizeden muaf olarak giriş yapabilecekler.

*Hayya Entry Permit ile seyahat edecek yolcuların varış seferlerinden maksimum 48 saat önce alınmış negatif sonuçlu PCR veya maksimum 24 saat önce alınmış negatif sonuçlu Antijen testi sunmaları gerekiyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için 0212 334 2600 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

FIFA Dünya Kupası Taraftar Giriş İzinleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın