Almanya Covid-19 Donemi Ülke giriş Şartları Güncellendi

16.08.2021 - 17:00:00

16 Ağustos 2021 Güncelleme:

Türkiye, 17.08.2021 salı günü itibarıyla geçerli olmak üzere, Alman resmi Robert Koch Enstitüsü (RKI)'nin HIGH-RISK AREA listesine eklenmiştir. Buna göre son 10 gün içinde Türkiye'de bulunmuş ve 17.08.2021 tarihi itibarıyla Almanya'ya seyahat edecek yolcularımız, uçuşlarından 3 gün öncesi itibarıyla Online Form doldurulup, kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Online Form kayıdı tüm yaştaki yolcular için oluşturulmalıdır. 12 yaştan küçük çocuklar için bu hususta bir istisna bulunmamaktadır.

Online Formun doldurulması sonrasında sistem tarafından yolcularımıza otomatik olarak gönderilen Form ID numarası check-in işlemleri esnasında personele ibraz edilmesi gerekmektedir.

Dolayısıyla 17.08.2021 salı günü itibarıyla Türkiye çıkışlı Almanya'ya seyahat edecek ortak yolcularımızın Online Form doldurma zorunluluğu hususunda tarafınızca bilgilendirilmelerini rica ederiz.

Almanya'nın güncel Covid-19 seyahat şartları:

ØAlmanya'ya seyahat edecek 12 yaş ve üzeri yolcularımız, uçuştan önce,negatif Covid-19 test raporu veya Covid-19 aşı sertifikası veya Covid-19 hastalıktan iyileşme kanıtlardan birini sağlamak ile yükümlüdürler.

ØCovid-19 test kanıtı:

Yetkilendirilmiş laboratuvarlar tarafından WHO standartlarında düzenlenmiş negatif sonuçlu Antijen ve PCR testleri Paul-Ehrlich Entitüsünün sayfasında yer alan bir aşı maddesi uygulanmış olmalı.

Bu aşı maddesinin gerektirdiği sayıdaki aşı dozların tümü uygulanarak aşılama tamamlanmış olmalı.

Son doz aşı ile tamamlanan aşılama üzerinden en az 14 gün geçmiş olmalıdır.

ØCovid-19 hastalığından iyileşme kanıtı:

Daha önce Covid-19 hastalığını geçirmiş ve artık hastalık belirtisi olmayan yolcular, en az 28 gün önce ve en fazla 6 ay önce yapılmış pozitif PCR test raporunu sunmalılar.

ØTüm kanıtlar Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca dillerinde elektronik veya fiziki belge olarak ibraz edilmelidir.

HIGH-RISK AREA veVARIANTS OF CONCERN olarak belirlenen bölgelerin birisinde son 10 gün içinde bulunmuş Almanya'ya seyahat edecek yolcularımız ayrıca Online Form doldurup, kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Online Form kayıdı tüm yaştaki yolcular için oluşturulmalıdır. 12 yaştan küçük çocuklar için bu hususta bir istisna bulunmamaktadır.

ØOnline Formun doldurulması sonrasında sistem tarafından yolcularımıza otomatik olarak gönderilen Form ID numarası check-in işlemleri esnasında personele ibraz edilmesi gerekmektedir.

ØSon 10 gün içinde HIGH-RISK AREA bölgesinde bulunmuş Covid-19 aşılamasını tamamlamış veya Covid-19 hastalığını geçirmiş yolcular, Almanya´ya varışlarında yukarıda belirtilen kriterlere uygun geçerli kanıtlarınıwww.einreiseanmeldung.de sayfasına yükleyip veya bağlı bulundukları sağlık dairesine gönderdikten sonra, test olma ve karantinaya girme zorunlulukları bulunmamaktadır. İlgili kanıt hemen, istisnai olarak en geç 24 saat içinde, iletilmelidir. Kanıtın gönderilmesine kadar karantinada kalınması gerekmektedir.

ØSon 10 gün içinde VARIANTS OF CONCERN bölgelerinde bulunmuş yolcular için geçerli olan şartlar:

Sadece Alman vatandaşı veya Almanya'da ikameti ve oturum müsaadesine sahip olan yolcular ve bu yolcuların eşleri ve reşit olmayan çocukları Almanya varışlı olarak taşınabilmektedir.

Uçuş öncesi negatif Covid-19 test raporu ibraz etmek zorundadırlar. Bu yolculardan aşı sertifikası veya hastalıktan iyileşme kanıtları kabul edilmemektedir. PCR testin numune verilişi itibarıyla Almanya varışta 72 saati, antijen test için 24 saati geçmiyor olmalı.

Almanya'da karantinaya girmeleri zorunludur.

ØCovid-19 kapsamında Almanya'ya girişte dikkate alınması gereken şartların detaylarına ''Koronavirüs düzenlemeleri'' bilgilendirme dokümanından, Almanya İçişleri Bakanlığı, Alman Sağlık Bakanlığı ve eyaletlerinwebsitelerinden erişebilirsiniz.

En ucuz Almanya Uçak Bileti www.sonfiyat.com da

 

24 Mayıs 2021

Almanya'ya seyahat öncesi incelenmesi gereken Bazı Önemli linkler:

6 Yaş üzeri tüm yolcular, uçuştan önce, negatif Covid-19 test raporu veya Covid-19 aşı sertifikası veya Covid-19 hastalıktan iyileşme kanıtlardan birini sağlamak ile yükümlüdürler.

Covid-19 test kanıtı: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html)

Covid-19 aşı kanıtı: www.pei.de/impfstoffe/Covid-19

Covid-19 hastalığından iyileşme kanıtı: WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE

Alman Sağlık Bakanlığın Yolcu Bilgilendirmesi: WWW.RKI.DE/COVID-19-BMG-MERKBLATT

Almanya Sağlık Bakanlığı Corona Genelgesi: WWW.BUNDESGESUNDHEITSMINISTERIUM.DE/CORONAEINREISEV

Riskli, yüksek riskli veya VARIANTS OF CONCERN (endişeli mutasyon) bölgeler: WWW.RKI.DE/COVID-19-RISIKOGEBIETE

Almanya Online Giriş Formu: WWW.EINREISEANMELDUNG.DE

İstinai durumlarda kullanılabilecek Almanya Online Giriş Form yerine yedek kağıt formu: WWW.RKI.DE/COVID-19-ERSATZMITTEILUNG

12 Nisan 2021

Almanya'ya Seyahat Edecek Yolcularımızın Dikkatine,

*Almanya'ya seyahat edecek 6 yaş ve üzeri yolcular, uçuş öncesinde numune verilişinden itibaren 48 saatten eski olmayacak negatif PCR test raporlarınıAlmanya varışında görevli personele ibraz etmek zorundadırlar.

*Geçerli negatif COVID testi olmayan yolcular uçuşa kabul edilememektedir.

*Test, Dünya Sağlık Örgütü'nün tavsiyelerine uygun spesifikasyonlara sahip bir PCR testi olmalı ve Almanya'ya girişte 48 saatten eski olmamalıdır.

Almanya Otoritelerince kabul edilen test metodları https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html sayfasında yer almaktadır.

*Test raporu Almanca, İngilizce veya Fransızca dillerinde mobil cihazda elektronik belge veya kağıda basılı olarak sunulmalıdır.

*Federal Polis varışta kontroller yapacağından, yolcular Almanya'ya girerken negatif test raporlarını ibraz etmek zorundadırlar.

*Almanya'ya "RISK AREA, HIGH RISK AREA ve AREA OF VIRUS VARIANTS" olarak sınıflandırılan bölgelerden seyahat eden veya son 10 günde bu bölgelerin birisindebulunmuş tüm yolcuların için Online Form doldurma ve karantina zorunluluğu devametmektedir.

*Online Formun doldurulması sonrasında sistem tarafından yolcularımıza otomatik olarak gönderilen QR kodu check-in işlemleri esnasında personele ibrazedilmesi gerekmektedir.

*Güncel bilgiler için www.rki.de/covid-19-risikogebiete adresini düzenli olarak kontrol ediniz!

*Covid-19 kapsamında Almanya'ya girişte dikkate alınması gereken şartların detaylarına "Regulations for persons entering Germany" bilgilendirme dokümanından eyaletlerin Covid giriş yönetmeliklerine buradan erişebilirsiniz: https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona-bundeslaender-1745198 Dokümanda ve yönetmeliklerde yer alan kuralların incelenerek gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Sağlıklı uçuşlar dileriz.

Saygılarımızla,

______________________________________

________________________________________________________

Important information for passengers traveling to Germany:

*All passengers aged 6 and over traveling to Germany must present a negative PCR test before their departure. When entering Germany, the test must notbe older than 48 hours.

*Transport is not possible without a negative test certificate.

*The test must be a PCR test that meets the criteria recommended by the WHO and must not be older than 48 hours when entering Germany.

*The test methods recognized by the German authorities are set out on the RKI website: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html

*The test evidence must be provided on paper or in an electronic document in German, English or French.

*Since the negative test certificate is checked by the federal police upon entry, it must be kept ready when entering Germany.

*For people who travel to Germany and have stayed in a risk area, high-risk area or virus variant area in the last 10 days, the digital registration obligation(www.einreiseanmeldung.de) before departure to Germany and the basic quarantine obligation after arrival in Germany still applies.

*The QR code received after successful registration has to be shown at the check-in counter.

*Please inquire about the new regulations on the website: www.rki.de/covid-19-risikogebiete

*The regulations to be observed when entering Germany in connection with Covid-19 can be found in the leaflet "Regulations for people entering Germany"(please click here) and in the entry regulations of the federal states https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona-bundeslaender-1745198.

We wish you a pleasant flight!

BİZE ULAŞIN

Almanya Covid-19 Donemi Ülke giriş Şartları Güncellendi hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın