Somali Seyahat Kısıtlamaları

07.11.2022 - 12:30:00

Güncel Somali Seyahat Kısıtlamaları

26 Ekim 2022 tarihinden itibaren, Somali-MGQ için COVID-19 kısıtlamaları kaldırılmıştır.

Planladığınız tüm seyahatleriniz için yanınızdayız. 0212 334 2600 numaralı hattımızdan seyahatinize dair tüm sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Somali'ye giriş ve Somali'den çıkış yapacak tüm yolcularımızın;


-Tüm yolcuların maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları zorunludur.


-12 yas altındaki çocuklar PCR uygulamasından muaftırlar.


-Aşısı olmayan tüm yolcuların, uçuş saatinden son 72 saat içinde alınmış orijinal Covid-19 test raporuna sahip olmaları gereklidir.


-Uluslararası geçerliliği olan ve kabul edilen aşılardan birini tam olarak almış olan yolcularımız, yetkili makamlardan aldıkları orijinal sertifika ya da aşı kartlarını ibraz etmeleri durumunda PCR Testi uygulamasından muaftırlar.


NB; Orjinal sertifika ya da aşı kartlarını QR Kodları olmalıdır.


NOT: Vatandaşlara, devlet tarafından verilen Sağlık aplikasyonlarındaki tanımlı ''aşı ve QR code''da geçerlidir.


-Somali'den çıkış yapacak tüm yolcuların, gideceği ülkenin seyahat ve sağlık kurallarına uymaları gerekmektedir.


-Gelişlerinde Covid-19 şüphesi taşıyan yolcuların yapılacak olan testlerde sonuçlarının pozitif çıkması durumunda, yolcuların PCR ve karantina masraflarını kendileri karşılamaları gerekmektedir

---------

24.12.2021

Somali seyahat kısıtlamaları güncellendi. Haberimizin devamını okuyarak seyahatlerinizi kurallara uygun olacak şekilde planlayabilirsiniz.

Havayollarıyla Somali'ye gelecek ve gidecek olan kişiler için;

-Tüm yolcuların uçuşlarından son 72 saat öncesindeki zaman diliminde alınmış Qr kodlu PCR negatif testi sunmaları gerekmektedir.

-Tüm yolcular maske takmalı ve sosyal mesafe bırakmalıdır.

-Son 14 gün içinde yüksek riskli bölgelerde bulunan yolcuların, 14 gün boyunca kendi adreslerinde karantinada bulunmaları gerekmektedir. Ancak gerekli full aşıları olan yolcular bu karantinadan muaftırlar.

-Somali'den çıkış yapacak tüm yolcuların PCR testlerinin doğruluğu sistemlerden kontrol edilecektir.

-Tüm havayolları, Covid-19 önleme ve kontrollerinin uygulanmasını sağlamalı, tüm yolcuların maske kullanmalarını sağlamalıdır.

-PCR testi olmadan gelen Somali vatandaşları kendilerini 14 gün boyunca karantinada tutacaklardır ve/veya PCR negatif test sunarak karantinadan muaf olacaklardır.

-Yabancı uyruklu yolcuların PCR negatif testi teslim etmeleri zorunludur. Test sonucunu teslim etmeyen yolcular, aynı seferle geriye gönderileceklerdir (INAD).

-Havaalanındaki tüm devlet kurumları, gelen ve giden tüm yolculara gerekli arındırılmış ortamları sağlamak için koordineli olarak hareket etmelidir.

-12 yaş ve altındaki çocuklar için Covid-19 PCR Testi gerekmemektedir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Mogadishu uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Somali Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın