Polonya Seyahatlerinde Covid-19 Uygulamaları

28.03.2022 - 23:00:00

Polonya'ya girişte uygulanan Polonya Covid-19 seyahat kısıtlamaları kaldırılmıştır.

28.03.21 tarihinden itibaren aşı ve test sorulmayacaktır.

Sağlık kuruluşları (Hastane/Eczane vs ) haricinde havalimanı ve toplu taşımalarda maske uygulaması kaldırılmıştır.

--------

16 Şubat 2022

Polonya Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. Polonya seyahati öncesi dikkat etmeniz gerek konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz. Aşılanmamış yolcular, karantinaya girmemek için kalkıştan 48 saat öncesi alınmış negatif COVID-19 test sonuçlarını sunmalıdır.

Geçerli bir COVID-19 test sonucu olmadan gelen yolcuların Polonya'ya girmesine izin verilecektir ancak varışta 10 gün karantinaya girmeleri gerekmektedir.

  • Muafiyet : COVID-19'a karşı aşılanmış yetişkinlerin gözetiminde seyahat eden 12 yaşından küçük çocuklar

En geç 6 ay önce COVID-19 ile enfekte olduklarını doğrulayan Lehçe veya İngilizce düzenlenmiş bir belgeye sahip yolcular.

Aşı sürecini tamamlayan yolcular: (14 gün sonra aşılarını tamamlamış olarak kabul edilir, kabul edilen aşılar Biontech Pfizer/Moderna/Astra Zaneca /Johnson-Janssen (bir doz)/Novavax)

Yolcular, son aşı dozunun veya hatırlatma aşısının uygulanmasının üzerinden 270 gün geçmemişse AB Dijital Sertifikası aracılığıyla belge sunma seçeneğine sahiptir. Aşılanmış yolcular, Polonya'ya varıştan en fazla 24 saat önce alınmış negatif bir COVID-19 RT-PCR veya antijen testi sonucuna sahip olmalıdır.

Her yolcu Zorunlu yolcu takip formunun doldurması gerekiyor.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Polonya Seyahatlerinde Covid-19 Uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın