Rusya Seyahat Kısıtlamalarını Kaldırdı

25.10.2022 - 05:39:38

İçeriğimizde Rusya seyahat kısıtlamaları kalktı haberine dair detaylar bulacaksınız. Covid 19 vakalarının artması ile birçok ülke bazı seyahat kısıtlamaları getirmişti. Bu kısıtlamalar dahilinde her ülkeye girişte bazı zorunluluklar bulunuyordu. Seyahat etmek artık birçok evrak ve düzen gerektiriyordu. Dolayısıyla zorlaşmıştı.

Ancak Covid 19 vakalarının azalması ve hastalığın kontrol altına alınması ile yeni normal düzene geçtik ve seyahat kısıtlamaları biraz daha esnedi. Şimdi ise belirli bazı ülkelerde seyahat kısıtlamaları tamamen kalktı. Rusya da bu ülkelerden birisi. Rusya seyahat kısıtlamaları kalktı haberimizin devamında şöyle açıklamalar bulunuyor;

  • Rusya Federasyonu Hükümeti'nin kararına göre, 21 Ekim 2022'den itibaren transit seyahat dahil olmak üzere yabancı vatandaşlar ve Rusya Federasyonu vatandaşları için yurtdışından varış (on-arrival) PCR testi şartı iptal edilmiştir.
  • Rusya Federasyonu topraklarına varıştan en az iki takvim günü önce alınan polimeraz zincir reaksiyonu (polymerase chain reaction - PCR) ile COVID-19 için bir materyalin laboratuvar testinin negatif sonucu koşulu kaldırılmıştır.
  • Rusya Federasyonu vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları için Rusya Federasyonu'na giriş için anket doldurma zorunluluğu devam etmektedir.

Detaylı bilgi için 0212 334 2600 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

 

BİZE ULAŞIN

Rusya Seyahat Kısıtlamalarını Kaldırdı hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın