Türkiye Cumhuriyeti Elektronik Vize Başvuru Sistemi "E-vize" uygulaması

25.04.2013 - 00:00:00

Sayın Müşterimiz,
Yurtdışından ülkemize gelecek ziyaretcileriniz için daha önce sınır kapılarında "bandrol" veya "kaşe" ile verilen vizelerin yerini alan Türkiye Cumhuriyeti Elektronik Vize Başvuru Sistemi "E-vize" uygulaması başlamıştır.
www.evisa.gov.tr adresinden yapılabilen başvurular; başvuru sahiplerine gerekli bilgileri girmek ve ödemelerini kredi kartı ile yapmak suretiyle vizelerini elektronik olarak alabilmelerini sağlamaktadır.
Başvurunun başarıyla tamamlanmasının ardından e-Vizeler kişinin e-posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahiplerinin e-Vizelerinin çıktısını alarak havayolları ve gümrük yetkililerine göstermeleri ve seyahatlerinin sonuna kadar muhafaza etmeleri gerekmektedir.
E-vize Türkiye'ye turistik veya ticari amaçlar dışında (çalışma, öğrencilik vb.) yapılacak seyahatler için geçerli değildir. Bu tür vize başvurularının dış temsilciliklerimiz aracılığıyla yapılması gerekmektedir.
Bilgilerinize sunarız.>

Saygılarımızla
Viking Turizm

BİZE ULAŞIN

Türkiye Cumhuriyeti Elektronik Vize Başvuru Sistemi "E-vize" uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın