İsveç Seyahat Kısıtlamaları

26.01.2022 - 06:05:16

İsveç Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. İsveç seyahati öncesi dikkat etmeniz gerek konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

21 Ocak 2022 tarihinden itibaren, İsveç'e seyahatlerde negatif COVID-19 testi ibraz edilmesi zorunluluğu kaldırılmış olup, Türkiye'den İsveç'e, turistik amaçlı ziyaretlerde dahil olmak üzere, seyahat edecek Türk vatandaşlarının;

* Geçerli bir vizeye sahip olmaları ya da vizeden muaf bir pasaport türüne sahip olmaları, ve aynı zamanda;

* AB/ DSÖ onaylı (Ülkemizde halihazırda tatbik edilen Pfizer- BioNTech ve Sinovac-CoronaVac aşıları bu kategoriye girmektedir) iki doz aşının, son dozunun 14 gün önce yapıldığını belgeleyen ilgili Türk makamları tarafından tanzim edilmiş ve AB Dijital Covid Sertifikasına denkliği bulunan aşı sertifikasına sahip olmaları halinde, halihazırda uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf olarak seyahat edebileceklerdir.

Aşı sertifikasına sahip olmayan kişiler için uygulanan mevcut seyahat kısıtlamaları devam etmekte olup, kısıtlamalar ve muafiyetlere ilişkin bilgiye buradaki linkten ulaşılabilirsiniz.

Bununla birlikte, vize uygulamaları ve seyahat kısıtlamalarından bağımsız olarak, İsveç'e girişlerde her türlü takdir ve yetki İsveç Sınır Polisi'ne aittir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Stockholm uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

İsveç Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın