İsviçre PCR Test Uygulamalari

06.04.2022 - 10:00:00

İsviçre koronavirus kısıtlamaları 16/02/2022 itibari ile kaldırılmıştır.


17/02/2022 tarihinden itibaren yolcular test, aşı, online sağlık formu olmaksızın seyahat edebilirler.

--------

İsviçre seyahat kısıtlamaları bakımından bazı güncellemelerin haberini duyurdu.

11 Mart 2022 Covid 19 Güncel Seyahat Kısıtlamaları

  • Aşılanmış yolcular için seyahate bazı kurallar çerçevesinde izin veriliyor.

Tamamen aşılanmamış yolcuların girmesine izin verilmez.

  • Karantina zorunlu değildir

Yolcuların İsviçre'ye varışta karantinaya girmeleri gerekmez.

  • Kalkış öncesi alınmış negatif COVID-19 test sonucunun sunulması gerekmez

Yolcuların İsviçre'ye girmek için negatif COVID-19 test sonucuna sahip olmaları gerekmemektedir.

Ziyaretçi vizesi

İsviçre'yi iş veya turizm amacıyla ziyaret etmek için vize almanız gerekir. Ziyaretçiler için geçerli olan tek vize türü basılı vize veya normal vizedir. Tipik olarak vize, pasaportunuza eklenen bir damga veya çıkartmadır. Başvurunuzu konsolosluk veya yerel vize merkezi aracılığıyla yapmalısınız.

Zorunlu aşı belgesi

Türkiye'den (189 diğer ülkeye bakın) tam olarak aşılanmış yolcuların İsviçre'ye girebilmeleri için aşı kanıtına sahip olmaları gerekir. COVID-19 aşısının geçerlilik süresi, son aşı dozundan itibaren 270 gündür. Yolcular en az 2 doz kabul edilen 2 doz aşı veya 1 doz kabul edilen 1 doz aşı almış olmalıdır. Kabul edilen 2 doz aşılar Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm, Sinovac, Covaxin ve Novavax'tır. Kabul edilen 1 doz aşı Janssen'dir. Janssen aşısı olan yolcular, dozlarını seyahatten en az 22 gün önce almış olmalıdır. DSÖ, Swissmedic ve AB (EMA) tarafından onaylanmış 2 farklı aşı kombinasyonu da kabul edilmektedir. Gezginler ayrıca COVID-19'dan kurtulduktan ve 1 doz onaylanmış aşı aldıktan sonra tam olarak aşılanmış olarak kabul edilir. AB Dijital COVID Sertifikası veya AB Dijital COVID Sertifikası ile uyumlu sertifikası olan yolcular, İsviçre'ye seyahat etmek için bunu kullanabilir. Uyumlu ülkelerin listesi ve daha fazla ayrıntı için lütfen aşağıdaki AB Dijital COVID Sertifikası uygunluk bağlantısını kontrol edin. Yolcunun adı, doğum tarihi, aşı tarihleri ve kullanılan aşıların bir listesini içermesi koşuluyla diğer tüm ülkelerden alınan aşı sertifikaları kabul edilir. İsviçre'de ikamet eden gezginlerin yanı sıra İsviçre vatandaşları, İsviçre COVID Sertifikası talep etmek için Sertifika Başvuru Formunu kullanma seçeneğine sahiptir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz. Planladığınız tüm seyahatlere yönelik; uçak bileti, otel, vize vb hizmetlerden destek almak isterseniz, sizlere her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Ekonomik Zürih uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

İsviçre PCR Test Uygulamalari hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın