Türk Hava Yolları 11 Haziran 2020 - 28 Şubat 2021 Yolcular İçin Tanınan İlave Hakları

11.01.2021 - 00:00:00

28 Şubat 2021 (dahil) tarihine kadar THY tüm dış ve iç hat (TK/AJ) tarifeli seferleri için bileti düzenlenen ancak seyahat edilecek ülke tarafından kabul edilmemesi ve/veya covid pozitif ya da temaslı olması sebebiyle yurtdışı çıkışını yapamayan yolcular için verilen ilave haklar özeti:

28 Şubat 2021 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için münferit ve grup yolcuların işlemleri ücret kurallarına bakılmaksızın :

1-Rezervasyon Ve Parkur Değişiklikleri: Rezervasyon ve parkur değişiklikleri varış noktasının aynı IATA bölgesindeolması, Aynı kabinde olması

Yeni rezervasyondaki seyahatin tamamlanma tarihinin 20 Mart alınması kaydıyla Aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır.

Herhangi bir TR noktasından yurtdışına aktarmalı olarak düzenlenen ve seyahate engel durum nedeniyle transit noktada işlem yapılacak biletler için Ankara,İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı bilet satış ofislerinde işlem yapılması kaydıyla bir defaya mahsus olarak ayni parkur ve aynı kabinde ileri birtarihe ücretsiz değişiklik yapılması hakkı tanınacaktır.

Codeshare olarak uçulan biletler için aynı ücret sınıfında yer olması kaydıyla değişiklik cezası alınmaksızın işlem yapılacaktır. Aynı ücret sınıfındayer olmaması durumunda değişiklik cezası alınmaksızın oluşacak ücret farkları tahsil edilerek işlem yapılabilir.

2) İade Talepleri: Tüm dış ve iç hat Türk Hava Yolları ve Anadolujet tarifeli seferlerine kayıtlı münferit ve grup yolcuların iadeişlemleri aşağıda belirtilen kapsam dahilinde ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılacaktır.

İade Seçenekleri:

Bilet tutarının % 15 fazlası değerinde seyahat çeki düzenlenmesi,

Yolcuların Miles & Smiles üyelik hesabına bilet değeri üzerinden her 1 Euro karşılığı 100 mil yüklenmesi,

Bilet Ücret İadesi ;

Yurtdışından çıkışını gerçekleştirmiş ve TR çıkışlı yurtdışı varışlı ancak PCR testi ya da ülke otoritelerince belirlenen diğer testlerin ibraz zorunluluğuve süre aşımı nedeniyle ve/veya ülke kısıtları nedeniyle transit noktada ( ESB/İST/SAW) devam uçuşuna kabul edilmeyen yolculara iade hakkı tanınmayacaktır.

3) İşlem Yaptırma Tarihi: Yeni seyahat tarihi belirleme için kısıtlı bir işlem yaptırma süresi olmayıp, yolcu tercih edeceği yeniseyahat tarihine kadar biletine işlem yaptırabilecektir. Yolcunun biletini yeni belirleyeceği uçuş tarihine kadar açıkta bekletme hakkı bulunmaktadır.İade işlemleri için biletin düzenlendiği tarihten itibaren 2 yıl içerisinde işlem yapılması gerekmektedir.

4) Bilet Süresinin Uzatılması Talebi: Herhangi bir ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 20 Mart 2021 (dahil) tarihine kadar uzatılabilecektir.

5) Bilet değişiklik ve iade işlemleri belge ibraz etmek koşulu ile Türk Hava Yolları Satış ofisi,acenteler tarafından ve web formüzerinden yapılabilmektedir.

6) Bilet açığa alma işlemleri Türk Hava Yolları Satış Ofisleri, biletin satın alındığı Acenteler, Call Center tarafından yapılabilecektir.Bilet açığa alma işlemleri için belge ibrazı gerekli olmayıp yolcu beyanı esas alınacaktır.

7) Bu hakların kullanılabilmesi için seyahate engel durumun belgelenmesi koşulu bulunmaktadır. Ülke otoritelerince belirlenen kısıtlarve pozitif/temaslı/riskli test sonuçlarının beyanı yolcu sorumluluğundadır.

8) No Show durumu gözetilmeyecektir.

9) Grup rezervasyonlarında seyahatin gerçekleştiremeyecek olması durumunda rezervasyon değişiklik ve/veya depozito iade işlemleri mevcutücret kuralları çerçevesinde var olan cezaları gözetilmeksizin yapılacaktır.

Detaylı bilgi için seyahat danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

10) Ülke kısıtları ve covid etkileri sebebiyle yolcuların grup biletinde münferiden ve zorunlu olarak yapacağı bilet iptal ve/veya değişikliktaleplerigrup kuralı gözetilmeksizin karşılanacaktır. Yukarıdaki belirtilen uygulamalar çerçevesinde yapılacak değişiklikler bir defa ile sınırlandırılacakolup yolcunun sonraki değişiklik talepleri için orijinal ücret kuralları ya da güncel yayınlar dahilinde işlem yapılabilecektir.

Ayrıntılı bilgi için seyahat danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Türk Hava Yolları 11 Haziran 2020 - 28 Şubat 2021 Yolcular İçin Tanınan İlave Hakları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın