Birleşik Krallık Seferleri (İngiltere)İçin PCR Negatif Test Gereksinimi

17.09.2021 - 00:00:00

17 Eylül 2021 Güncelleme

İngiltere, Türkiye'yi seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkardı.

Detaylar için seyahat danışmanlarımızı arayabilir veya bilet@vikingturizm.com.tr den alabilirsiniz

 

15 Şubat 2021 Güncelleme

15 Şubat 2021 tarihi itibarıyla İngiltere’ye gelişlerinden 10 gün öncesine kadar İngiliz hükümeti tarafından kırmızı liste olarakilan edilen ülkelerde bulunmuş veya bu ülkelerden transit geçen yolcular, İngiliz hükümeti tarafından belirlenen aşağıdaki portal veya telefonnumarası üzerinden belirlenmiş karantina otellerinde 10 gün kalacak şekilde rezervasyon yapmaları, rezervasyonun akabinde temin edilen " karantinapaketi rezervasyon referans numaralarını" PLF formuna işleyerek online PLF formunu doldurmayı tamamlamaları (karantina paketi rezervasyon numarasıgirişi yapılamadan online PLF formunun doldurulması tamamlanamamaktadır) ve İngiltere için kalkış seferinden en fazla 3 gün öncesine kadar alınmışgeçerli negatif Covid-19 test belgesini çıkış noktasında ibraz etmeleri sonucu, sadece İngiliz hükümeti tarafından belirlenmiş olan bazı havalimanlarındanolacak şekilde İngiltere’ye giriş sağlayabileceklerdir. Bu havalimanları LHR, LGW ve BHX havalimanları olarak belirlenmiş olup, MAN ve STN havalimanlarına kırmızı listede son 10 gün bulunan yolcuların İngiliz vatandaşı olsa da girişleri 15 Şubat 2021 tarihi itibarıyla yasaktır.

Kırmızı liste ülkelere ulaşmak için tıklayınız.

Karantina Otel Rezervasyon Portalına ulaşmak için tıklayınız.

Karantina Otel Rezervasyonu İçin Belirlenen Telefon Numarası: +44 (0)1274 726424

Uygulamanın İcra Edilebileceği Birleşik Krallık Havalimanları, Uygulamadan Muaf Tutulacak Kişiler ve Otel Rezervasyonu Uygulaması detayları içintıklayınız.

Bununla birlikte tüm Birleşik Krallık yolcuları için istasyonların online form referans numarası girişleri ve Covid-19 test kontrolleri uygulamalarıdevam etmektedir. Referans numarası girişlerinin ve test kontrollerinin aşağıdaki linklerde detayları belirtildiği üzere gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Online Locator Forma ulaşmak İçin tıklayınız.

Birleşik Krallık Seferleri İçin Kabul Gören Covid-19 Test Şartları ve Tipleri, Testin Düzenlenme Dili ve Uygulama Muafiyetlerine ulaşmak için tıklayınız.

Test Süre Hesaplaması ile ilgili videoya ulaşmak için tıklayınız.

BİZE ULAŞIN

Birleşik Krallık Seferleri (İngiltere)İçin PCR Negatif Test Gereksinimi hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın