Birleşik Krallık Seferleri (İngiltere)İçin PCR Negatif Test Gereksinimi

15.02.2021

 

 

15 Şubat 2021 tarihi itibarıyla İngiltere' ye gelişlerinden 10 gün öncesine kadar İngiliz hükümeti tarafından kırmızı liste olarak ilan edilen ülkelerde bulunmuş veya bu ülkelerden transit geçen yolcular, İngiliz hükümeti tarafından belirlenen aşağıdaki portal veya telefon numarası üzerinden belirlenmiş karantina otellerinde 10 gün kalacak şekilde rezervasyon yapmaları, rezervasyonun akabinde temin edilen '' karantina paketi rezervasyon referans numaralarını'' PLF formuna işleyerek online PLF formunu doldurmayı tamamlamaları (karantina paketi rezervasyon numarası girişi yapılamadan online PLF formunun doldurulması tamamlanamamaktadır) ve İngiltere için kalkış seferinden en fazla 3 gün öncesine kadar alınmış geçerli negatif Covid-19 test belgesini çıkış noktasında ibraz etmeleri sonucu, sadece İngiliz hükümeti tarafından belirlenmiş olan bazı havalimanlarından olacak şekilde İngiltere' ye giriş sağlayabileceklerdir. Bu havalimanları LHR, LGW ve BHX havalimanları olarak belirlenmiş olup, MAN ve STN havalimanlarına kırmızı listede son 10 gün bulunan yolcuların İngiliz vatandaşı olsa da girişleri 15 Şubat 2021 tarihi itibarıyla yasaktır.

 

Kırmızı liste ülkelere ulaşmak için tıklayınız.

Karantina Otel Rezervasyon Portalına ulaşmak için tıklayınız.

Karantina Otel Rezervasyonu İçin Belirlenen Telefon Numarası: +44 (0)1274 726424

Uygulamanın İcra Edilebileceği Birleşik Krallık Havalimanları, Uygulamadan Muaf Tutulacak Kişiler ve Otel Rezervasyonu Uygulaması detayları için tıklayınız.

 

Bununla birlikte tüm Birleşik Krallık yolcuları için istasyonların online form referans numarası girişleri ve Covid-19 test kontrolleri uygulamaları devam etmektedir. Referans numarası girişlerinin ve test kontrollerinin aşağıdaki linklerde detayları belirtildiği üzere gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Online Locator Forma ulaşmak İçin tıklayınız.

Birleşik Krallık Seferleri İçin Kabul Gören Covid-19 Test Şartları ve Tipleri, Testin Düzenlenme Dili ve Uygulama Muafiyetlerine ulaşmak için tıklayınız.

Test Süre Hesaplaması ile ilgili videoya ulaşmak için tıklayınız.


 

BİZE ULAŞIN

Birleşik Krallık Seferleri (İngiltere)İçin PCR Negatif Test Gereksinimi hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın