Kanada’ya Canlı Hayvan (Köpek) Gönderimi

12.09.2022 - 06:31:42

Evcil hayvanlarımızla beraber seyahat etmek bizim için bazen birçok durumun öncesine geçebilir. Onlarla beraber geçirdiğimiz zamanlar aslında hayatımızın en değerli parçası olur ve bu değerli parçaların her zaman tadını çıkarmak isteriz. Bu bağlamda Kanada'ya ziyaret edecek yoluların Kanada evcil hayvan kabulu konusundaki tutumlarını araştırması gerekir.

Kanada köpek gönderimi konusunda birçok soru alıyoruz ve bu nedenle sizinle aşağıdaki kuralları paylaşmak istedik. Sizler de evcil hayvanlarınızın taşımacılığı konusunda, özellikla Kanada köpek gönderimi konusunda bu içeriğimizden faydalanabilirsiniz.

  • 28.09.2022 tarihinden itibaren Kanada'ya Türkiye'ninde içinde olduğu 100 ülkeden ticari amaçla köpek getirilmesi, ikinci bir duyuruya kadar yasaklanmıştır.
  • Aşağıda yer alan PDF dosyasını inceleyebilir ve uygulama ile ilgili detaylara ulaşıp sorgulama yapabilirsiniz.
  • Özetle, 28 Eylül 2022 itibarı ile yolcu beraberinde PETC ve AVIH olarak seyahat edecek köpeklerin yolcuya ait olmasi gerekmektedir. (Yolcular arkadaşına, tanıdığına ait köpeği getiremeyecektir)
  • Aksi halde Kanada varışında PETC ve AVIH köpeklerin INAD olma durumu ve taşıyıcılara ceza verilmesi söz konusu olabilecektir.
  • Kanada varışlı, beraberinde AVIH ve/veya PETC köpekle seyahat eden yolcuların işlemlerini bu doğrultuda yapılması önemlidir.

Hava yoluyla canlı hayva gönderimleriniz için Viking Cargo ile irtibata geçebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Kanada’ya Canlı Hayvan (Köpek) Gönderimi hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın