Vietnam Seyahat Kısıtlamaları

03.02.2022 - 06:57:17

Covid 19 vakalarının artması ile Vietnam seyahat kısıtlamaları bakımından bazı güncellemelerin haberini duyurdu. Biz de sizlerle aşağıdaki içerikte, ülkeye giriş koşullarını paylaşmak istedik.

01 Şubat 2022 tarihinden itibaren SGN (Ho Chi Minh City ) ve HAN (Hanoi) varışlı yolcular için, koronavirüs düzenlemeleri aşağıdaki şekilde güncellenmiştir:

1. Vietnam vatandaşları için: Onay almadan Uçağa kabul edilebilir. Gerekli evrak:

- Geçerli Vietnam pasaportu

2. Yabancılar, yabancı uzmanlar, yabancı girişimciler, yabancı yüksek vasıflı işçiler ve yerel makamlar tarafından yetkilendirilen birkaç özel durumdaki yolcular, aşağıdaki belgelerle birlikte onaylanmaları halinde uçağa kabul edilecektir:

- Pasaport kopyası (geçiş tarihinden en az 6 ay önce geçerlilik süresi)

- Geçerli Vietnam vizesi veya ikamet (Oturum izni) kartı.

- Karantina sırasında yolcunun Covid-19-pozitif bulunması durumunda, uluslararası kapsamlı sigorta veya davetli şirketten, olası tüm tedavi masrafları için taahhüt belgesi.

3. Aşı ve Covid test koşulları:

- 2 yaşın altındaki çocuklar haricindeki tüm yolculardan, HAN ve SGN'ye gelmeden önceki 72 saat içinde SARS-CoV-2 (RT-PCR/RT-LAMP tekniği ile) için negatif bir sonucun (WHO/hükümet onaylı laboratuvar/klinikte onaylı test) iletilmesi gerekmektedir.

- Aşı sertifikası veya Covid-19 geçirip atlatmış olma sertifikası:

. Aşı sertifikası: 02 doz aşı (uçuşa kabul için, ikinci dozdan itibaren en az 14 gün geçmiş olmalıdır) veya 01 doz Johnson & Johnson aşısı olan (uçuşa kabul için, Johnson & Johnson dozundan itibaren en az 14 gün geçmiş olmalıdır) ve Vietnam'a varış tarihinden en fazla 12 ay öncesinde aşılanmış olmalıdır.

. Covid geçirip atlatmış olma sertifikası: Vietnam'a varış tarihine en fazla 6 ay kala verilmeli ve yetkili makam tarafından onaylanmalıdır.

* Yolcuların uyrukları Vietnam Dışişleri Bakanlığı onayında listelenmemişse, aşı sertifikaları ve Covid kurtarma sertifikası, çıkışlı ülkelerdeki Vietnam Büyükelçilikleri tarafından buradaki linkten onaylanarak yasallaştırılmalıdır.

- Aşısı olmayan veya geçersiz aşı sertifikası olan yolcuların aşağıdaki belgeleri eklemeleri gerekmektedir:

. Otel Karantinası için rezervasyon onayı veya kendi kendine izolasyon için; izolasyonun yapılacağı yerin bağlı bulunduğu bölgeye ait (Ward veya Komün) ilgili Sağlık Birimi tarafından sağlanan Onay Mektubu.

. Havalimanından karantina noktasına taşıma (transfer) onayı.

4. Sağlık beyanı:

- Varıştan önce http://tokhaiyte.vn/ üzerinden QR kodunu alınız.

5. Varıştan sonra karantina: Girişten sonraki 24 saat içinde, daha fazla izleme ve denetim için ilgili mahalli birimlerin yetkililerini bilgilendiriniz.

Not:

* Yolcular, havayollarına evraklarını teslim ederken kendilerini izole edecekleri adres, telefon ve iletişim bilgilerini to sgnsales@thy.com; hansales@thy.com mail adreslerine iletmek zorundadırlar.

* TK'ya tüm belgelerin sunulması için zaman çizelgesi: İlk uçuş tarihinden 7-10 gün önce.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Vietnam Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın