Fas Seyahat Kısıtlamaları

02.03.2023 - 11:32:43

Fas Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. Fas seyahati öncesi dikkat etmeniz gerek konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz. Fas'a giriş kuralları ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir,

FAS'a girişte istenilen Yolcu Sağlık Formu doldurma talebi sonlandırılmıştır.

Uçakta dağıtımı ve yolcuların doldurmasına gerek kalmamıştır.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

2022 Fas Seyahat Önlemleri Nasıldı?

Önemli bilgilendirme:

Uyruklarına bakılmaksızın Çin'den gelen tüm yolcuların, Fas'a varışlarından en az yedi takvim günü önce Çin topraklarından ayrılanlar hariç, Fas topraklarına girmeleri yasaktır.

17 Ağustos için alınan yeni karara göre; sadece ekteki sağlık formu güncellenmiştir.

-18 yaşından büyük tüm yolcular için uçağa binmeden önce ikinci doz (veya tek doz j&j ) aşı kartı sunma zorunluluğu bulunmaktadır.

(Not: Eğer yolcu FAS pasaportuna sahip ve pasaport üzerinde FAS adresi var ise aşı sayısına bakılmaksızın uçaga kabul edebilirsiniz. Uçaga binmeden 48 önce alınmış PCR negatif zorunludur )

-6 yaşından büyük tüm yolcular için, 48 saat geçerli (örnek alma ile uçağa biniş arasındaki süre) ''negatif'' PCR testini uçağa binmeden önce sunma zorunluluğu bulunmaktadır.

-Fas'a varışta 6 yaş üstü tüm yolculara girişte antijenik testler yapılacaktır.

-Fas'a varışta yolculara rastgele PCR testi yapılabilecektir.

-Yolcuların uçuş öncesinde HTTP://WWW.ONDA.MA/FORM.PHP adresinden bir "halk sağlığı yolcu formu/public health passenger form" unu doldurmaları, formun çıktısını alıp varışta ibraz etmeleri gerekmektedir.

-6 yaşından küçük yolcular her şeyden muaftır.

Ayrıca:

- "Carte d'immatriculation" sahibi olan yabancıların Fas dışında 6 aydan fazla kalmaları halinde Fas'a girişleri reddedilecektir.

- "Carte d'identité" sahibi yabancıların Fas dışında 2 yıldan fazla kalmaları halinde Fas'a girişleri reddedilecektir.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Marakeş uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Fas Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın