Çek Cumhuriyetine Giriş Koşulları PCR Test

05.02.2021 - 00:00:00

Çek Cumhuriyetine giriş koşulları 05 Şubat 2021 tarihi itibari ile değişmiştir ve değişen kurallar burada yer almaktadır.

Bu değişen kurallar Çek Cumhuriyetine gelecek yabancı uyruklu kişiler, oturum izni olan kişiler ve çek vatandaşları için geçerli olup 12 saati aşan konaklamalariçin geçerlidir.

Ülkeler kategori olarak 4 renge ayrılmıştır. Yeşil, turuncu, kırmızı ve koyu kırmızı.

Ülkelerin çoğu koyu kırmızı kategorisine girmektedir ve aşağıdaki ablo da ülkelerin yer aldığı renk kategorisine göre ülkeye giriş için gereksinimler yaralamaktadır.

Yeşil

Avustralya, Kore Cumhuriyeti, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Vatikan şehri

Turuncu

Finlandiya, Yunanistan, İzlanda, Norveç

Kırmızı

Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Fransa, İtalya, Güney Kıbrıs, Lihtenştayn, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Hollanda, Polonya, Avusturya, Romanya,Almanya, İsveç, İsviçre, Azor adaları, Madeira, Kanarya Adaları.

Yolcularımızın son 48 saat içerisinde (örnek veriliş tarihi) yapılmış ve negatif olarak sonucu alınmış PCR testi ibraz etmesi zorunlu hale gelmiştir.

Muafiyetler:

  • Avrupa birliği vatandaşları ve Avrupa birliği ülkelerine ait oturum kartına sahip kişiler Çek Cumhuriyeti üzerinden 12 saati aşmamak şartı ile transitolarak kendi ülkelerine geçecek kişiler.
  • Resmi görev için diplomatik pasaportlu yolcuların 14 günü aşmamak şartı ile ülkeye girişlerinde
  • 5 yaş altındaki yolcular.
  • Deporte yolcu ya eşlik eden polisler
  • Çek vatandaşı, Çek oturum kartı olan ve Avrupa birliği vatandaşlarının ve Çekya d tipi vizesi olan ve son 90 gün içinde korona geçirdiğine dair elindeİngilizce veya Çekçe rapor olan yolcular.

Kalkış öncesi doldurulması gereken online sağlık formu linki: https://plf.uzis.cz/

Çek cumhuriyetine turistik seyahat yapılamamakta sadece sağlık, iş ve ailevi nedenler ve geçerli sebepler için izin verilmektedir.

En uygun Prag uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Çek Cumhuriyetine Giriş Koşulları PCR Test hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın