Türk Hava Yolları Meksika Uçuşları Artıyor

08.09.2021 - 13:27:29

Meksika uçuşları artıyor. Bu haberi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Türk Hava Yolları kurumundan aldığımız habere göre Meksika uçuşları haftanın 6 gününe çıkıyor. Artık haftanın 6 gününden birini tercih ederek, Meksika’ya kolayca uçabilirsiniz.

Meksika’ya kurumsal seyahat ya da tatlı bir tatil için gitmek isterseniz sizler için Meksika’da en iyi ayları listeledik.

  • Meksika Kuru Sezon denilen dönem Aralık ile Nisan ayları arasıdır. Kuru sezon bitene dek ortalama sıcaklık 28 derecedir.
  • Eğer siz sıcaktan pek hoşlanmıyorsanız, soğuk dönemi ise Aralık-Şubat aylarıdır. Bu dönemde serin serin bir Meksika kış tatili yapabilirsiniz.
  • Yağmuru severseniz, bu sezon ise Mayıs’ta başlar Ekim’e kadar devam eder.
  • Haziran-Kasım aylarında gerçekleşen kasırgaları unutmayalım. Kasırgalar, Karayipler kıyılarını vurmaktadır.

Meksika en yoğun havalimanları;

  • Mexico City Uluslararası Havalimanı (IATA:MEX),
  • Yucatan yarımadasındaki Cancun (IATA:CUN),
  • Guadalajara Uluslararası Havalimanı (IATA:GDL)
  • Monterrey Uluslararası Havalimanı (IATA:MTY)

Meksika Mutfağı Hakkında:

Meksika mutfağı herkesçe bilinen farklı baharatlar, lezzetlerden oluşan zengin bir mutfaktır. Meksika mutfak kültürü, farklı birçok mutfak kültüründen etkilendiği için çeşitliliği fazladır. Meksika’da ne yenir sorusu için aslında çokça yanıt var. Sokak başlarında bile hemen atıştırabileceğiniz aparatif lezzetler bulunur. Eğer vejeteryansanız, kendinize göre de enfes yiyecekler bulabilirsiniz.

Haftada 5 frekans olarak icra edilen İstanbul - Mexico City (MEX) - Cancun (CUN) - İstanbul seferleri 6 Ekim 2021 tarihi itibarıyla (3.gün seferlerinin eklenmesiyle) haftada 6 frekans, 5 Kasım 2021 tarihi itibarıyla (5.gün seferlerinin eklenmesiyle) haftada 7 frekans olarak uygulanacaktır.

Seyahatinizi renklendirmek için Tulum Cancun Turu sayfamıza bakabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizi, 444 84 54 numaralı hattan istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Türk Hava Yolları Meksika Uçuşları Artıyor hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın