Endonezya Koronaviüs (Covid-19) Uçuş ve Seyahat Kısıtlamaları

12.08.2021 - 20:11:14 / 18.01.2022 - 06:59:00

Endonezya'ya girişte uygulanan Sağlık Protokolünde 13.10.2021 tarihli resmi yazı ile yapılan değişiklikler aşağıda belirtilmiştir.

1. Endonezya'ya seyahat eden tüm yolcuların, ilk çıkış noktasında 72 saat önce alınmış NEGATIF-PCR Test ibraz etmeleri gerekmektedir. (Muafiyet bulunmamaktadır)

2. Endonezya'ya seyahat eden tüm Yabancı Uyruklu yolcuların COVID-19 Aşı kartı (2 doz) ve son doz uçuş gününden en az 14 gün önce olacak şekilde ibraz etmeleri gerekmektedir. Aşağıdaki durumlar haricinde;

a. Diplomatik Vize ve Servis Vize bulunan yolcular

b. 18 yaşından gün almamış yolcular. (12-17 yaş arası yolcular Diplomatik ve/veya Süreli&Süresiz oturum izni (KITAS&KITAP) haiz ise karantina sürecinde masrafları yolcular tarafından karşılanarak aşı olacaklardır.)

c. Tıbbi durumları nedeniyle (Alerjik Reaksiyon, Covid19 (+) olan vs.) tam doz aşı olamayan yabancı yolcuların ülkelerindeki Devlet Hastanelerinden alacakları Detaylı Rapor ( Covid19 Aşısı olmadığını belirten) ile seyahat edebileceklerdir. (Özel doKtor ve/veya Özel Sağlık Kuruluşu/Klinik'den alınan raporlar geçerli sayılmamaktadır.)

* TAM DOZ AŞI: TÜM AŞI SERTİFİKALRI GEÇERİLDİR.

Johnson + Johnson/Janssen ( 1doz ), Pfizer BioNTech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm (2 Doz) ve/veya 2 Doz Karma Aşı

d. Endonezya vatandaşlarının Endonezya'ya giriş için bir gereklilik olarak tam doz COVID-19 aşısı almış bir kart veya sertifika (fiziksel veya dijital) göstermeleri ve Endonezya vatandaşlarının yurtdışında aşı almamış olması durumunda (Endonezya'ya girmesine izin verilir) ) ikinci RT-PCR muayenesi yapıldıktan sonra Endonezya'ya vardıklarında karantina yerinde aşılanacaklar. (Geçerli Negatif RT-PCR Test ile birlikte)

3. Endonezya'ya seyahat eden tüm yolcuların, Uluslararası E-Hac'ı PeduliLindungi uygulaması aracılığıyla veya manuel olarak havaalanında doldurması gerekmektedir;

4. Zorunlu Hotel Karantinası (5X24)

a. Endonezya'ya seyahat eden tüm yolcuların

b. İlk Test Havaalanında ayrılmadan, ikinci test karantinanın 4. gününde yapılır.

c. Covid19 finansman edecek şekilde Seyahat Sigortası ve Karantina Hotel rezervasyon ve/veya ödeme makbuzu ibraz edilmesi gerekmektedir.

5. İç Hat Uçuşları Seyahat Protokolü SE-85/2021

a. Endonezya makamlarının PPKM sürecinde İç Hat Uçuşları için Seyahat Kısıtlamaları ve Gerekli Seyahat dokümanlarının takip edilmesi gerekmektedir.

 

 

BİZE ULAŞIN

Endonezya Koronaviüs (Covid-19) Uçuş ve Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın