Endonezya Koronaviüs (Covid-19) Uçuş ve Seyahat Kısıtlamaları

15.03.2022 - 20:11:14

Covid 19 vakalarının artması ile Endonezya seyahat kısıtlamaları bakımından bazı güncellemelerin haberini duyurdu. Biz de sizlerle aşağıdaki içerikte, ülkeye giriş koşullarını paylaşmak istedik.

Cakarta (CGK- Soekarno Hatta, Banten) / uçuşlarımız ile Endonezya'ya girişte uygulanan güncel Vize ve Sağlık Protokol uygulamasındaki güncellemeler, 08 Mart 2022 tarihinden itibaren geçerlidir.

1.Cakarta (CGK- Soekarno Hatta, Banten) / uçuslarımız ile Endonezya'ya seyahat eden yabancı uyruklu yolcularımızın ülkeye girişinde yalnızca, aşağıda belirtilen Vize ve oturum sahip olması durumda izin verilecektir.

*A temporary stay permit (ITAS) or permanent stay permit (ITAP);

*Diplomatik or Service Visa;

*Diplomatik or Service stay Permit;

*Visit Visa and Temporary Stay Visa, ( E-Visa olarak duzenlebilir ) Sadece E-Vize numarasi LN harfleri ile biten E-Vizeler giriş yapabilmektedir.

*Minumum 06 ay süreli geçerli olacak pasaport ile seyahat etmek zorundadır.

Endonezya Makamlarınca Covid-19 salgınının sona erdiği ilan edilene kadar varışta ücretsiz vize tesisi ve vize vermeyi geçici olarak askıya alınmıştır.

2.Cakarta (CGK- Soekarno Hatta, Banten) havaalanında Transit/Transfer geçisleri;

*Uluslararası Transit Yolcu girişine/geçişine izin verilmemektedir.( INT/to INT )

*Uluslararası uçuslardan gelip, iç hat uçuşlarina devam edecek yabancı uyruklu yolcuların; Vize, Aşı sertifikaları, PCR Test, Karantina ve Devam uçus Bilet dahil/içeren seyahat belgeleri olmadan Yurtiçi Transfer/Transit'e uçuşlarına katılmalarına izin verilmez. ( INT/to DOM )

Sağlık Protokolu;

1.(RT-PCR) COVID-19 TEST: Endonezya / Cakarta ( CGK- Soekarno Hatta, Banten )'ya seyahat eden tüm yolcuların, ilk çıkış noktasında 48 saat önce alınmış NEGATİF-PCR Test teslim etmeleri gerekmektedir. (Muafiyet bulunmamaktadır)

2.AŞI SERTIFIKASI: Endonezya / Cakarta'ya ( CGK- Soekarno Hatta, Banten ) seyahat eden tüm Yabancı Uyruklu yolcuların Covid-19 Aşı kartı ve son doz uçuş gününden en az 14 gün önce olacak şekilde teslim etmeleri gerekmektedir.

3.VARIŞTA: Endonezya / Cakarta ( CGK- Soekarno Hatta, Banten ) ya seyahat eden tüm yolcuların İlk Test Havaalanında ayrılmadan, ikinci test karantinanın son gününde yeniden yapılır.

a.Aşağıdaki koşullarla merkezi karantinaya alınmaları gerekir:

-Tek doz aşılı Yabancı Uyruklu yolcularımız 07 X 24 saat,

-Tam Doz aşılı Yabancı Uyruklu yolcularımız 01 x 24 saat karantina tabidir.

b.Aşı Sertifikası için aşağıdaki durumlar haricinde;

-Diplomatik Vize ve Servis Vize bulunan yolcular

-18 yaşından gün almamış yolcular.

-Tıbbi durumları nedeniyle (Alerjik Reaksiyon, Covid19 (+) olan vs.) tam doz aşı olamayan yabancı yolcuların ülkelerindeki Devlet Hastaneleri'nden alacakları Detaylı Rapor (Covid19 Asisi olmadığını belirten) ile seyahat edebileceklerdir.

c.Endonezya vatandaşlarının Endonezya'ya giriş için bir gereklilik olarak tam doz COVID-19 aşısı almış bir kart veya sertifika (fiziksel veya dijital) göstermeleri ve Endonezya vatandaşlarının yurtdışında aşı almamış olması durumunda (Endonezya'ya girmesine izin verilir)) ikinci RT-PCR muayenesi yapıldıktan sonra Endonezya'ya vardıklarında karantina yerinde aşılanacaklar. (Geçerli Negatif RT-PCR Test ile birlikte)

4.Endonezya / Cakarta'ya ( CGK- Soekarno Hatta, Banten ) giriste, Covid19 finansman edecek şekilde Seyahat Sigortası ve Karantina Hotel rezervasyon ve/veya ödeme makbuzu teslim edilmesi gerekmektedir.

5.E-HAC FORM: Endonezya / Cakarta'ya ( CGK- Soekarno Hatta, Banten ) seyahat eden tüm yolcuların, Uluslararası E-Hac'ı PeduliLindungi uygulaması aracılığıyla veya manuel olarak havaalanında doldurmasi gerekmektedir;

6.GUMRUK BEYAN FORM: Endonezya / Cakarta'ya ( CGK- Soekarno Hatta, Banten ) seyahat eden tüm yolcuların https://ecd.bcsoetta.org/ link uzerinden Gumruk Beyan Form doldurmasi gerekmektedir;

7.İÇ HAT UÇUŞLARI SEYAHAT PROTOKOLÜ: Endonezya makamlarının PPKM sürecinde İç Hat Uçuşları için Seyahat Kısıtlamaları ve Gerekli Seyahat dokümanlarının takip edilmesi rica olunur.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz. Planladığınız tüm seyahatlere yönelik; uçak bileti, otel, vize vb hizmetlerden destek almak isterseniz, sizlere her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Ekonomik Cakarta uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Endonezya Koronaviüs (Covid-19) Uçuş ve Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın