Filipinler Koronavirüs önlemleri

12.02.2022 - 01:00:00 / 27.06.2022 - 07:45:22

Filipinler Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. Filipinler seyahati öncesi dikkat etmeniz gerek konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Filipinler Hükümeti tarafından alınan kararlar uyarınca:

• 01 Şubat 2022 tarihi itibariyle YEŞİL KIRMIZI SARI ülkeler sınıflandırılması geçici olarak kaldırılmıştır.

• 10 ŞUBAT İTİBARİYLE SADECE TAM AŞILI YABANCI UYRUKLULARIN FİLİPİNLER’ E GİRİŞİNE İZİN VERİLECEKTİR !!!

• Filipinler’ e giriş için mevcut ve geçerli vizeye sahip tüm yabancı uyrukluların ülkeye girişlerine izin verilir. Bölüm 9 (a) vizesi sahiplerinin ülkeye girişlerinde Filipinler Dışişleri Bakanlığı(D F A) tarafından verilen giriş muafiyeti belgesi sunmaları ZORUNLUDUR. Eğer 9(a) vizesinde ^EED^ ibaresi varsa giriş muafiyeti belgesi sunmaları zorunlu DEĞİLDİR!

• Uyruklarına bakılmaksızın tüm yolcuların ilk çıkış noktası/ülkesi hareket saatinden (48) saat önce alınmış negatif sonuçlu RT-PCR testi sunmaları zorunludur. (Üç (3) yaşından küçükler hariç) • On iki (12) yaşından küçük ve aşı olamayan yabancı uyruklu çocuklar, ebeveynlerinin veya onlarla seyahat eden refakatçilerinin AŞI STATÜLERÜNDE KABUL EDİLİR.

• 12-17 yaş aralığı aşılanmamış yabancı uyruklu çocuklar ebeveynlerinden biriyle 5 gün karantinada kalmak şartıyla kabul edilir.

• AŞISI OLMAYAN VE KISMEN AŞISI OLAN YABANCI UYRUKLULARIN FİLİPİNLER’ E GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYECEK VE INAD EDİLECEKTİRLER.

• YALNIZCA FİLİPİN UYRUKLULARIN (GEÇERLİ FİLİPİN PASAPORTU SAHİBİ OLAN) VE DİPLOMATLARIN VE BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUKLARININ AŞISIZ VE KISMEN AŞILI OLARAK FİLİPİNLER’ E GİRİŞİNE İZİN VERİLİR.

• Filipinler'e iş ve turizm amaçlı seyahat eden TÜM YABANCI UYRUKLAR, aşağıdaki koşulları sağladıkları takdirde Filipinler'e vizesiz girebilirler:

** BALIKBAYAN ayrıcalığına sahip eski Filipinli Vatandaşları (kısıtlı vatandaş olmamaları koşuluyla): VEYA ** Otuz (30) günü aşmamak kaydıyla EO 408/VISA-FREE ülkelerin vatandaşları (EO 408/ VISA FREE ülkeler listesini ekte bulabilirsiniz) Aşağıdaki şartları/gereksinmeleri karşılamalıdırlar,

* Tam Aşılı

* Kabul edilebilir aşı kanıtına sahip olmak.

* İlk çıkış noktası/ülkesi hareket saatinden (48) saat önce alınmış negatif sonuçlu RT-PCR testi

* Dönüş yolculuğu için geçerli bilet

* Filipinler'e varışdan geçerli olmak üzere en az altı (6) ay geçerliliği olan Pasaportlar

* Filipinler’de kaldıkları süre boyunca COVID-19 tedavi masraflarını da kapsayan minimum 35.000 USD teminatlı seyahat sigortası (Döviz cinsi, zorunlu tutara eşit veya daha fazla olduğu sürece fark etmez) ***KARANTİNA PROTOKOLLERİ***

*TAM AŞILI FİLİPİNLİ VE YABANCI YOLCULAR* CEBU'da tüm AŞI SERTİFİKALARI veya herhangi bir AŞI KANITI kabul edilir. VEYA:

* Dünya Sağlık Örgütünün tanıdığı aşı kartı / sertifikası

* Filipinler aşı sertifikası * Filipinler hükümeti ile karşılıklı kabul edilebilir aşı sertifikası/kartı anlaşması yapmış ülkelerin aşı sertifikası/kartı

• Yukardaki aşı kanıtlarından en az birini sunmak zorundalar

• ilk çıkış noktası/ülkesi hareket saatinden (48) saat önce alınmış negatif sonuçlu RT-PCR testi sunmaları zorunludur. (Üç (3) yaşından küçükler hariç)

• Zorunlu otel karantinası kaldırılmıştır. Varış günü ilk gün olarak 7 gün boyunca herhangi bir semptom olup olmadığına dair kendi durumlarını takip etmelidirler. *AŞILI OLMAYAN-KISMEN AŞILI VEYA DURUMU BELİRSİZ FİLİPİNLİ YOLCULAR*

• İlk kalkış noktasından 48 SAAT ÖNCE ALINMIŞ NEGATİF RT-PCR TEST

• 5 GECE 6 GÜN ZORUNLU KARANTİNA OTEL REZERVASYONU • Varış günü ilk gün sayılarak karantinanın beşinci (5.) gününde (RT-PCR) testine tabii tutulacaklardır.

• Altı (6) gün otel + altı (8) gün ev karanatinası olmak üzere toplam ONDÖRT (14) gün KARANTİNA • Akredite oteller listesine https://mactancebuairport.com/pdf/List-ofTransiting-Hotels.pdf linkinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NOT: SADECE DİPLOMAT YOLCULARIN KARANTİNA MUAFİYETİ BULUNMAKTADIR ! *ON-LINE ELEKTRONIK FORM ZORUNLULUĞU*

• CEBU’ ya seyahat edecek Filipinler vatandaşları dahil uyruklarına bakılmaksızın tüm yolcuların Elektronik Sağlık Beyannamesi Sertifikasını (e-HDC) DOLDURMALARI ZORUNLUDUR !

• Filipinler Hükümeti Karantina Bürosunun talimatı gereği, Elektronik Sağlık Beyannamesi Sertifikasını (e-HDC) doldurmadan ve QR kodsuz uçuşa kabul edilen yolcuların ad/soyad yer numarası bilgilerinin seferin varışından önce mutlaka tarafımızla CEBOPS@THY.COM adresi üzerinden paylaşılması gerekmektedir.

• QR kodsuz yolcu kabulünü önlemek adına yapılan kontrollerin daha titizlikle yapılması ve sadece teknik sorunlardan dolayı QR kodu oluşturamamış yolcu kabulüne hassasiyet gösterilmesi noktasında değerli yardımlarınızı arz ederim. Kayıt ile ilgili talimatlari asagida bulabilirsiniz:

1. . One Health Pass Registration (https://www.onehealthpass.com.ph/eHDC/One-Registration-Platform/ Kayıt sırasında sistem, yolcunun elektronik Sağlık Beyannamesi Sertifikasını (eHDC) doldururken kullanabileceği bir referans numarası verecektir. Seyahat tarihinden önce kayıt yaptırılması tavsiye edilir.

2. Electronic Health Declaration Certificate (https://www.onehealthpass.com.ph/e-HDC/) Tüm yolcuların SEYAHAT GÜNÜ e-HDC formunu doldurmaları gerekmektedir, takiben sistem yolcunun varışta karantina ile ilgili diğer işlemlerde kullanabilmesi için bir QR Kodu oluşturacaktır. (e-HDC formunu doldurduktan sonra bir QR Kodu oluşturulduğundan emin olun.)

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Manila uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Filipinler Koronavirüs önlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın