Güney Kore Covid 19 Uygulamaları

07.09.2022 - 00:00:00

7 Eylül 2022 Güncel Önlemler

Güney Kore, aşı durumundan bağımsız olarak giriş için tüm test taleplerini kaldırdı ve bu büyüleyici varış noktasına seyahat etmeyi her zamankinden daha kolay hale getirdi.

Güney Kore, Seul'e seyahat etmek için:

 • Uyruklarına bağlı olarak, ziyaretçilerin Güney Kore'ye giriş için K-ETA veya vize almaları gerekecektir. K-ETA için uygunluğu kontrol buradan ediniz.
 • Seyahate çıkmadan önce Q-Code'a kaydolun
 • Varıştan sonra 24 saat içinde bir PCR testi yapın ve sonuçları Q kodunda paylaşın

Seyahat planınızla ilgili detaylı bilgi için 0212 334 2600 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13 Aralık 2021 Güney Kore Covid 19 Kısıtlamaları

Son 14 gün içinde aşağıda belirtilen ülkelerde bulunan kişilerin Güney Kore'ye girişine veya transit olarak Güney Kore üzerinden başka bir ülkeye seyahatlerine izin verilmeyecektir.

Bu kural;

 • Güney Kore vatandaşları ve Güney Kore'de ikamet edenler,
 • Diplomatik ve Resmi Hizmet pasaportu sahipleri,
 • A1,A2 ve A3 vizesine sahip yolcular için geçerli değildir.

Kore Sivil Havacılık Otoritesi’nin aldığı kararlara istinaden, 08 Ocak 2021 tarihi itibari ile Kore Cumhuriyeti’ne seyahat edecektüm yolcuların dikkat etmesi gereken kurallar

 • Kore`ye seyahat edecek tüm yabancıların Uçağa biniş tarihinden itibaren son 72 saat içinde alınmış negatif olduklarını gösteren PCR test sonuçlarınıibraz etmeleri zorunludur. (*İngiltere ve Güney Afrika'dan gelen Kore uyruklular bu uygulamaya dahildir.)
 • Çıkış yapılacak ülkenin test kurumu tarafından verilmiş ASIL İngilizce (veya Korece) sonuç belgesi veya yerel dilde düzenlenmiş ASIL sonuç belgesi(Noter tasdikli İngilizce veya Korece çevirisi ile birlikte sunulduğunda) kabul edilir.
 • Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.


As of January 08, 2021, all passengers travelling to the Republic of Korea must pay attention to the following issues in accordancewith the decisions taken by the Korean Civil Aviation Authority.

 • All foreigners travelling to Korea are required to present PCR test results indicating that they have been negative received within the last 72hours from the date of boarding. (*Korean nationals from the UK and South Africa are included in this practice.)
 • English (or Korean) result document issued by the testing authority of the country to be issued or the result document issued in the locallanguage (when presented with notary-sanctioned English or Korean translation) are accepted.
BİZE ULAŞIN

Güney Kore Covid 19 Uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın