Norveç Covid-19 Seyahat Kısıtlamaları

17.08.2021 - 00:00:00

16 Ağustos 2021

Seyaht öncesi mutlaka güncel Norveç Covid-19 Seyahat Kısıtlamaları bilgileri için bu siteleri ziyaret ediniz:

https://www.helsenorge.no/EN/TRAVEL

https://www.regjeringen.no/en/topics/koronavirus-covid-19/travel-to-norway/id2791503/?expand=factbox2856212

8 Temmuz 2021

GECERLILIK TARIHI 06/07/2021 -17/08/2021

05 TEMMUZ ITIBARIYLE NORVEC`E GIRIS KURALLARI AB VATANDASLARINA UYGULANAN SEKILDE OLACAKTIR. YABANCILARIN SINIRDAN GIRISINE IZIN VERILMEYECEKTIR. TUM HAVAYOLU TASIYICILARI YOLCULARINA ASAGIDAKI KURALLARI ILETMELIDIR. YOLCULAR COVID 19 KURALLARI ILE ILGILI BILGI SAHIBI OLMALI VE DOKUMANLARI HAZIR BULUNDURMALIDIR. DAHA FAZLA BILGI ICIN WWW.ENTRYNORWAY.NO VEYA WWW.HELSENORGE.NO/EN/TRAVEL SITELERINI LUTFEN ZIYARET EDIN. SEYAHAT KISITLAMALARI BU NOTAM`DAKI TARIHTEN DAHA SONRASINA UZATILABILIR

19 Haziran 2020 Güncelleme

19 Haziran 2021 öğlen (CET) itibariyle Norveç, İsveç ve Danimarka'dan gelen QR kodlu ''yeşil'' bir COVID-19 sertifikasına sahip tüm yolcular kabul edilecektir.

- 19 Haziran öğlen (CET) itibariyle, varışta karantinaya tabi olmayan bir ülkeden Norveç'e gelen tüm yolcular, şimdilik İzlanda, Malta, Grönland ve Finlandiya'nın çoğu, kısıtlama olmaksızın Norveç'e girebilecektir. 21 Haziran gece yarısından (0000 CET) itibaren Polonya ve Romanya, varışta karantinaya tabi olmayan ülkeler listesine eklenmiştir. İleride bu listeye daha fazla ülkenin eklenmesi beklenmektedir.

- Seyahat ve karantina kısıtlamalarından muafiyet ilgili koşulları aşağıdaki web adreslerinden kontrol edebilirsiniz.

WEB-1 için TIKLAYINIZ.

WEB-2 için TIKLAYINIZ.

WEB-3 için TIKLAYINIZ.

- 05 Temmuz gece yarısından (0000 CET) itibaren, uluslararası seyahatten kaçınmaya yönelik genel yönerge değiştirilecektir. Norveç Hükümeti'nden AB/ AEA, Schengen ve Birleşik Krallık'a ve ayrıca AB'nin onaylı üçüncü ülkeler listesindeki belirli ülkelere seyahat etmekten kaçınma konusunda herhangibir yönlendirme yapılmayacaktır. Diğer ülkeler için, seyahatten kaçınma kılavuzu 10 Ağustos 2021'e kadar uzatılmıştır.

17 Haziran 2020 Güncelleme

Norveç'e giriş hakkı bulunan yolcuların COVID-19 muafiyeti ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Tam aşılanmış kişiler ve son 6 ay içinde Corona geçirmiş kişiler uçuş öncesi COVID-19 testinden muaftır.

Norveç giriş koşulları için TIKLAYINIZ.

Test zorunluluğu;

- Son 14 gün içinde karantina yükümlülüğü olan bir ülkede veya bölgede bulunduysanız, Norveç'e giriş yaptığınızda bir korona testi yaptırmanız gerekir.Bu Norveç vatandaşları ve 19 Nisan'dan itibaren, 12 yaşın altındaki çocuklar için de geçerlidir.

- Makul bir nedeni olmaksızın test yaptırmak istemeyen kişiler ülkeyi gönüllü olarak terk edebilir veya para cezasına çarptırılabilir.

- Yolcular Norveç'e giriş yaptıklarında ayrıca negatif bir SARS-CoV-2 testi ibraz etmelidir. Bu test, Norveç'e giriş yapmadan önceki son 24 saat içerisindeyaptırılmış olmalıdır. Bu aynı zamanda Norveç vatandaşları ve Norveç'te ikamet eden yabancılar için de geçerlidir. Uçakla gelenler testi uçuşun ilkbölümü için planlanan kalkış saatinden önceki son 24 saat içerisinde yaptırabilirler. Tam aşılanmış kişilerin ve son altı ay içerisinde Covid-19 hastalığıgeçirmiş olanların, ülkeye girişlerinden önce yaptırdıkları negatif bir test ibraz etmelerine gerek yoktur. Onlar, testlerini sınırda yaptırmalıdır.

- Negatif test sertifikası gerekliliği, böyle bir sertifikayı almanın imkânsız olması veya böyle bir sertifikayı temin etmenin orantısız bir şekilde zorolması durumunda geçerli değildir.


15 Nisan 2021 Güncelleme

Ülkeye giriş koşulları ile PCR test kuralları ve muafiyetlere ilişkin güncel bilgiler için TIKLAYINIZ

09 Mayıs 2021 tarihine kadar geçerli olan Notama ilave olarak 01 Nisan 2021 tarihinden itibaren Norveç'e gelecek olan Norveç pasaportlu ve Norveç oturumlu yolculardan uçuş saatinden 24 saat önce alınmış negatif Covid 19 testi talep edilmektedir. Detayları aşağıdaki web sitesinden kontrol edilebilirsiniz.

www.entrynorway.no


17 Şubat 2021 Güncelleme:

Norveç' e gidecek olan tüm yolcular elektronik giriş formu doldurmaları gerekmektedir.

Elektronik forma Website veya QR kod vasıtasıyla ulaşılmaktadır.

Türkiye'den OSLO'ya gidecek seferlerde, seyahat eden yolcular form doldurmadan uçuşa kabul edilmeyeceği bildirilmektedir.

Web Site Link: https://reg.entrynorway.no/


01 Mart 2021 tarihine kadar geçerli olan Norveç Sivil Havacılık otoritesi bildirisine göre, Norveç`e seyahat edecek yolcuların ellerinde son 72 saat icinde alınmış Negatif <korona virüs testi olması ve varıştan sonra 24 saat içinde tekrar test yaptırmaları istenmektedir.

02 Ocak 2021 tarihi itibariyle kırmızı ve sarı ülkelerden Norveç` e varışta, ayrıntılı giriş karantina bilgisi için TIKLAYINIZ.

BİZE ULAŞIN

Norveç Covid-19 Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın