Karadağ Covid-19 önlemleri

12.03.2021

 

 

31 Mayıs 2021 Güncelleme

 

Karadağ' a seyahat için 
 En fazla 72 saat önce alınmış negatif PCR test ibraz edilmeli
Veya;
Pozitif Serolojik-Igg antikorları testi ile Karadağ' a seyahat edilebilir. (bu test 30 günden eski olmamalı).

Seyahatten en az 14 Gün önce, yetkili bir sağlık kuruluşu tarafından Covid-19 aşısı'nın tüm dozlarını tamamlanmış olan kişilerde  giriş yapabilirler.

Yetkili bir laboratuvar tarafından yapılmış ve Karadağ'a giriş anında 48 saatten daha eski olmayan hızlı antijen testlerinin Karşılıklı listesinde bulunabilen yeni korona virüs (SARS-CoV-2) -BAT üzerinde yapılan hızlı antijen testinin negatif sonucu.

Karadağ' a giriş gününden itibaren 14 günden eski olan ve 90 günden daha eski olmayan ve sahibinin COVID-19 enfeksiyonundan iyileştiğini kanıtlayan kayıtlı bir laboratuvar tarafından verilen yeni korona virüs (SARS-CoV-2) üzerinde yapılan PCR testinin pozitif sonucu ile.

Muafiyetler:
- Sırbistan, Kosova, Hırvatistan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Rusya, Belarus, Ukrayna ve Kuzey Makedonya' dan gelen yolcular Karadağ'a testsiz giriş yapabilirler. Yolcuların son 15 gün içinde bu ülkelerde bulunmuş olması gerekir.
- 5 yaş ve altındaki çocuklar Test olmadan giriş yapabilirler.
- PCR test olmayan Karadağ vatandaşları ve Karadağ oturum kartı sahibi olan yabancıları 14 günlük karantina veya self izolasyon kurallarını kabul ederek Karadağ'a giriş yapabilirler.

 

13 Mart 2021

Karadağ varışlarda PCR test zorunlu olacaktır. Yolcuların varıştan en fazla 48 saat önce alınmış negatif PCR testi zorunlu olacaktir;

-İlk kalkış noktasından önce, numune alma 48 saatten daha eski değilse yolcu kabul edilecektir.

-5 yaşından küçük yolcular için covid19 testi talep edilmeyecektir.

-Yolcular pozitif serolojik-Igg antikorları testi ile Karadağ'a girebilir. (bu test 30 günden eski olmamali);

-Karadağ'a girmeden en az yedi gün önce yeni koronavirüs aşısının ikinci dozuyla aşılanmış yolcular Karadağ'a giriş yapabilir.

 

Muafiyet;

Sırbistan, Kosova, Hırvatistan, Bosna Hersek ve Arnavutluk'tan gelen yolcular Karadağ'a testsiz giriş yapabilirler.

PCR test olmayan Karadağ vatandaşları ve Karadağ oturum kartı sahibi olan yabancıları 14 günlük karantina veya self izolasyon kurallarını kabul ederek Karadağ'a giriş yapabilirler.

BİZE ULAŞIN

Karadağ Covid-19 önlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın