Gana Giriş Bilgilendirmeleri

30.11.2023 - 08:18:17

Gana Hükümeti'nin ve Gana Turizm Bakanlığı'nın aldığı karar sonucu 01 Aralık 2023 - 15 Ocak 2024 tarihleri arasında Gana'yı ziyaret edecek ve Vizeye tabi olan yolcular için Visa on Arrival Approval Letter uygulaması askıya alınmış olup yolcuların "Onay Mektubu" almasına gerek olmadan kendilerine kapıda vize verilebilecektir.

İlgili uygulama "süreli" olduğu için TIMATIC güncellemesi yapılmayacak olup aşağıdaki dokümanlar ile muafiyet kuralı uygulanabilir.

Doküman-1 için TIKLAYINIZ.

Doküman-2 için TIKLAYINIZ.

Gana Hakkında Genel Bilgiler

Konum: Gana, Batı Afrika'da bulunan bir ülkedir. Kuzeyde Burkina Faso, doğuda Togo, batıda Fildişi Sahili ve Atlantik Okyanusu ile çevrilidir.

Başkent: Gana'nın başkenti Accra'dır.

Nüfus ve Dil: Gana'nın nüfusu oldukça çeşitlidir ve farklı etnik grupları içerir. Ülkede resmi dil İngilizce'dir, ancak halk arasında birçok farklı dil konuşulmaktadır.

Tarih ve Bağımsızlık: Gana, tarih boyunca altın ticareti yapan büyük krallıklara ev sahipliği yapmıştır. 1957 yılında, Gana, Britanya sömürge yönetiminden bağımsızlığını kazanarak Afrika kıtasında bağımsızlığını ilan eden ilk ülkelerden biri oldu.

Ekonomi: Gana ekonomisi tarım, madencilik ve hizmet sektörleri üzerine odaklanmış durumdadır. Altın, kakao, petrol ve doğalgaz gibi doğal kaynaklara sahiptir.

Turizm: Gana, tarihi ve kültürel zenginlikleri, renkli pazarları, plajları ve milli parkları ile turistik bir destinasyondur. Cape Coast Castle ve Elmina Castle gibi tarihi yapılar, köle ticareti tarihini yansıtan önemli noktalardır.

Kültür: Gana, çeşitli etnik gruplara ait zengin bir kültüre sahiptir. Renkli kıyafetler, geleneksel danslar ve müzikler, Gana kültürünün önemli bir parçasıdır.

Gana'da Önemli Günler: Gana'nın bağımsızlık günü olan 6 Mart, ülkede büyük bir kutlama günüdür.

Detaylı bilgi için 0212 334 2600 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Gana Giriş Bilgilendirmeleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın