Özbekistan Seyahat Kısıtlamaları

13.01.2022 - 14:37:20

Özbekistan Covid 19 seyahat kısıtlamaları başlığı altında topladığımız tüm maddeler aşağıdaki gibi listelenmektedir. Özbekistan seyahati öncesi dikkat etmeniz gerek konular hakkında tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz. Özbekistan Cumhuriyeti makamlarınca 15 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, COVID-19 salgınıyla mücadele çerçevesinde ülkeye yolcu-giriş çıkışlarına ilişkin bir dizi yeni tedbir alınmıştır:

* Özbekistan'a uluslararası uçuşlarla gelen yolcular uçağa alınmak için, uçuştan en fazla 48 saat önce yapılmış PCR negatif testi ibraz etmek zorundadırlar. Uluslararası tanınırlığı olan laboratuvarlardan alınan İngilizce veya Rusça test sonuçları kabul edilecektir. Ayrıca, ülkeye giriş yapan tüm yolculara sınırda hızlı antijen testi uygulanacaktır.

* Güney Afrika Cumhuriyeti, Botsvana, Namibya, Zimbabve, Mozambik, Madagaskar, Lesotho, Esvatini, Tanzanya ve Hong Kong'la tüm uluslararası uçuşlar durdurulmuştur. (Giriş, çıkış ve transit uçuşlar dahil) Mezkûr ülkelerin vatandaşları, bu ülkelerde kalıcı olarak ikamet eden vatansız kişiler ve son 14 gün içerisinde anılan ülkelerde bulunmuş üçüncü ülke vatandaşlarının Özbekistan'a girişine izin verilmeyecektir.

* Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Hollanda, İsrail, İtalya ve Mısır üzerinden Özbekistan'a gelen tüm yolcular, negatif PCR testi sonuçlarını ibraz etmelerinin ardından, ülkeye giriş tarihinden itibaren 10 gün zorunlu karantinaya (evde veya ücreti yolcu tarafından ödenmek üzere otelde) tabi tutulacaktır.

Detaylı bilgi için info@vikingturizm.com.tr adresine mail atabilir, 0212 334 26 00 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Ekonomik Taşkent uçak bileti için

BİZE ULAŞIN

Özbekistan Seyahat Kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın